Popieramy pp. profesorów z Wydziału Fizyki UAM.

Z niepokojem obserwujemy, jak Władze UAM inkorporują w dokumenty regulujące działanie Uczelni zachodnie pseudonaukowe, polityczne ideologie, które mają na celu zniszczyć jakąkolwiek merytokrację i pod groźbą np. oskarżeń o molestowanie seksualnie, wymusza podporządkowanie się do tym ideologiom i tworzy grupę ludzi, która z powodu swojej orientacji seksualnej lub zaburzeń identyfikacji płci będzie chroniona przed wszelką krytyką. 

Nie zakładamy tu złej woli Władz, w teorii ideologia gender i LGBT głosi miłość, akceptację, bycie sobą itd., ale jak wiemy z licznych przykładów uczelni zachodnich, teoria i praktyka drastycznie się tu różnią i np. profesorowie jednych z najlepszych uczelni takich jak Yale są wyrzucani z pracy za wypowiedzi typu "każdy powinien nosić taki kostium na Halloween, jaki ma ochotę" (prof. Nicholas A. Christakis i jego żona). 

Jeśli chcemy zachować wartości, które są wartościami sine qua non istnienia akademii musimy stanowczo sprzeciwić się próbom przesuwaniu okna Overtona w kierunku braku wolności. Wolność słowa, bezpieczeństwo wyrażania poglądów, neutralność światopoglądowa uczelni, są wartościami wyższymi od czyichś neozaimków, pseudonimów czy niestandardowych płci.

Osoby występuje przeciwko tym próbom, określane są mianem homofobów i transfobów, nawet jeśli same są osobami LGBT. 

Nauka nie ma płci, rasy ani orientacji seksualnej, nauka jest ideą, a idee wznoszą się ponad ludzkie cechy fizyczne.

Z wyżej wymienionych powodów, my sygnatariusze niniejszej petycji, popieramy stanowisko profesorów fizyki UAM wyrażone w poniższym piśmie: 

pismo_WF_prof1.jpg


osoby, którym leży na sercu dobro poznańskiej akademii    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam osoby, którym leży na sercu dobro poznańskiej akademii do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )