Petycja mieszkańców powiatu Myślenice w sprawie wydłużenia pracy Zespołu Ratownictwa Medycznego w Sułkowicach z 16 do 24 godzin.

Do: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

Szanowny Panie Wojewodo,

My, mieszkańcy powiatu myślenickiego, zwracamy się z prośbą o wydłużenie czasu pracy karetki w Sułkowicach z 16 do 24 godzin.

Stacja pogotowia w Sułkowicach jest gotowa do działania przez całą dobę. Wydłużenie czasu pracy ZRM (Zespołu Ratownictwa Medycznego) do całej doby nie wymaga specjalnych nakładów finansowych: stacja pogotowia istnieje, karetka stoi bezczynnie od 23.00 do 7.00

Powiat Myślenicki, to duży obszar działania. W ciągu dnia 5 karetek zabezpiecza głównie mieszkańców powiatu myślenickiego. Po godzinie 23.00 liczba karetek jest ograniczona do 3 ambulansów: o 19.00 zostaje wyłączony jeden z zespołów ZRM z Myślenic, a od 23.00 kończy pracę Zespół Ratownictwa Medycznego w Sułkowicach.

W związku z zaistniałą sytuacją, osoby w stanie nagłego zagrożenia życia, szczególnie w Sułkowicach i okolicznych miejscowościach ponoszą ogromne ryzyko, że pomoc nie dotrze na czas ze względu na znaczną odległość dzielącą te miejscowości od najbliższej stacji Pogotowia Ratunkowego.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że podczas nocnej interwencji myślenickiego ZRM w gminie Sułkowice, mieszkańcy Myślenic i okolic również są narażeni na podobne zagrożenia związane z odległością i związanym z tym czasem dojazdu najbliższego ZRM.

Sytuacja staje się jeszcze groźniejsza w okresie zimowym, gdy ze względu na trudne warunki jazdy oraz ukształtowanie terenu, czas dojazdu ZRM dodatkowo się wydłuża.

Życie ludzkie i zdrowie jest najwyższą wartością. Nie wolno nam o tym zapominać.

Nie chcemy czekać, aż pewnego dnia ktoś straci życie lub zdrowie, tylko dlatego, że pomoc była daleko i nie przybyła na czas.

Z poważaniem,

Mieszkańcy powiatu myślenickiego

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Piotr Piechota będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...