Prosimy o zaprzestanie sprzedaży żywych zwierząt na aukcjach WOŚP

Jako osoba kochająca i szanująca zwierzęta, zwracam się z prośbą o natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży żywych zwierząt na aukcjach WOŚP.

Pies czy kot to członek rodziny, nie przedmiot. To obowiązek na kilkanaście lat, nie kaprys, zabawka czy zachcianka. Rodzina która podejmuje się przyjęcia pod swój dach psa/kota czy jakiejkolwiek innej żywej istoty powinna być wybierana inaczej niż przez aukcyjne "kto da więcej" (nawet jeśli jest to w szczytnym i dobrym celu!).

Przy adopcji zwierząt przeprowadza się specjalne procedury- ankieta, wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy w której wyraża się zgodę na dalszy kontakt schroniska/fundacji z podopiecznym. Wszystko to, by zminimalizować ilość powrotów za kraty. Nie można adoptować zwierzęcia w prezencie dla kogoś. Prezentem może być wazon czy pluszowa maskotka.

W polskich schroniskach przebywa 100.000 niechcianych psów (wiele z nich było nieudanymi prezentami).

Leży nam na sercu dobro wszystkich zwierząt, a te rodowodowe które w hodowlach czekają na dom, chcemy by trafiały do odpowiedzialnych ludzi a nie po jakimś czasie za schroniskowe kraty.

Co rok na aukcjach WOŚP sprzedwane są żywe zwierzęta, niejednokrotnie z opisem: "Może to być zatem idealny prezent na Walentynki...". (zdjęcie niżej)

Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę poszczególnym sztabom- bez odzewu, bez odpowiedzi.

Prosimy o natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży żywych zwierząt.

WOŚP walczy o polepszenie życia, niech się to nie odbywa kosztem innych żyć...

 

PIES TO NIE PREZENT! KOT TO NIE ZABAWKA.

Kasia Pisarska

Zwierzolub

https://web.facebook.com/KasiaPisarskaFanPage/

 

Wszystkie fundacje/organizacje/schronisa które popierają tę inicjatywę i chcą być dopisane jako współautorzy proszę o kontakt przez fanpage (link wyżej).

 

Organizacja Ratujemy Kundelki https://web.facebook.com/ratujemykundelki/?fref=ts