Petycja o zmianę nazwy ul. Jana Pawła II w Sulechowie na ul. Świebodzińską

Do Rady Miejskiej w Sulechowie

ul. Plac Ratuszowy 6
66-100 Sulechów

 

Ulica Jana Pawła II należy do najważniejszych przestrzeni publicznych Sulechowa. Jako główna oś urbanistyczna jest głęboko osadzona w historii i współczesności naszego miasta. Ta ulica zasługuje na patronat, który nie budzi etycznych ani prawnych wątpliwości. Historycznie uzasadnioną nazwą jest ul. Świebodzińska. Taka zmiana byłaby analogiczna dla dużej ulicy Sulechowskiej, która istnieje w Świebodzinie.

Obecny patron ulicy papież Jan Paweł II jest postacią, na której ciążą poważne zarzuty związane z pedofilią i korupcją w kościele katolickim. Jako głowa tej instytucji Karol Wojtyła ponosi kierowniczą odpowiedzialność za przestępstwa popełnione w czasie jego pontyfikatu przez podległych mu kapłanów i hierarchów. Liczymy na pełne i uczciwe rozliczenie przestępstw kleru. Jednak już teraz domagamy się zmiany nazwy ulicy z Jana Pawła II na Świebodzińską

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Wita do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook