W sprawie remontu Oddziału Dziecięcego w szpitalu w Koszalinie

 

Pan

 

Olgierd Geblewicz

 

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

 

 

 

 

 

PETYCJA

 

w sprawie remontu Oddziału Dziecięcego (Dzieci Młodsze)

 

Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

 

 

 

 

 

Grupa „Mama w Mieście Koszalin” (licząca na dzień 07/02/2015 990 członkiń) zwraca się do Pana w imieniu najmłodszych pacjentów Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, a także w imieniu ich rodziców i opiekunów.

 

Chcemy zwrócić Pana uwagę na warunki jakie panują na wspomnianym oddziale. Najmłodsi pacjenci oddziału (dzieci poważnie chore, z obniżoną odpornością) powinni mieć zapewniony najwyższy poziom higieny oraz bezpieczeństwa. Tymczasem warunki szpitalne temu zaprzeczają. Warunki w jakich leczy się dzieci w Koszalinie są uwłaczające ludzkiej godności i nie powinny być obecne w polskiej służbie zdrowia w XXI wieku.

 

Niedopuszczalnym jest fakt, aby w trzypiętrowym budynku była do dyspozycji tylko jedna ogólnodostępna toaleta, z której korzystają również pacjenci poradni dermatologiczno-wenerologicznej. Na oddziale dzieci młodszych powinny być sanitariaty dedykowane rodzicom i opiekunom, co zapewniłoby znacznie wyższy poziom higieny.

 

Pokoje są zbyt małe w stosunku do liczby umieszczanych w nich pacjentów. W salach, które nie były odnawiane od dziesięcioleci, panuje ścisk i bałagan ponieważ nie spełniają one podstawowych wymagań dla dzieci i rodziców. Miejsca jest za mało, a meble nie dają możliwości przechowywania rzeczy, których małe dzieci potrzebują dużo więcej niż dorośli pacjenci. Wywieszona na oddziale prośba o „wyrozumiałość i dostosowanie się do niedogodności w związku z tymczasową redukcją pomieszczeń” jest datowana na 01.08.2010 rok, co oznacza, że planowy remont oddziału powinien był odbyć się ponad 4 lata temu.

 

Ciężkie warunki nie tylko utrudniają opiekę rodziców nad dziećmi, ale przede wszystkim utrudniają pracę personelu, który nie ma szybkiego, bezpośredniego dostępu do pacjenta lecz mimo tych przeciwności stara się wykonywać ją najlepiej jak potrafi.

 

 

 

Dlatego prosimy Pana o zapoznanie się z sytuacją panującą na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie i przeznaczenie środków na przeprowadzenie remontu, który polepszy komfort pobytu dzieci w tym trudnym okresie, jakim jest leczenie. Nie ulega również wątpliwości, iż w procesie leczenia najmłodszych pacjentów niezwykle istotna jest obecność osób bliskich, dlatego konieczne jest stworzenie do tego odpowiednich warunków.

 

Oczekujemy zajęcia przez Pana formalnego stanowiska w tej sprawie.

 

 


Mama w Mieście Koszalin    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mama w Mieście Koszalin do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...