Petycja o zmianę w systemie netbiling polegającą na możliwości opłacenia z depozytu opłat dystrybucyjnych oraz nie wprowadzania stawek godzinowych w roku 2024

Polski rząd obojetnie jakiej partii chwali się inwestycjami i popiera zieloną energie. W tym samym czasie wprowadza system netbiling który wyhamowuje a w efekcie końcowym całkowicie zahamuje instalacje fotowoltaiczne dla osób prywatnych a być może i również dla inwestorów.

Samo wprowadzenie netbilingu ma swoje uzasadnienie jednak powinno być ono wciąż koszystrzne dla ludzi inwestyujących w zieloną energie. Dlaczego zgromadzonych pieniędzy na depozycie nie można w rozliczeniu rocznym wykorzystać na spłatę kosztów dystrybucyjnych? Są to normalne pieniądze które powstały na skutek wprowadzenia i odsprzedaży energii do sieci. Tym samym system ten jest niekorzystny dla zwykłego człowiek który zainwestował w panele, a jedynie jest korzystny dla firmy dostarczającej prąd. 

Oczywiście tych minusów netblingu jest więcej aczkolwiek ten jest wyjątkowo krzywadzący.

 

Od połowy roku 2024 w netbilingu stawki nie będa brane po średniej cenie rynkowej z ostatniego miesiąca za kW lecz stawki godzinowej z danego dnia. Co to oznacza? Oznacza to w porach dziennych kiedy penele fotowoltaiczne produkują prąd cena za kW będzie bliska 0, natomiast gdy słonce zajdzie kW będzie znacznie droższy. Wprowadzenie stawki godzinowej spowoduje że instalacja taka będzie całkowicie nieopłacalna a oszczędności na rachunku marginalne.

Niech rząd pokaże że fakytycznie zależy im na rozwijaniu zielonej energii a nie tylko zwielokrotnianiu zysków spółek.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Maciej do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...