Petycja w sprawie powstrzymania zmniejszania terenów biologicznie czynnych w czasie trwającej modernizacji Parku Bródnowskiego w Warszawie

Szanowny Pan

Rafał Trzaskowski

Prezydent m.st. Warszawy 

pl. Bankowy 3/5, 

00-950 Warszawa

sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl

 

Szanowna Pani

Małgorzata Kwiatkowska

Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa

mail: targowek.sekretariat@um.warszawa.pl

 

 

Szanowny Pan 

Michał Jamiński 

Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy 

ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa

mail: michal.jaminski@interia.pl  

 

Petycja

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach ( Dz. U. z 2018r. poz. 870) żądamy: powstrzymania zmniejszania terenów biologicznie czynnych w czasie trwającej modernizacji Parku Bródnowskiego w Warszawie.

Jako mieszkańcy zaniepokojeni jesteśmy doniesieniami z Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, z których wynika, iż kolejne tereny biologicznie czynne będą likwidowane pod zabudowę. Tym razem chodzi o zbudowanie podestów drewnianych (wzdłuż wyremontowanej niecki wodnej) kosztem istniejącej tam zieleni, a głównie bujnych krzewów, oraz części drzew od strony lasku Sherwood pod pawilony oraz w innych miejscach parki.

W czasie całej modernizacji Park Bródnowski stracić może prawie 5% terenów biologicznie czynnych, co dla nas jako mieszkańców jest niedopuszczalne.

Uważamy, że park powinien służyć głównie wypoczynkowi i rekreacji, a nie zmieniać się w skwer miejski z kawiarniami i podestami. Nie zgadzamy się na modernizację, która zabiera nam zieleń. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o powołanie społecznego komitetu ds. modernizacji parku, którego przedstawiciele byliby na bieżąco informowani o planowanych pracach.  

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Tomik Wincenciak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...