Petycja w sprawie wygospodarowania lub zakupu działki oraz budowy placu zabaw w Baninie na osiedlu Królewskim.

                                                                                          Banino, 07.08.2020

 

                                                                                Urząd Gminy w Żukowie
                                                                                ul. Gdańska 52
                                                                                Kod pocztowy: 83-330 Żukowo

                                      Petycja do Burmistrz Gminy Żukowo

Zwracam się z prośbą do Burmistrza Gminy Żukowo, o zakup działki oraz wybudowanie nowego, nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci, na osiedlu Królewskim w Baninie.


Niniejszym celem jako rodziców i osób, którym leży na sercu dobro najmłodszych, jest uzyskanie wsparcia lokalnych władz dla inicjatywy zmierzającej do zapewnienia warunków aktywnej i bezpiecznej zabawy dla wszystkich mieszkających w okolicy dzieci, niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, iż ilość dzieci zamieszkujących w rejonie osiedla Królewskiego, w tym na ulicy Strumykowej jest relatywnie duża, a miejsc do zabawy jest niewiele. Zaznaczę tez, iż Nasze osiedle robi się coraz młodsze.
Niestety nie wszyscy rodzice mają środki i warunki, by zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki do zabawy i rozwoju, pomyślmy zatem jak wspólnie możemy im pomóc.


Uważam, iż takowe miejsce przydało by się na naszym osiedlu przyczyniło by się to do organizacji czasu naszej młodzieży, powstanie dużego placu zabaw, zorganizowanego dla dzieci w różnym wieku, nie tylko z ulicy Strumykowej, ale i ul. Źródlanej oraz Potokowej i ulic przyściennych, gdyż byłby to jedyny taki duży, nowoczesny plac zabaw, na którym mogłyby się ze sobą spotkać dzieci z całego osiedla. Taki idealny plac zabaw powinien być ogrodzony. Powinien mieć części wydzielone dla dzieci najmłodszych, średnich, starszych i powinien zapewniać nie tylko możliwość zabawy w piaskownicy i nawiązaniu kontaktów z innymi dziećmi, ale także odpowiednią dla wieku dawkę ruchu po przez np. zjeżdżaniu na zjeżdżalni, skakaniu na trampolinie, wspinaniu się po ściankach, drabinkach czy huśtaniu na huśtawkach.


Nie zapominajmy, że wygodny tryb życia w komforcie cywilizacyjnym często wiąże się z rezygnowaniem przez dzieci z reakcji ruchowej i sportu, co prowadzi do niesprawności rozwojowych, wad postawy, nerwic neurowegetatywnych, niewydolności mięśniowej, otyłości, cukrzycy i wielu innych tzw. Chorób cywilizacyjnych. Uważam, że przy istnieniu możliwości częściowego sfinansowania budowy placu zabaw z różnych źródeł (np. Z funduszy unijnych) taki plac zabaw powinien powstać w tym rejonie jak najszybciej. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i nie możemy czekać na plac zabaw kilka lub kilkanaście lat.


Wierzymy, że Pan Burmistrz Gminy Żukowo zgodzą się ze mną, iż taka inwestycja jest tej części osiedla konieczna i uczynią wszystko co w ich mocy, aby ten cel został osiągnięty. Zmieńmy ten szary, brzydki obraz pod naszymi oknami na coś kolorowego, co będzie tętniło życiem, bo dzieci to nic innego jak radość i życie. Bardzo proszę w imieniu rodziców, naszych dzieci i własnych, stwórzmy coś niepowtarzalnego i pokażmy ze potrafimy o nasze dzieci zadbać.
                                                                                 

                                                                               Z wyrazami szacunku                                                                       Mieszkańcy osiedla Królewskiego w Baninie

 

Screenshot_83.png

 Screenshot_72.png

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook