Petycja w sprawie ożywienia Starego Miasta w Ostrołęce.

Prezydent miasta Ostrołęki
Pl. Bema 1
07-410 Ostrołęka

Z roku na roku ostrołęcka starówka popada w zapomnienie. Kilkanaście lat temu podjęto decyzję o przywróceniu ruchu kołowego na deptaku. Miasto od tego czasu, pomimo wielu apeli, nie podjęło jakichkolwiek rozmów na temat przyszłości naszej starówki. Ostrołęka do niedawna słynęła z drobnego handlu. Dziś lokali przy ul. Głowackiego do wynajęcia jest mnóstwo. Przedsiębiorcy nie mogą praktycznie liczyć na jakiekolwiek wsparcie ze strony miasta. Zdecydowanie odmiennie miasto traktuje największy obiekt handlowy tj. Galerię Bursztynową. Wokół galerii wybudowano za grube miliony ul. Rodziny Ulmów i dawną ul. Gorbatowa. Wraz z galerią ratusz organizuje różnego rodzaju imprezy, chociażby sylwester miejski. Na takie wsparcie ostrołęcka starówka niestety nie może liczyć. Ostatnia skromna impreza na Starym Mieście - koncerty w ramach Art-Czwartków zostały przeniesione w inne miejsce.

Ostrołęczanie od lat proponują wiele rozwiązań, ale żadne z nich nie zostało zrealizowane. Ponawiamy apel o budowę tężni solankowej na pl. Bema. Koszt to ok. 30 tys. zł. Odpowiedział Pan, że „w budżecie samorządowym nie posiadamy obecnie środków na dodatkowe nieplanowane wydatki typu tężnia solankowa”. Warto przy okazji dodać, że na jeden niedawny koncert kolęd, który obejrzało 100 czy 200 osób, wydano ponad 30 tys. zł.

Ponawiamy również apel o zagospodarowanie portu przy tzw. nowym moście. Obecnie jest on w fatalnym stanie - cały zarośnięty z zardzewiałą barką pośrodku. Mieszkańcy oczekują miejsca czystego i zagospodarowanego z ławeczkami do odpoczynku. Nie wymaga to ogromnych środków finansowych, a zwykłej chęci ze strony ratusza.

Panie prezydencie Galeria Bursztynowa, jako największy obiekt w regionie doskonale sobie poradzi bez tak ogromnego wsparcia ze strony miasta. Po latach zapomnienia ze strony miasta, tego samego oczekuje ostrołęcka starówka.

starowka1.jpg


Maciej Kleczkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Wypełnij poniższy formularz, aby podpisać petycję utworzoną przez Maciej Kleczkowski. Autor petycji będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych w formularzu.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook