Petycja w sprawie budowy nowego placu zabaw przy ul. Młyńskiej w Świerzawie

                                                                                      Świerzawa, 07.06.2019                                                                                                                                                                                                      Zarząd Spółdzielni
                                                              Mieszkaniowej w Świerzawie                                                               ul. Młyńska 1           
                                                              59-540 Świerzawa  

       

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą do Prezesa i Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Świerzawie, o wybudowanie nowego, nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci, na terenie obecnego placu przy ulicy Młyńskiej, który aktualnie jest w kiepskim stanie technicznym, z piaskownicą, będącą wychodkiem dla psów oraz starymi urządzeniami do zabawy dla dzieci.

         Jako radnemu z tego okręgu leży mi na sercu dobro najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Niniejsza petycja ma być sygnałem poparcia od rodziców dzieci i mieszkańców Gminy dla inicjatywy zmierzającej do zapewnienia warunków aktywnej i bezpiecznej zabawy dla wszystkich mieszkających w okolicy dzieci, niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców.

         Chcę zwrócić uwagę na fakt, iż ilość dzieci zamieszkujących w rejonie bloków jest relatywnie duża, a miejsc do zabawy jest niewiele. Niestety nie wszyscy rodzice mają środki i warunki, by zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki do zabawy i rozwoju, pomyślmy zatem jak wspólnie możemy im pomóc. 

          Uważam, że obecny teren jest idealnym miejscem do budowy zupełnie nowego placu zabaw, zorganizowanego dla dzieci w różnym wieku, nie tylko z bloków, ale i najbliższych okolic. Taki plac zabaw powinien być ogrodzony, w szczególności piaskownica, ale także posiadać urządzenia zapewniające dzieciom odpowiednią dawkę ruchu np. zjeżdżalnie, trampolinę, wspinanie się po ściankach, drabinkach czy huśtaniu na huśtawkach.

          Nie zapominajmy, że wygodny tryb życia w komforcie cywilizacyjnym często wiąże się z rezygnowaniem przez dzieci z rekreacji ruchowej i sportu, co prowadzi do niesprawności rozwojowych, wad postawy, niewydolności mięśniowej, otyłości, cukrzycy i wielu innych tzw. chorób cywilizacyjnych. Uważam, że przy istnieniu możliwości częściowego sfinansowania budowy placu zabaw z różnych źródeł (np.  w ramach Programu Otwartych Stref Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ), taki plac zabaw powinien powstać w tym rejonie jak najszybciej. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i nie możemy czekać na plac zabaw kilka lat.

           Wierzę, że Pan Prezes oraz Zarząd Spółdzielni zgodzą się ze mną, iż taka inwestycja jest konieczna i uczynią wszystko, co w ich mocy, aby ten cel został osiągnięty. Zmieńmy ten szary, brzydki obraz pod naszymi oknami na coś kolorowego, co będzie tętniło życiem, bo dzieci to nic innego jak radość i życie. Bardzo proszę w imieniu rodziców dzieci i własnym, stwórzmy coś niepowtarzalnego i pokażmy, że potrafimy o nasze dzieci zadbać. A odnośnie ewentualnego hałasu dochodzącego z placu zabaw to proszę pamiętać, że każdy z nas był kiedyś dzieckiem, a być może nawet bawił się na tym placu, albo jego dzieci lub wnuki.

                                                                                                Z wyrazami szacunku                                                                                                        Jakub Jagiełło

radny Rady Gminy Świerzawa z okręgu Nr 2 Świerzawa ulice: Młyńska, Mostowa, Ogrodowa, Plac Bolesława Piasta, Plac Zamkowy, Polna, Skowronia Góra   plac_zabaw.jpg

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jakub Jagiełło do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook