Petycja o utworzenie punktu testowania w strefie non-Schengen na lotnisku Kraków Balice

Szanowni Państwo,
 
Z racji wielu sygnałów docierających do nas od pasażerów, lądujących na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice, strona "W cztery strony świata" (https://www.facebook.com/wczterystronyswiata) zwraca się z uprzejmą prośbą o podjęcie kroków w celu jak najszybszego otwarcia punktu testowania w strefie non-Schengen na Państwa lotnisku.
 
Mając na uwadze nowe przepisy, dot. obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa po wylądowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, chcemy podkreślić, że ustawodawca przewidział możliwość wykonania testu tuż po wylądowaniu, tj. test powinien zostać wykonany przed kontrolą graniczną, w tzw. strefie non-Schengen.
 
Powyższe rozwiązanie, które funkcjonuje już na wielu polskich lotniskach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, czy Katowicach znacznie ułatwia pasażerom powrót do domu i zabezpiecza przed nałożeniem kwarantanny.
 
Według informacji pozyskanej od pasażerów, dziś na kilkadziesiąt osób, wracających do Krakowa, przypadkowo nałożona została 14-dniowa kwarantanna. Osoby te były przekonane, że w Krakowie taki punkt już funkcjonuje. Niestety tak nie jest...
 
Pragniemy również wskazać, że o takiej możliwości Ministerstwo Zdrowia informowało już w tamtym tygodniu, dlatego też obecną zwłokę uważamy za nieuzasadnioną. 
 
Mając na uwadze dobro pasażerów, których wkrótce w Krakowie będzie coraz więcej (okres świąteczny), zwracamy się z prośbą o jak najszybsze i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.
 
Z poważaniem,
Czytelnicy "W cztery strony świata"

W cztery strony świata    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam W cztery strony świata do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...