Petycja w sprawie podjęcia prac legislacyjnych w celu uchwalenia ustawy o świeckim charakterze Rzeczypospolitej Polskiej

Komentarze

#3

Polacy nic nie są winni polskiemu klerowi, a utrzymywanie armii kleryków pasożytujących na społeczeństwie polskim jest zbrodnią przeciwko niemu. Od lat kler katolicki nadmiernie bogaci się kosztem Polaków i gromadzi nieziemskie majątki zapewniając sobie raj na ziemi. Od wielu lat jestem przeciwnikiem takiego stanu prawnego, w którym tylko i wyłącznie jedna ze stron umowy międzynarodowej czerpie korzyści. Dlatego mówię dość.

Wojciech Bajkowski (Radom, )

#7

dotyczy kluczowego problemu przyszlosci Polski

Marek Zürn (Täby, )

#9

Dłużej czekać nie można! Dość!

Michał Brzeziński (Leszno, )

#12

Nie widzę powodu aby z moich pieniędzy finansowany był Kościół . Chcę aby został wyegzekwowany zapis Konstytucji , który mówi o tym , iż Polska jest państwem świeckim. Kościół w tej chwili jest synonimem zła, pychy, przestępstw i pedofilii . Nie dla Kościoła.

Ewa Rybak (Zapowiednik 14 , )

#15

Krzyż w kościele, godło w szkole! Xięża, won ze szkoły!!!!

Agnieszka Fiejdasz (Głogów Małopolski, )

#17

popieram w 100%

Magdalena Rausch (Mścice, )

#19

Dośc finansowania KK z NASZYCH podatków !

Tomasz Wiśniewski (Solec Kujawski, )

#21

Chcę świeckiego państwa

Katarzyna Dziekońska (Białystok, )

#23

Jako etap w dążeniu do całkowitego rozdziału państwa od kościoła ,który wg . mnie jest instytucją przestępczą i zakłamaną oraz przez swoją działalność ideologiczną hamuje(stopuje) rozwój społeczeństwa i państwa

jacek orlik (konopnica, )

#25

Podpisuję, ponieważ uważam, że kościół szkodzi Polsce, nie stosuje się do polskiego prawa i namawia do tego innych. Drenuje finanse państwa i obywateli. Uzależnia i manipuluje milionami obywateli. Działa wbrew nauce i samodzielnemu myśleniu ludzi. Propaguje ciemnotę i zabobony, aby tym łatwiej mieć rząd dusz. Trzeba im odebrać możliwości niszczenia struktur państwa polskiego dla swojej własnej korzyści. Kościół jest państwem niezależnym od władz polskich i działa dla interesu swojego, czyli watykańskiego państwa, a nie Polski. Państwa, któremu jest obojętne jaki ustrój jest w podległym kraju. Oni się w każdym urządzą. Nie można finansować pasożyta, który na nas żeruje. Jeżeli są ludzie, którzy im wierzą, to powinni sami finansować ich działalność. A Państwo Polskie może co najwyżej wydać na to zgodę lub nie, jeśli łamią prawo polskie.

Andrzej Żakowicz (Warszawa, )

#32

Uważam, że zgodnie z polską konstytucją należy oddzielić państwo od kościoła.

Wojciech Firlej (Tuszyn, )

#35

Chcę ,aby było tak jak w czasach mojej młodości i .

Grażyna Babicka (Radom, )

#42

Państwo zgodnie z naszą konstytucją ma charakter świecki.

Magdalena Firlej (Tuszyn, )

#53

Jestem za rozdziałem kościoła od państwa.

Krzysztof Kudlinski (Sztokholm, )

#57

Chcę żyć w państwie świeckim

Tadeusz Roliński (Warszawa, )

#67

Nie jestem katolikiem i nie widzę potrzeby wspomagania katoli

Leszek Minałto (Warszawa, )

#74

Wierzę, że to KONIECZNE dla dobra Państwa i dla dobra Kościoła.

