POPARCIE MODERNIZACJI TARGOWISKA BANACHA. STOP BUDOWIE TBS W MIEJSCU BAZARU!

My

- mieszkańcy Ochoty, Warszawy, kupcy i klienci z Targowiska Banacha położonego u zbiegu ulic: Grójeckiej i Banacha, zwracamy się do Pana Prezydenta i Pani Przewodniczącej o pilne podjęcie działań zmierzających do modernizacji targowiska, z jednoczesną zmianą lokalizacji dla planowanej inwestycji budowy budynku mieszkalnego w systemie TBS w miejscu obecnego bazaru.

Za istnieniem w tym miejscu bazaru, w najbardziej demokratyczny sposób opowiadają się klienci, którzy codziennie robią tam zakupy. Potrzeba funkcjonowania bazarów w tkance miejskiej jest bezdyskusyjna.

Nie kwestionujemy zasadności budowy mieszkań uważając jednocześnie, że ze względu na uwarunkowania społeczne i ekonomiczne, łatwiej jest zmienić docelową lokalizację dla budynku mieszkalnego, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, niż likwidować bazar o ponad 100- letniej tradycji. Bazar oprócz pełnienia swoich naturalnych funkcji, jest miejscem kulturotwórczym, ekologicznym, a przede wszystkim miejscem służącym osobom mniej zamożnym. Bazar, który docelowo wiąże ze sobą kilkaset podmiotów gospodarczych, jest jedynym źródłem utrzymania większości pracujących tam kupców.

Prosimy Pana Prezydenta i Panią Przewodniczącą o pomoc, interwencję i podjęcie działań, dzięki którym wdrożone zostaną decyzje o modernizacji w/w Targowiska.


Magdalena Grzegorzewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Grzegorzewska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook