Petycja w sprawie poprawy komunikacji Rębiechowa i Banina z Gdańskiem

My, mieszkańcy Rębiechowa i Banina zwracamy się z prośbą o zwiększenie liczby kursujących autobusów pomiędzy Baninem i Rębiechowem a Gdańskiem Centrum i Wrzeszczem.

Aktualnie linia autobusowa 126 kursująca z Żukowa do Wrzeszcza przez Banino i Rębiechowo kursuje bardzo rzadko. W ciągu dnia kursy odbywają się mniej więcej co godzinę. Prosimy o zwiększenie częstotliwości tych kursów. Alternatywnym rozwiązaniem mogłoby być wydłużenie do Banina linii autobusowych kończących kurs na pętli w Bysewie. Są to autobusy o numerach 157 i 167. Takie rozwiązanie usprawniłoby komunikację pomiędzy Baninem a Gdańskiem Wrzeszczem i Centrum.

Od wielu lat do Banina i Rębiechowa przeprowadzają się mieszkańcy Gdańska, którzy pracują i uczą się w Trójmieście. Autobus na linii Żukowo-Gdańsk Wrzeszcz jest przepełniony i jeździ zbyt rzadko aby zapewnić komfort komunikacyjny.

Linia PKM, która powstała w celu zapewnienia komunikacji nie jest skomunikowana z Baninem i Rębiechowem, tak więc korzystanie z tego rozwiązania dla osób nieposiadających samochodu jest  utrudnione.

W związku z powyższym prosimy o pomoc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych, aby mieszkańcy z Gminy Żukowo nie musieli ryzykować utraty pracy lub z niej rezygnować, uczniowie ze szkół, studenci ze studiowania w Trójmieście.


Joanna i Waldemar Nowak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Joanna i Waldemar Nowak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...