Petycja o skierowanie dłuższych autobusów na linie 182 i 482

Komunikacja miejska jest znaczącym elementem życia mieszkańców Krakowa. Większość korzysta z niej codziennie, o różnych porach dnia. Dla wielu stanowi ona także jedyny sposób dotarcia do pracy. Dlatego tak istotne jest, by transport za jej pośrednictwem odbywał się płynnie i komfortowo. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy zainteresowanie korzystaniem z komunikacji rośnie. Zachęca się wręcz do jazdy tramwajami i autobusami, kiedy poziom smogu staje się nieznośny. Jednocześnie nie myśli się o tego konsekwencjach.

Jest to jeden z powodów, dla którego jazda takimi autobusami jak linie 182 i 482 bywa uciążliwa, zwłaszcza w godzinach szczytu (7-9, 16-18). Są to autobusy kursujące na trasie wielkich osiedli w kierunku dworca głównego. Ludzie podróżują nimi nie tylko do pracy w centrum, ale także na pociąg, często z bagażami. W konsekwencji autobusy są przepełnione. To z kolei nieraz powoduje, że kierowca ma problem z zamknięciem drzwi. Nie dość więc, że panuje ścisk, to jeszcze jazda trwa dłużej.

Wierząc jednak, że można pozytywnie wpłynąć na zmianę tej sytuacji, zwracamy się z prośbą o skierowanie na linie 182 i 482 autobusów przegubowych.

Gdyby nasza prośba nie mogła zostać spełniona w najbliższym czasie z uwagi na modernizację ciągu tramwajowego do Bronowic, wymuszającej skierowanie dodatkowych autobusów na linie zastępcze 704 i 713, prosimy o spełnienie naszego postulatu po przywróceniu przejazdu tramwajów na wspomnianym ciągu, czyli w okolicach połowy roku.

 


Weronika Pacholec, Jacek Mosakowski    Skontaktuj się z autorem petycji