Powstanie żłobka miejskiego na osiedlu Radogoszcz w Łodzi

Radogoszcz jest jednym z największych łódzkich osiedli, wg danych statystycznych zamieszkiwany jest przez 31 033 mieszkańców. Niestety Radogoszczanie nigdy nie doczekali się na swoim osiedlu żłobka! Osiedle wciąż się rozwija. Na terenach sprzedawanych przez miasto powstają wciąż nowe inwestycje, które powodują napływ mieszkańców, w szczególności młodych osób, którzy już są, lub w niedalekiej przyszłości zostaną rodzicami. I na tym rola miasta się kończy. Niestety miasto Łódź zarówno starym jak i nowym mieszkańcom osiedla, w żaden sposób nie zapewnia infrastruktury usług społecznych, jakim bez wątpienia jest żłobek. Rodzice najmłodszych dzieci skazani są na dowożenie dzieci w odległe rejony miasta w celu zapewnienia im opieki, bądź na bardzo drogie usługi prywatne (opiekunka, żłobek prywatny).

Petycja ta ma na celu zwrócenie uwagi władz miasta Łodzi na problem braku miejskiego żłobka na osiedlu Radogoszcz. W ostatnim czasie władze miasta zadecydowały o powstaniu 2 nowych żłobków na osiedlu Nowosolna oraz Olechów-Janów, które wg statystyk mają odpowiednio 3 947 oraz 20 879 mieszkańców, czyli dużo mniej niż Radogoszcz. Teraz czas na żłobek na Radogoszczu.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...