Maria Jarco (Warszawa, )

#86

Ponieważ marzę o dniu, w którym kościół wyciągnie swoje ręce z naszych kieszeni.

Agnieszka Kaczmarczyk (Krakow, )

#89

Chcę przesunięcia środków przeznaczonych na finansowanie kościóła na znacznie ważniejsze społecznie sprawy, np. służbę zdrowia, pomoc niepełnosprawnym, pomoc bezdomnym zwierzętom.

Katarzyna FLISZKIEWICZ (Warszawa , )

#96

Podpisuję, ponieważ uważam, że religia to rak toczący nasze społeczeństwo, a kościół i jego przedstawiciele to pasożyty żerujące na tym nieszczęsnym państwie i jego obywatelach.

Jacek Pietrasiewicz (Pińczów, )

#116

Nie zgadzam się na ingerowanie kościoła w politykę.

Łukasz Gołaski (Poznań, )

#127

Podpisuję ponieważ Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli a władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ma więc obowiązek stwierdzić w drodze ustawy, że Polska jest państwem świeckim, w którym istnieje ścisły rozdział kościołów i związków wyznaniowych od państwa.

Adam Nurkiewicz (Warszawa, )

#133

Podpisuje petycję ponieważ Kościół stać na opłacanie katechetów. Księża mogą uczyć religii w ramach swojej misji za darmo.
W Polsce Kościół jest już brudny od pieniędzy, stracił na wartości bo stał się zwykłą instytucją na specjalnych warunkach. Pycha to grzech który Kościół popełnia codziennie.

Jakub Rachmajda (Puszczykowo, )

#135

Uważam, że dowolny Kościół na terenie RP winien być finansowany przez dobrowolną deklarację podatkową przy rocznym PIT (tak jak np. w Szwajcarii).
Religia winna byż wyprowadzona ze szkół dla dobra Kościoła i dzieci gdyż obecna sytuacja to prosta droga do odchodzenia wiernych od Kościoła katolickiego.

Małgorzata Stojek (Kraków, )

#137

Popieram rozdział państwa i kościoła - państwo powinno być świeckie. Uważam że kościół to jedna z najbardziej opresyjnych i zacofanych instytucji w Polsce. Utrwala nierówne traktowanie kobiet i mnieszości seksualnych, posługuje się w tym celu kłamstwem i oszczerstwami. Reprezentuje interesy obcego państwa.

Filip Czeszyk (Zielona Góra, )

#144

Chcę żyć w państwie świeckim, nie wyznaniowym

Wanda Brzozowska (Warszawa, )

#158

Świeckość państwa jest fikcją. Trzeba to zmienić.

Izabella Dziewanowska (Warszawa, )

#176

Nieakceptuje obecnego stanu.

Adam Syta (Łuków, )

#181

panstwo polskie jest krajem swieckim. kosciol ma swoje wladze w watykanie i to on powinien finansowac dzialalnosc kosciola na swiecie.

Konrad Waskiewicz (jastrzebie zdroj, )

#182

Pieniądze, to władza, a większość Polaków ma dość rządzenia przez polski kk. Kk nie jest ubogi i brak jest uzasadnienia, by wszyscy ponosili koszty wzbogacania się przez tę obłudną instytucję biznesową.

Katarzyna Kokoszyńska (Lublin , )

#183

Oczekuję od Państwa zlikwidowania jakiegokolwiek finansowania instytucji wyznaniowych, a przede wszystkim kościoła rzymskokatolickiego oraz p. Rydzyka.

Magdalena Szalla (a, )

#193

Tak powinno być a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na poprawe funkcjonowania szkół, szpitali lub inny cel, który ułatwiłby życie szarych ludzi a nie elit.

Dariusz Wierzba (GŁOGÓW, )

#197

Jako chrześcijańska domagam się rozdziału państwa kościoła. Inwazja kościoła w życie publiczne rani moje uczucia religijne

Małgorzata Magdalena (Warszawa, )

#200

Mam dość dawania armii obłudników moich ciężko zarobionych pieniędzy.

Katarzyna Sekielska (Łódź, )