Petycja w sprawie utworzenie połączenia autobusowego łączącego skrzyżowanie Ulic Warszawskiej i Krańcowej z Ulicą Nieszawską

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczęciem od 1 września br. działalności trzech nowych placówek edukacyjnych zlokalizowanych w budynku przy ul. Nieszawskiej 13AC zwracamy się z prośbą o  utworzenie połączenia autobusowego łączącego skrzyżowanie Ulic Warszawskiej i Krańcowej z Ulicą Nieszawską.

Uzasadnienie:Obecnie na ul. Nieszawskiej działa 6 placówek edukacyjnych; oprócz czterech w/w są to Zespół Szkół Specjalnych Nr 105 oraz International European University. Szacowana  liczba korzystających z usług tych placówek sięga ponad 800 osób. Dodatkowo należałoby doliczyć mieszkańców oraz pracowników okolicznych zakładów pracy którzy byliby zainteresowani utworzeniem nowej linii autobusowej. 

Pomimo położenia Ulicy Nieszawskiej w granicach miasta Poznania i ogromnego zapotrzebowania na transport publiczny, ani na ul. Nieszawskiej, ani na przylegającej do niej ul. Krańcowej nie kursuje żaden autobus. Do najbliższego przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Krańcową idzie się 20 minut. Jest to dość duża odległość zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym, które chodzą do okolicznych placówek edukacyjnych z tornistrami na plecach.

Z powodu braku innego połączenia, wielu rodziców zmuszona jest pokonywać trasę ze szkoły na najbliższy przystanek przy ul. Warszawskiej z dziećmi na pieszo, często mając ze sobą młodsze dzieci lub decyduje się dowozić dzieci do szkół samochodami, co z kolei generuje korki w godzinach szczytu na skrzyżowaniu Ulic Nieszawskiej i Krańcowej.  Utworzenie nowej linii autobusowej byłoby korzystne również dla mieszkańców i pracowników okolicznych zakładów pracy.

W związku z powyższym prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.


Joanna Augustyniak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Joanna Augustyniak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...