Sprzeciw w sprawie planowanej inwestycji budowy suszarni biomasy w miejscowości Kępina

W związku z Obwieszczeniem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec z dnia 14.07.2021 r. ws. wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na „Montażu instalacji do odzysku odpadów – suszarni biomasy na terenie działki nr 74, obręb Kępina położonej w miejscowości Kępina, gmina Grójec, powiat grójecki” obok betoniarni, jako mieszkaniec gminy Grójec składam mój stanowczy sprzeciw w sprawie planowanej inwestycji.

Suszarnia biomasy jest to bardzo ogólne określenie, które może oznaczać zarówno pestki wiśni jak i odpadów komunalnych w tym bytowych typu SZAMBO i to nie tylko z naszej gminy. Największy fetor i smród powstaje w czasie dostawy surowca do suszarni, czym chce nasz częstować inwestor, który nie jest nawet mieszkańcem naszej wsi a nawet gminy Grójec. Wyobraźmy sobie co będą czuć sąsiedzi i mieszkańcy, którym akurat wiatr zawieje znad planowanej inwestycji. Wiatry w naszej okolicy, najczęściej południowe i zachodnie, zatrują skutecznie życie również mieszkańców miasta Grójec, którzy graniczą z planowaną inwestycją. Mieszkańcy ulicy Granicznej, powstałe piękne osiedla na ul. Sienkiewicza, ogród rekreacyjny EDEN, to obszar którego nieprzyjemna i zatruwająca życie woń może bezpośrednio dotknąć dzięki tej szkodliwej dla nas inwestycji.

Mieszkańców Grójca prosimy o wsparcie naszego protestu, burmistrza Grójca o nie wydawanie zgody na tę inwestycję oraz radnych gminy o sprzeciw w sprawie szkodliwej i niepotrzebnej inwestycji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wsparcie dla nas, mieszkańców, którzy mogą być narażeni na brzemienne skutki działalności tej inwestycji.

Jako mieszkańcy żyjący tu i prowadzący działalności gospodarcze w tym rodzinne gospodarstwa rolne, zwracamy się o pomoc żeby ta inwestycja nie zatruła naszego życia smrodem na który, za co ubolewamy, nie ma żadnego określenia prawnego ani stosownych norm.

Proszę wszystkich w imieniu swoim, mojej rodziny i być może nieświadomych jeszcze sąsiadów, o zainteresowanie się tą sprawą; my tu żyjemy, mieszkamy, odpoczywamy i oddychamy tutejszym powietrzem.

Wyrażam nadzieję na wnikliwą i rzetelną analizę oraz weryfikację zagadnienia, podkreślając raz jeszcze mój stanowczy sprzeciw w powyższej sprawie.        

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marta Merska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...