(Sopot) Przenieśmy tron papieski z urzędu miasta do kościoła

Papal_throne_in_Sopot_Town_Hall.jpg

My, niżej podpisani, w poczuciu odpowiedzialności za Rzeczpospolitą Polską, w trosce o przestrzeganie praw i wolności obywatelskich oraz ład ustrojowy i wizerunek międzynarodowy naszego Państwa, sprzeciwiamy się klerykalizacji życia publicznego i uprzywilejowaniu jakiegokolwiek wyznania w polskim porządku prawnym.

Naszym celem jest budowa demokratycznego, świeckiego państwa prawa, gdzie urzędy miast nie stanowią miejsca stałych ekspozycji relikwii, lub innych przedmiotów religijnych. 

Dodatkowo, nie ma naszej zgody, aby w urzędzie miasta była w ten sposób uczczona osoba stojąca na czele instytucji, w której długo i bezkarnie funkcjonował przestępczy system tuszowania zbrodni pedofilskich. Raport opublikowany przez Sekretariat Stanu Watykanu 10-go listopada implikuje Jana Pawła II jako współwinnego tuszowania aktów pedofilii w Kościele katolickim. Przeniesienie tronu to etyczny i symboliczny wyraz zadośćuczynienia, który należy się przede wszystkim osobom pokrzywdzonym, ale także całemu społeczeństwu, oszukiwanemu i lekceważonemu przez kościelnych hierarchów. 

Apelujemy o przeniesienie tronu papieskiego na właściwe jemu miejsce - czyli do kościoła.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Michał Piękoś do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...