STOP śmierdzącej inwestycji

LIST OTWARTY

 

Szanowna Pani Burmistrz, jako mieszkańcy i przyjaciele gminy Krynki wyrażamy swoje niezadowolenie z powodu zmian, które mogą nastąpić w gminie. Inwestycja, taka jak BUDOWA KURNIKÓW, może trwale zniszczyć charakter gminy i jedyne cenne bogactwo jakie posiada gmina – naturalne.

Inwestycja, która umożliwia rozwój finansowy jedynie jednej rodzinie nie niosąc miejsc pracy, jednocześnie blokuje rozwój innych obszarów, w których mieszkańcy mogliby znaleźć źródło zarobków. Można zaobserwować prężnie rozwijającą się w naszej gminie turystykę przyrodniczą, która niesie szansę rozwoju i miejsca pracy dla mieszkańców. Niezwykłe bogactwo przyrodnicze i etnograficzne coraz częściej przyciąga różnych gości do naszej gminy, którzy mogą stymulować jej rozwój, a także nowych mieszkańców, którzy osiedlają się tu ze względu właśnie na te cechy. Budowa kurników nie tylko może uprzykrzyć życie obecnych mieszkańców, ale też trwale zniweczyć szansę rozwoju. Wystarczy, aby dotarła tu choroba typu „ASF” lub „ptasia grypa”, wystarczy, aby z powodu jakiejś awarii zabrakło w kurnikach wody lub prądu, a tereny inwestycyjne zostaną skażone epidemiologicznie i zdewastowane na wiele lat, podobnie jak obszar po garbarniach.

Nie zgadzamy się, aby rozwój tak pięknej gminy w dobie zmian klimatycznych, kiedy każdy naturalny kawałek Ziemi staje się wybitnie cenny, zmierzał w kierunku „śmierdzących inwestycji” i prosimy, aby podejmując decyzję w sprawie budowy kurników, kierowała się Pani dobrem większości mieszkańców i podjęła decyzję zgodnie z planem rozwoju gminy, który powstał na bazie badań i przede wszystkim konsultacji społecznych.

Mieszkańcy i Przyjaciele gminy Krynki


Mieszkańcy Gminy Krynki    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy Gminy Krynki do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...