Koniec targu w Skaryszewie - STOP WSTĘPOM do piekieł koni!

Szanowny Panie Burmistrzu Miasta i Gminy Skaryszew,

Tegoroczne odwołanie Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego Wstępy to dobry moment, żeby pożegnać się z tym okrutnym zwyczajem. Postawienie bezpieczeństwa mieszkańców Skaryszewa na pierwszym miejscu jest bardzo ważną i słuszną decyzją. Namawiamy teraz do kolejnego kroku: postawmy na dobrostan zwierząt i zakończmy jarmark koński raz na zawsze. 

Każdego roku jarmark koński w Skaryszewie stawał się obiektem wielu protestów i co roku media obiegają okropne zdjęcia pokazujące stan przewożonych na jarmark koni. Takie wydarzenie jest dla zwierząt bardzo stresujące, a przeprowadzane co roku interwencje wyraźnie pokazują, że dotychczasowe działania nie były w stanie zapewnić koniom odpowiednich warunków. 

Powoływanie się na tradycję tego wydarzenia ma z każdym rokiem mniejszy sens. Społeczeństwa zmieniają swoją wrażliwość i dzisiaj zdecydowana większość Polek i Polaków chce lepszej ochrony zwierząt w swoim kraju. 

W Pana rękach jest możliwość zakończenia bardzo okrutnej tradycji, która powinna już przejść do historii, bo nie ma na nią już zgody w XXI wieku. Liczymy na Pana humanitarne podejście do zwierząt i dlatego zwracamy się o podjęcie decyzji o zakończeniu Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego Wstępy. 

 


Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...