Uruchomić fabryki, aby pomóc szpitalom w walce z koronawirusem! Poprzyj apel pracowników Volkswagen

Uruchomić fabryki, aby pomóc szpitalom w walce z koronawirusem!
POPRZYJ APEL PRACOWNIKÓW VOLKSWAGEN POZNAŃ DO ZARZĄDU FIRMY I RZĄDU RP

Fabryki VW Poznań stoją. Krajowy system ochrony zdrowia pada. Personel medyczny pracuje ryzykując życiem, a pracownikom VWP narzuca się zużywanie urlopow na część postoju.

Domagamy się, aby taśmy produkcyjne w fabrykach Volkswagen Poznań natychmiast przestawić na produkcję respiratorów i przyłbic niezbędnych dla pracowników szpitali w Poznaniu i całej Polsce. 

Na czas pandemii już przestawiana jest produkcja w fabrykach samochodowych z Azji, Europy i USA na rzecz wsparcia obciążonych i niedofinansowanych systemów medycznych. Włączenie fabryk w system wsparcia opieki zdrowotnej jest możliwe i niezbędne. Chcemy pracować i wspierać ludzi pracy w szpitalach!

Szczyt zachorowań związanych z COVID-19 przed nami, a już dziś w polskich szpitalach brakuje sprzętu i środków ochrony niezbędnych do walki z wirusem. Zarząd prywatnego koncernu, dla którego pracujemy, od lat otrzymuje kroplówkę od naszego państwa. Pomoc publiczna dla VWP opiewa na setki milionów złotych w formie dotacji i zwolnień z podatków w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. Prawda jest taka, że przez ogromną rządową pomoc ten przemysłowy gigant dokłada się do niedofinansowania polskiej opieki medycznej, od której teraz zależy także zdrowie i życie rodzin pracowników tej firmy.

Tylko w 2018 r. państwo polskie przekazało zarządowi Volkswagen Poznań co najmniej 26,6 mln zł – ta suma wystarczyłaby na 1500 respiratorów, licząc po cenach rynkowych, a nie po kosztach produkcji. Dla porównania, szpitale w Poznaniu dysponują obecnie max. 70 respiratorami.

M.in. w wyniku naszej źle opłacanej pracy (koszty pracy 5 razy niższe niż w niemieckich fabrykach aut) oraz wsparciu, jakie udzielają firmie kolejne rządy, koncern VW osiągał w ostatnich latach rekordowe zyski, a zarząd spółki VW Poznań w 2019 r. zaproponował wypłatę prawie 400 milionów zł dywidendy dla udziałowców za 2018 r.

Żądamy, aby ogromny, marnujący się potencjał nieczynnych fabryk Volkswagen Poznań wykorzystać natychmiast dla dobra Poznania i ludzi w całym kraju. Trzeba przestawić produkcję na pomoc polskim szpitalom i produkować niezbędne dziś towary po kosztach.

Jeśli Volkswagen Poznań nie chce odpłacić się nam za lata ciężkiej, nisko płatnej pracy i państwową pomoc, to żądamy, aby władze RP zobowiązały zarząd VWP do przestawienia produkcji pod rygorem zerwania pomocy z państwowego budżetu. 
 
POPRZYJ NASZ APEL!

Pracownicy fabryki Volkswagen Poznań zrzeszeni w OZZ Inicjatywa Pracownicza    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Pracownicy fabryki Volkswagen Poznań zrzeszeni w OZZ Inicjatywa Pracownicza do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...