POPARCIE MODERNIZACJI TARGOWISKA BANACHA. STOP BUDOWIE TBS W MIEJSCU BAZARU!

My

- mieszkańcy Ochoty, Warszawy, kupcy i klienci z Targowiska Banacha położonego u zbiegu ulic: Grójeckiej i Banacha, zwracamy się do Pana Prezydenta i Pani Przewodniczącej o pilne podjęcie działań zmierzających do modernizacji targowiska, z jednoczesną zmianą lokalizacji dla planowanej inwestycji budowy budynku mieszkalnego w systemie TBS w miejscu obecnego bazaru.

Za istnieniem w tym miejscu bazaru, w najbardziej demokratyczny sposób opowiadają się klienci, którzy codziennie robią tam zakupy. Potrzeba funkcjonowania bazarów w tkance miejskiej jest bezdyskusyjna.

Nie kwestionujemy zasadności budowy mieszkań uważając jednocześnie, że ze względu na uwarunkowania społeczne i ekonomiczne, łatwiej jest zmienić docelową lokalizację dla budynku mieszkalnego, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, niż likwidować bazar o ponad 100- letniej tradycji. Bazar oprócz pełnienia swoich naturalnych funkcji, jest miejscem kulturotwórczym, ekologicznym, a przede wszystkim miejscem służącym osobom mniej zamożnym. Bazar, który docelowo wiąże ze sobą kilkaset podmiotów gospodarczych, jest jedynym źródłem utrzymania większości pracujących tam kupców.

Prosimy Pana Prezydenta i Panią Przewodniczącą o pomoc, interwencję i podjęcie działań, dzięki którym wdrożone zostaną decyzje o modernizacji w/w Targowiska.


Magdalena Grzegorzewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Grzegorzewska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook