RAK NA WSPAK Zapytaj. Rozmawiaj. Wspieraj. – petycja do Prezydent Hanny Zdanowskiej

IG4.png

APELUJEMY o poszerzenie katalogu zamówień publicznych Urzędu Miasta Łodzi o działania mające na celu wsparcie psychospołeczne zarówno osób bezpośrednio dotkniętych chorobą nowotworową dziecka (opiekunów, rodzeństwa), jak i tych pośrednio dotkniętych (dalsza rodzina, przyjaciele, społeczność szkolna, sąsiedzi, współpracownicy itp.), którzy często chcą pomóc, ale nie wiedzą jak, nie mają odpowiednich narzędzi, nie znają dokładnych potrzeb, boją się zapytać.

Dzięki możliwości pozyskiwania funduszy na tego typu działania organizacje pozarządowe będą mogły:

– poszerzać świadomość dotyczącą chorób nowotworowych dzieci,

– wskazywać możliwości realnego wsparcia osób potencjalnie zagrożonych kryzysem emocjonalnym,

– organizować ogólnodostępne grupy wsparcia i zapewnia pomoc psychologiczną,

– realizować warsztaty terapeutyczne.

UZASADNIENIE

Rocznie w Polsce wśród dzieci diagnozuje się około 1 200 nowych zachorowań na nowotwory. W momencie rozpoznania jednostki chorobowej całe rodziny są zmuszone z dnia na dzień – bez względu na długoterminowe plany i marzenia – dokonać zmiany swojego dotychczasowego życia. Dlatego właśnie chcemy poruszyć tak istotny temat wsparcia psychospołecznego rodzin dotkniętych chorobą nowotworową dziecka. Są to osoby zagrożone kryzysem emocjonalnym, które na co dzień mierzą się z licznymi wyzwaniami na poziomie emocjonalnym, mentalnym, społecznym lub nawet finansowym. KTO MOŻE POMÓC? KAŻDY, KTO ZNAJDUJE SIĘ W OTOCZENIU ONKORODZINY. TRZEBA TYLKO WIEDZIEĆ JAK.

Podpisz petycję i zrób pierwszy krok do szerzenia pomocy rodzinom dotkniętym chorobą onkologiczną dziecka. Otwórz sobie furtkę do tego, by wiedzieć, jak pomagać, by uzyskać fachową poradę, wsparcie.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia kampanii obywatelskiej RAK NA WSPAK Zapytaj. Rozmawiaj. Wspieraj.

Krwinka - Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Fundacja Krwinka - YouTube

Facebook

Fundacja Krwinka (@fundacja.krwinka) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


Fundacja Dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Fundacja Dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...