Prośba o przywrócenie linii 34 i W oraz 30 do oferty przewozowej ZKM Gdynia

Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo                                                         

ul. Chabrowa 43

81-079 Gdynia

Tel. 58 664 56 21

E-mail: rada.pustkicis@gdynia.pl  

 

Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek

Al. Piłsudskiego 52/54

81-382 Gdynia 

PETYCJA W INTERESIE PUBLICZNYM  

Prosimy o przywrócenie linii 34 i W oraz 30 do oferty przewozowej ZKM Gdynia  

UZASADNIENIE  

Dla mieszkańców Demptowa linia 34 - wprowadzona w 2019 roku po wielu latach starań różnych stron - to jedyne połączenie z centrum Miasta Gdyni. Linia jest często wykorzystywanym środkiem transportu, w tym dla dzieci i osób starszych. Marzeniem wielu mieszkańców było i nadal jest dodanie kilku kursów w weekendy, tak aby możliwy był korzystny dojazd do Śródmieścia bez samochodu w sobotę lub niedzielę. Linią 34 dojeżdża samodzielnie wiele dzieci na zajęcia dodatkowe do centrum Miasta lub do Młodzieżowego Domu Kultury, a przesiadanie się do innych autobusów jest dla nich dużo większym utrudnieniem, niż bezpośredni kurs.  

Linia W stanowi uzupełnienie oferty transportowej do linii S oraz 28 w codziennych dojazdach do pracy i szkoły, stanowiąc dodatkowo dogodny dojazd do szpitala w Redłowie nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo. Zlikwidowanie W spowoduje  przeładowanie autobusów S, co może spowodować, że np. młodzież wracająca ze szkół w Śródmieściu zostanie na przystanku. Utrudnienia będą dotkliwe dla mieszkańców naszej dzielnicy także w kontekście likwidacji linii 30.  

Uważamy, że brak linii 34, W oraz 30 mocno ograniczy dostępność mieszkańców do komunikacji miejskiej, przekładając się na utrudnienia w koniecznych dojazdach i/lub zwiększając ruch samochodowy w dzielnicy, jak i w Mieście.  

Prosimy o ponowną analizę zmian w komunikacji miejskiej na terenie Gdyni wprowadzonych z dniem 30.01.2023r., w tym przywrócenie linii 34, W i 30 do oferty przewozowej ZKM Gdynia.  

Z poważaniem,

Sygnatariusze

3293b2b67a15bf9f70ec9d76b8fa0b4c1.jpg

fot. Janusz Wensierski / ZKM Gdynia

 

W.jpg

Fot. Marcin Gromadzki Public Transport Consulting

 

Poniżej pismo z dn.17.01.2023 wysłane przez RD Pustki Cisowskie-Demptowo do Wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej Spychały oraz do dyrektora ZKM Gdynia Huberta Kołodziejskiego w sprawie planowanej  likwidacji lini 34, W oraz 30.

pismo_RD_strona_1.jpgpismo_RD_strona_2.jpg


Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...