Petycja do premiera RP w sprawie niewprowadzania przymusu rozliczania najmu prywatnego ryczałtem i pozostawienie amortyzacji mieszkań

Komentarze

#204

Podpisuję, ponieważ nie chcę powrotu szarej strefy, wynajmowania po cichu i bez żadnej opieki prawnej a właśnie do tego doprowadzą wprowadzane ograniczenia.

Marcin Pawłowski (Łódź, )

#212

Podpisuję gdyż wynajmuję mieszkanie z amortyzacją indywidualną i uważam że nie powinno się tak zmieniać przepisów z dnia na dzień.

Marta Wojdyło (Wadowice, )

#223

.

Jacek Zalewski (Lubartów , )

#235

Dzięki inwestycjom w nieruchomości z rynku wtórnego, wymagające często kapitalnych remontów, nadajemy zaniedbanym nieruchomościom nowego życia, a naszym najemcom zapewniamy godne warunki mieszkaniowe w rozsądnych cenach. Skala podatkowa i możliwość amortyzowania lokali była i wciąż jest dla nas oraz naszych inwestorów ogromną motywacją wypełniania tej misji. Likwidacja tych udogodnień spowoduje, że duża część z nas z inwestycjami przeniesie się do innych krajów. Będziemy robić to samo, tylko gdzie indziej i na rzecz innych rządów. To na władzach rządzących, bowiem, z założenia spoczywać powinien obowiązek zapewnienia godnych lokali swoim obywatelom. Bez prywatnych inwestorów żaden rząd temu nie podoła.

Marceli Szewczuk (Gdynia, )

#240

Podpisuję ponieważ uważam to za słuszne

Jerzy Sempowicz (Jeżów Sudecki, )

#250

Wprowadzenie przymusu rozliczania najmu prywatnego ryczałtem i zakazanie amortyzacji mieszkań na wynajem będzie bardzo szkodliwe i krzywdzące dla całego rynku najmu w Polsce.

Marek Kozłowski (Poznań, )

#257

W Polsce ledwo da się żyć, a ten rząd próbuje zdusić tę marną resztkę przedsiębiorczości jaka jeszcze pozostała.

Krystyna Szewalje (Gdańsk , )

#264

Podpisuje, ponieważ najem mojej nieruchomosci jest jedynym zrodlem dochodu, Jej wartosc jest znaczna i zalezy mi aby inwestycja ( wartosc) w nieruchomosci byla amortyzowana z trakcie lat najmu. Jezeli zostanie wprowadzony obowiazkowy ryczłt, bede szukala innych rozwiazan dla tej inwestycji. Byc moze sprzedam i kupie nieruchomosc w innym kraju lub zaloze dzialnosc w Czechach. Wowczas jako podatnik w ogole zniknę z Polski.

Faustyna Michalska (Sopot, )

#295

Popieram petycje dwoma rekoma, rowniez rekoma moich dzieci, ktore od maleho ucze obowiazkow i przedsiebiorczosci. Wprowadzenie obowiazku placenia podatku ryczaltowego zamiast rozliczania na zasadach ogolnych spowoduje stagnacje rynku nieruchomosci, ktory jest juz sporym kolem zamachowym dla gospodarki, bo przeciez kupujac mueszkania placimy PCC, kupijac materialy budowlane, wyposazenie, meble, zabudowy placimy podatek Vat. Dajemy prace posrednikom nieruchomosci, posrednikom kredytowym, architektom wnetrz itd. Mozliwosv rozliczania podatku na zasadach ogolnych na pewno spowoduje tez wzrost szarej strefy na rynku najmu czyli zmniejszenie wplywu dla budzetu Panstwa. Polak jest zaradny, bo Panstwo rekoma innych zmusza obywatela do tej zaradnosci. My sobie poradzimy, ale wasze rzady czy innej ekipy zawsze sie koncza. Moze warto pomyslec o rozwoju przedsiebiorczosci obywateli, bo zaradnosc mamy we krwi. Dosc programow socjalnych naszym kosztem, czas dac ludziom wedke a nie rybe!!!!

Milena Przedwojska (Poznań, )

#309

Działalność gospodarcza, jak i planowanie domowego budżetu powinno mieć stabilne, zrozumiałe i przewidywalne warunki prawa i podatków.
Zwłaszcza w przypadku nieruchomości jest to ważne gdyż z natury są to inwestycje długoterminowe.

Dariusz Kardasz (Mikołów, )

#336

Nowy Polski Ład może w sposób destrukcyjny wpłynąć na rozwój polskiego rynku najmu prywatnego.

Michał Prasał (Wrocław, )

#339

Podpisuje ponieważ, te zmiany spowodują podwyżki czynszów dla młodych ludzi, a oni wam tego nie wybaczą.

Dominik Szastak (Proszowice, )

#364

Prawa Nabyte

Małgorzata Pluta (Toruń, )

#365

Podpisuję

Piotr Michalak (Poznań, )

#367

To karygodne aby zmieniać zasady amortyzacji dla praw już nabytych!

Jakub Oledzki (Warszawa, )

#381

Uważam, że to przepisy bardzo pogarszające sytuację na rynku najmu nieruchomości

Adam Kustosz (Legionowo, )

#384

Nie zgadzam się z ta zmiana.

Dorota Florczyk (Warszawa , )

#391

Podpisuje petycje ponieważ nie zgadzam się na brak odliczania kosztów przy wynajmie. Spowoduje to podniesie cen najmu mieszkań lub wycofanie się ludzi w szarą strefę.

Daniel WARDZAŁA (Tarnów, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...