Protest przeciwko powstaniu w Sulechowie Inwestycji firmy Eurokey Recykling Limited Sp. z.o.o polegającej na przetwarzaniu i gromadzeniu odpadów.

13 czerwca 2018 r. Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny podpisał akt notarialny na sprzedaż nieruchomości w miejscowości Nowy Świat – gmina Sulechów (działka 119/17 objęta podstrefą KSSSE) z firmą Eurokey Recykling Limited Sp. z o. o. reprezentowaną przez Pana Muhammada Zubaira Bajwara. Okazało się, ze firma zajmuje się przetwarzaniem i gromadzeniem śmieci. Działalność tej firmy znana jest na terenie województwa lubuskiego. W Zielonej Górze w centrum miasta utworzyła kontrowersyjne składowisko śmieci, które spowodowało wielkie protesty. Firma ta próbowała prowadzić działalność w Międzyrzeczu jednak ze względu na protesty lokalnej społeczności transakcja nie doszła do skutku. Firma Eurokey Recykling Limited Sp. z o. o. zwozi odpady z całej UE na teren Polski gdzie je przetwarza i składuje.

Mieszkańcy Gminy Sulechów protestują przeciwko powstaniu takiej uciążliwej inwestycji na terenie sulechowskiej strefy ekonomicznej.


Wiesław Kołakowski - Społeczny Komitet Protestacyjny    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wiesław Kołakowski - Społeczny Komitet Protestacyjny do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook