Petycja ws. utworzenia wybiegów dla psów w Białej Podlaskiej.

Pan Dariusz Stefaniuk

Prezydent Miasta

Biała Podlaska  

 

My właściciele, sympatycy i przeciwnicy psów zwracamy się z petycją utworzenia na terenie miasta Biała Podlaska ogrodzonych i zalegalizowanych wybiegów dla psów.

Zgodnie z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku na terenie miasta Biała Podlaska: Na właścicieli czworonogów narzucany jest obowiązek takiego wychowania psa i opieki nad nim, aby nie stanowiły uciążliwości dla innych osób, a także nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia oraz życia ludzi i zwierząt. By móc realizować ten postulat niezbędna jest do tego infrastruktura, właśnie w postaci zamkniętych wybiegów dla psów. Nie mówimy tutaj tylko o psiej toalecie, ale o miejscu gdzie psy mogą zostać bezpiecznie spuszczone ze smyczy i bawić się z innymi zwierzętami pod kontrolą swoich właścicieli.

Wskazanie i utworzenie takiej przestrzeni (chociażby wydzielenie i ogrodzenie określonej części terenu) będzie nosiło za sobą dodatkowe korzyści w postaci:

  • zwiększenie bezpieczeństwa w mieście oraz zmniejszenia agresji wśród psów (wiadomo, że dla zdrowia fizycznego i psychicznego zwierzaka należy zapewnić mu codzienną porcję ruchu, najlepszym i najprostszym sposobem jest zabawa, możliwość wybiegania się na bezpiecznym, zamkniętym terenie bez konsekwencji karnych).
  • zmniejszenia problemów ze szczekaniem psów w nocy czy za dnia, a tym samym zmniejszenie interwencji funkcjonariuszy straży miejskiej.
  • możliwość organizowania zajęć treserskich, spotkania z behawiorystami lub weterynarzami. Można także organizować zawody, które pomogą rozpropagować szkolenie psów jako postawę odpowiedzialnego właściciela psa.

Pragniemy również zwrócić uwagę na ilość i wielkość takich wybiegów. Nie może to być jeden wybieg o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych, ale kilka prawnie udostępnionych miejsc, w różnych częściach miasta, przykładowo w mieście Siedlce są cztery wybiegi dla psów.

Oczekujemy pozytywnego rozpatrzenia naszej propozycji.  

 

                                          Bogusław Broniewicz                    Konrad Afaltowski         

                                          Prezes Stowarzyszenia                Koordynator Akcji

                                          BIAŁA samorządowa                    


Konrad Afaltowski    Skontaktuj się z autorem petycji
Facebook