Petycjeonline.com

W Obronie Zawodu Zielarz-Fitoterapeuta

Komentarze

#13606

Zawód powinien być rozwijany a nie usuwany.

Sebastian Czemerajda (Chełm, 2025-05-22)

#13609

Wierzę, że natura i medycyna mogą razem współpracować dla dobra i zdrowia ludzkiego.

Anna Podgórska (Konstancin-Jeziorna, 2025-06-11)

#13612

NIE MA MOJEJ BOSKIEJ ZGODY,
poprostu.

Urszula Nagórska (Kościerzyna, 2025-06-25)

#13628

Korzystam z medycyny naturalnej i chińskiej

Malwina Ożga (Słupsk, 2025-06-25)

#13632

Jestem całym sercem za naturalnym leczeniem

Agnieszka PIESIAK (Łaznowska Wola, 2025-06-25)

#13635

Podpisuje się ponieważ moja pra bacbia,babcia korzystały i ja również teraz korzystam z roślin ,ziół która nam nasza ziemia daje w naturze i one dla nas są dobrodziejstwem na różne schorzenia.

Beata Tracewska (Olsztyn, 2025-06-26)

#13637

Od dziejów leczylismy się naturą.

Monika Soluch (Bielsko-Biała, 2025-06-26)

#13638

Od dziejów leczylismy się naturą.

Monika Soluch (Bielsko-Biała, 2025-06-26)

#13639

Moja Babcia, Prababcia leczyła mnie ziołami, których działanie uzdrawiające jest udowodnione naukowo, a wiele preparatów na bazie ziół sprzedawanych jest w aptekach. Ogromnym skarbem są ludzie, którzy kształcą się w tej tematyce, pogłębiają wiedzę, zbierają doświadczenia, niosą naturalną pomoc, nikomu nie szkodząc. Chcę mieć wybór czy pójść do lekarza czy do fitoterapieuty czy zielarza, a może do obu. Państwo nie powinno mi tego ograniczać, ingerować. Państwo powinno wspierać takie kierunki, rozwijać

Wioletta Walo-Huk (Wrocław, 2025-06-26)

#13642

Zawszę leczyłam się naturalnie i korzystałam z wiedzy naturopatow .

Bogumiła Tkaczyk (Warszawa, 2025-06-27)

#13646

Chce wolności wyboru i możliwości korzystania z wolnej woli!

Patrycja Kowalik (Miłomłyn, 2025-07-08)

#13653

Podpiuje ponieważ korzystam z naturalnych metod, daja mi siłę I zdrowie, są zgodne z tym co czuje moje cialo!
Dzięki tym metodom żyję!
Każdy powinien mieć wybór!

Malgorzata Mendez Varela (Warszawa, 2025-07-08)

#13654

Kocham i doceniam zielarstwo i należy wzmacniać jego oddziaływanie, a te decyzja idzie w przeciwnym kierunku

Ksawery Piśniak (Wójcice, 2025-07-08)

#13661

cdn...

Marcin Sapiński (Wysokie Mazowieckie, 2025-07-09)

#13663

Poniewaz nasze prababcie leczyły się tylko ziolami i długo zyły a farmaceutyczne fabryki kłamiac i nas truja😡zioła mamy wszedzie w lesie itd a leki trujace sa bardzo drogie i ludzi nie stać na ich zagrywki

Marlena Holysz (Dublin, 2025-07-09)

#13664

Ponieważ od wielu lat stosuje zioła .

Emilian Bujnowski (Hetmanice, 2025-07-09)

#13674

Uwazam ze naturalne leczenie i wspomaganie zdrowia jest wazne i skuteczne.

Malgorzata Galezowska (Zdunsja wola, 2025-07-12)

#13675

Jestem za leczeniem ziołami przez kompetente osoby . Jestem przeciwnikiem zakazu sprzedaży, zbierania ziół dziko rosnących oraz zakazu hodowli ziół.

Elżbieta Zielińska (Warszawa, 2025-07-13)

#13676

Podpisuje ponieważ mamy prawo do dostępu do rzetelnej wiedzy zierlaskiej

Damian Mazur (Staszow, 2025-07-13)

#13679

Polska ma bogatą historię ziołolecznictwa – wykorzystywaną przez medycynę ludową i klasztorną.

W wielu regionach (np. Podkarpacie, Podlasie) zielarstwo jest przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dostępność surowców

Polska ma różnorodną florę – wiele gatunków ziół występuje naturalnie (np. rumianek, dziurawiec, pokrzywa).

Rozwój ekologicznych upraw ziół.

Wzrost zainteresowania naturalnymi metodami leczenia

Coraz więcej osób szuka alternatywy lub uzupełnienia dla farmakoterapii.

Rośnie liczba sklepów zielarskich i kursów z fitoterapii.

Wsparcie instytucjonalne i edukacyjne

Instytucje jak Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu prowadzą badania nad ziołami.

Polskie Towarzystwo Zielarzy i Fitoterapeutów zrzesza specjalistów z dziedziny.

Rozwój rynku produktów ekologicznych.

Jakub Buza (Warszawa, 2025-07-15)

#13682

Leczę się ziołami gdyż leczenie konwencjonalne pogorszyło mój stan zdrowia.

Gabriela Strzelecka-Janosz (Wilkowice, 2025-07-18)

#13686

Jestem lekarzem i wspieram tez fitoterapie

Jacek Pałka (Bielefeld, 2025-07-21)

#13690

Wolność wyboru dla ludzi.

Klaudia Grządziel (Ostrowiec Świętokrzyski, 2025-07-30)

#13691

M.B

Marek Buczynski (Jaslo, 2025-08-16)

#13695

Uważam, że od wieków naturalne sposoby pozwalają ludziom odzyskać zdrowie i wzmocnić odporność organizmu. W świecie pełnym chemii edukacja zdrowotna i wiedza o korzyściach płynących z natury są konieczne.

Aneta Cich (Augustów, 2025-10-03)

#13699

popieram

Krystian Kot (Wola Chomejowa, 2026-01-14)

#13718

Sama będę wkrótce absolwentką wspaniałej szkoły na której poglebiam swoją wiedzę z zielarstwa i nie wyobrażam sobie aby taki zawód nie mógł istnieć w dzisiejszych realiach kiedy mamy tylu ludzi chorych przewlekle, w tym dzieci . Farmakologia często ratuje życie i to fakt niepodważalny ale leczenie chorób przewlekłych wymaga spojrzenia holistycznego . Dlatego wspolpraca na tych dwóch płaszczyznach jest nieodzowna . Najwazniejszy w tym wszystkim jest człowiek, który często latami cierpi i tym należy się kierować . Absolutnie nie wyobrażam sobie wykluczenia tego zawodu.
Można zakazać zawodu ale nikt nie powstrzyma ludzi przed zdobywaniem wiedzy a ona jet potęga .Zielarz fitoterapeuta to piękny zawód i jeśli go nie będzie społeczeństwo może być tylko co raz bardziej chore . Pozdrawiam

Ewelina Szymanowska (Glasgow, 2026-05-18)

#13721

Jest to wspaniały zawód który wspomaga łudźkie zdrowie bez chemii

Justyna Woźniak (Nysa, 2026-05-18)

#13723

To jest okradanie nas ,z naszego życia, jestem FITOTERAPEUTĄ ZIELARZEM !🍀🌿🌱

Monika Dutkiewicz (Warszawa, 2026-05-18)

#13727

Podpisuję się ponieważ jestem w trakcie nauki zawodu zielarz fitoterapeuta. Na zajęciach cały czas mamy powtarzane, że jesteśmy od wspierania Zdrowia a nie od diagnostyki. My współpracować z lekarzami a nie ich wyręczać.

Ewa Sobkowiak (Rogierówko, 2026-05-19)

#13731

Służy ludzkości

Wanda Maciąg (Piła, 2026-06-16)