W sprawie montażu systemu filtrującego zanieczyszczenia z tunelu POW na Ursynowie

POW_1_600x400_kopia.jpg

Sz. P. Andrzej Duda - Prezydent Polski, ul. Wiejska 10, 00-489 Warszawa

Sz. P. Beata Szydło - Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-01 Warszawa

Sz. P. Hanna Gronkiewicz Waltz - Prezydent M.st. Warszawy Plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa

Sz.P. Jan Szyszko - Minister Środowiska Ministerstwo Środowiska, Ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa

Sz. P. Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Urząd Marszałkowski, plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa

Sz. P. Krzysztof Kondraciuk - Dyrektor GDDKiA, ul. Wronia 53, 00 - 874 Warszawa  

Sz. P. Arkadiusz Siembida - Dyrektor RDOŚ w Warszawie ul. Henryka Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa

Sz. P. Krzysztof Lissowski - Dyrektor GDOŚ, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa

Sz. P. Robert Kempa - Burmistrz Dzielnicy Ursynów Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa

Sz. P. Buttinelli Riccardo - Członek Zarządu Astaldi SPA S.A. oddział w Polsce ul. Sapieżyńska 10A, 00-215 Warszawa

 

PETYCJA W sprawie wyposażenia przebiegającego przez Ursynów tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy w systemy filtrujące powietrze oraz budowy stacji ciągłego pomiaru zanieczyszczeń powietrza.

W imieniu mieszkańców Dzielnicy Ursynów wnosimy o uwzględnienie w projekcie budowy najdłuższego tunelu w Polsce instalacji filtrujących powietrze oraz budowę stacji ciągłego pomiaru zanieczyszczeń, tym samym realizacji deklaracji złożonej w 2013 roku w stosunku do mieszkańców Ursynowa. Dotrzymanie umowy społecznej z 2013 roku, jest jedynym sposobem na uniknięcie zwiększenia poziomu zanieczyszczeń na Ursynowie, które już teraz znacznie przekracza normy w pewnych okresach roku.

Na początku marca tego roku, na Ursynowie rozpoczęła się budowa najdłuższego tunelu w Polsce. Konstrukcja o długości 2 300 m będzie przechodził przez sam środek naszej Dzielnicy zamieszkiwanej przez prawie 200 tysięcy mieszkanców.

Przeprowadzenie obwodnicy tunelem przez Ursynów jest dla nas mieszkańców bardzo korzystnym rozwiązaniem, martwi nas jednak brak systemu filtrującego zanieczyszczone powietrze, powstające wewnątrz tunelu. Według prognoz tunelem przejedzie około 120 tysięcy pojazdów na dobę w tym około 10 000 samochodów ciężarowych. 75% tej ogromniej liczby pojazdów, to samochody przejeżdżające w tranzycie Wschód-Zachód, stanowiące dodatkowo wygenerowany ruch.

Obserwując problemy z jakością powietrza na Ursynowie jeszcze przed wybudowaniem tranzytowego tunelu, wnosimy, aby w projekcie inwestycji znalazły się filtry spalin i stacja ciągłego pomiaru poziomu zanieczyszczeń powietrza w okolicach tunelu. Uważamy, że stanowisko inwestora Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad mówiące o tym, że filtry spalin nie są narzucone w decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z dnia 18 kwietnia 2011 roku (nr WOOŚ-II.4200.12.2011.JL), jest bardzo niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa.

Odpowiedz_GDDKiA_na_stanowisko_Rady_2013_Page_1.jpg

Odpowiedz_GDDKiA_na_stanowisko_Rady_2013_Page_3_kopia.jpgWięcej dokumentów, analiz i informacji znajduje sią na naszej strone www.naszursynow.org/spaliny

Z poważaniem Stowarzyszenie Nasz Ursynów

 


Stowarzyszenie Nasz Ursynów (www.naszursynow.org)    Skontaktuj się z autorem petycji