Petycja dotycząca budowy Street Workout Parku w Brzeszczach


park1.jpgpark2.jpg
W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym także tych mniej znanych takich jak street workout, parkour czy freerunning. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zlotów, warsztatów i pokazów. Polscy pasjonaci tych dyscyplin są zapraszani na coraz większe międzynarodowe wydarzenia. Do przyspieszenia rozwoju tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – Street Workout Parki – powstające od kilku lat na całym Świecie. W Polsce coraz rzadziej spotykane są urządzenia służące do rozwoju fizycznego młodzieży i dorosłych, ponieważ istniejące od wielu lat na osiedlach i w parkach drążki, drabinki i poręcze gimnastyczne zastępowane są placami zabaw dla dzieci.

W związku z niedostateczną ilością istniejących obiektów treningowych jako osoba uprawiająca w/w. sporty podjąłem Inicjatywę na rzecz budowy Parkour Parku w gminie Brzeszcze Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie Street Workout Parku w parku przy ulicy Dworcowej. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta. Obecnie, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby uprawiające street workout parkour i freerunning spotykają się z dezaprobatą społeczeństwa oraz interwencjami służb porządkowych w trakcie treningów przeprowadzanych w przestrzeni publicznej. Street Workout Park byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności , ale także z pewnością stałby się miejscem treningu osób zainteresowanych ogólnym rozwojem fizycznym.

Street Workout Park byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie Parkour Parku można organizować zloty, warsztaty i pokazy, w których braliby udział zarówno znani traceurzy i freerunnerzy, jak i osoby stawiające swe pierwsze kroki w tych dyscyplinach. Takie imprezy z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając pasjonatów i media z różnych zakątków Polski i nie tylko. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

Ogólnodostępny Parkour Park w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta. Najwyższy czas aby Gmina Brzeszcze również posiadał taki obiekt. W naszym mieście jest kilka miejsc, które można przeznaczyć pod obiekt.

Jestem głęboko przekonany, iż Urząd Gminy Brzeszcze oraz Burmist Gminy Brzeszcze, przychylą się do mojej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu, jakim jest Street Workout Park.

Przykładowe projekty i wizualizacje parków

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przemyslaw Nycz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...