NIE dla budowy obwodnicy Szklarskiej Poręby

Komentarze

#405

Ingerencja w tkankę KPN nie powinna mieć miejsca.

Renata Michalak (Wrocław , )

#413

Kategorycznie nie zgadzam się aby w tym miejscu powstała droga. Jest to spokojna część lasu piękna trasa biegowo/spacerowa i ostoja wielu gatunków zwierząt.

Marian Brzozowski (Dziwiszów, )

#417

Nie zgadzam się na obwodnicę w środku lasu. Barbarzyństwo.

Iwona Kowal (Piechowice , )

#440

Najpiękniejsza trasa na treningi. Warto jechać 100 km by potrenować pod Reglami, na najpiękniejszej trasie w okolicy. Nie dla zabetonowania natury

Marlena Ratajczak (Nowa Sól, )

#449

This road is planned on a very strange place. This is one of the most beautiful places that you will destroyed with this plan. I know the area because my family live there and I come here for more than 20 years.

Harry Hofman (Steenwijk, )

#451

Uważam budowę drogi przez pilny las za skandal. Co za chory człowiek wpadł na taki pomysł.
To eufemizm. Trzeba było ograniczyć budowę apartamentowców to nie byłoby problemu zapchanej Szklarskiej.

Grazyna Hofman (Hoogeveen, )

#452

Nie zgadzam się na budowę drogi ze względu na ingerencję w środowisko i niszczenie walorów rekreacyjnych i estetycznych tego rejonu. Problemy komunikacyjne są okresowe i w szczytach sezonu (ferie, długie weekendy, święta) należy je rozwiązać w inny sposób, np.: kierowanie ruchem, ronda, budowa i czytelne oznakowanie systemu parkingów poza miastem / na wjeździe / przy PKP i stamtąd połączenie komunikacją busami / autobusami / pociągami na Jakuszyce czy Ski Arenę a wjazd do Szklarskiej np. tylko dla gości, którzy mają wykupiony nocleg (przykład Zermatt Szwajcaria lub Serfaus Austria), solidna kampania informacyjna dla przyjezdnych odnośnie systemu komunikacji i dojazdów, zrównoważona rozbudowa nowych miejsc noclegowych. Nie jest to proste, ale nie niemożliwe. Kwestia procesu planowania i wdrożenia.

Bartłomiej Gola (Szklarska Poręba, )

#453

Wyłącznie komercyjne traktowanie zasobów, w tym przyrody, walorów naturalnych, szczególnie górskich, których mamy jak na lekarstwo, musi się skończyć. Przyroda potrafi się regenerować, ale pod warunkiem, że się jej nie przeszkadza. Ekspansja człowieka musi mieć swoje granice. Jeśli Szklarska Poręba jest miejscem dobrego biznesu, to tylko do czasu, aż nie przerobimy jej na pustynię. Wtedy turyści znikną, a biznes się skończy.

Piotr Faleński (Szklarska Poręba, )

#454

Obwodnica zrujnuje górskie widoki

Dawid Nowak (Gostyń, )

#456

Geen weg door natuurgebied

Rotger Mollema (Date, )

#457

Podpisuje ponieważ nie zgadzam się z tym.

Piotr GRABOWSKI (Pruszowice, )

#461

Bo to barbarzyństwo niszczyć przyrodę w ttm miejscu

Tomasz Jackowski (Jelenia Góra, )

#466

Nie zgadzam się na obwodnicę w środku lasu. Trzeba być naprawdę ignorantem, by nie rozumieć jaką wartość przedstawiają pozostałe jeszcze resztki przyrody. Człowiek wytłukł już większość ssaków, a w kolejce jesteśmy my ludzie. Dajcie naszym dzieciom szansę choć na chwile wstrzymać tą katastrofę jaką im zostawiamy po sobie. Nasze lasy i tak ledwo dyszą pochłaniając już tylko 15% emisji CO2, które Polska wytwarza. Każde drzewo to magazyn CO2, a gdy umiera , stanowi żyzną glebę dla następnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę procentowy udział lasów do powierzchni kraju, to zajmujemy odległe 19. miejsce wśród państw EU i stowarzyszonych. Nie zgadzam się na dalszą dewastację tego pięknego zakątka naszego kraju!

Grzegorz Walnik (Dąbrowa Górnicza, )

#475

Na pierwszym miejscu natura

Michał Kempiński (Michałowice, )

#482

Budowa obwodnicy będzie wiązać się degradacją przyrody- zniszczeniem drzewostanu i przecięciem szlaków migracji zwierząt na terenie cennym przyrodniczo. W obecnych czasach należy wzmóc ochronę przyrody a nie intensyfikować rozwój infrastruktury drogowej.

Paweł Rutkiewicz (Poznań, )

#498

Byłem tam kilka razy. Idę tam jutro. I nie wyobrażam sobie chodzenia tam po obwodnicy w przyszłości

Rafał Kowalski (Lubin, )

#507

Zabieracie nam wolność

Sandra Popławska (Piechowice , )

#526

Ponieważ nie wyobrażam sobie, żeby tak durny pomysł mógł przejść. Tam jest las, natura, przepiękna droga, która nigdy w życiu nie powinna być tknięta

Dominik Szlufik (Jelenia Góra, )

#527

Podpisuje ponieważ, nie wyobrażam sobie budowy obwodnicy w tak pięknym i wyjątkowym miejscu- pozostało niewiele przyrody/lasów i natury i powinnismy chronić to co nam pozostało.

Karolina Ostrówka (Jelenia Góra , )

#536

Las to dom dla zwierząt, odpoczynek dla ludzi. Nie chcemy więcej betonu....

Paula Obolewicz (Jelenia Góra, )

#537

Nie zgadzam się na niszczenie lasu w otulinie Parku Narodowego. To są tereny wypoczynkowe i turystyczne, niszczenie ich to zbrodnia na przyrodzie.

Mariusz Jasiński (Wrocław, )

#550

Wszystko już zniszczone, zostało tylko trochę lasów.

Jolanta Soroczynska (Bielsko Biała , )

#554

To bylo miejsce gdzie można było odetchnąć.. Posiedzieć, pobiegać.... Po budowie drogi można zapomnieć o tym ... Jest spoko dojazd po co kombinować

Magdalena Dojlidko (Piechowice, )

#562

Podpisuję, gdyż przyroda musi żyć w harmonii, nie wolno jej dewastować w tak newralgicznych miejscach, bo czym mniej Natury, tym mniejsze nasze szanse na przetrwania.

Alicja Jelonek (Mierzyn, )

#564

protestuję, ponieważ udostępnianie obszarów turystycznych nie może się wiązać z niszczeniem obszarów do tej turystyki uprawiania!

Monika Maria Olech (Kłodzko, )

#569

brak słów dla pomysłu przebiegu obwodnicy w takim miejscu...

Olga WELCER-HRYCAJ (Opole, )

#579

Nie ma mojej zgody na niszczenie przyrody.

Joanna Starzyk-Szpuga (Wolbrom, )

#597

Nie wolno zniszczyć najpiękniejszego miejsca w naszym regionie!

Paweł Koziołkiewicz (Jelenia Góra , )

#598

Nie na to jest czas

Sleksandra Stepniak (Warszawa, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...