W sprawie objęcia branży fryzjersko-kosmetycznej sklasyfikowanej w PKD pod nr 96.02 pomocą w ramach Tarczy 2.0 i jednoczesnego rozszerzenia wykazu sektorów korzystających z subwencji finansowej Polski

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka” apeluje
o zaliczenie branży fryzjersko-kosmetycznej do grupy beneficjentów PROGRAMU RZĄDOWEGO „TARCZA FINANSOWA 2.0 POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM".

  1. Nie tylko branże „zamknięte” ponosiły i ponoszą straty. Pozostawienie sektora fryzjersko-kosmetycznego – jako „otwartego” nie spowodowało utrzymania ubiegłorocznych przychodów. Liczba osób korzystających z usług „beauty” spadła średnio o 60% w stosunku do roku 2019. Pandemia sprawiła, że Klienci – pełni obaw o swoje bezpieczeństwo - pozostają w domach i nie korzystają z oferowanych przez nas zabiegów estetycznych, które są głównym źródłem naszych przychodów.

    Praca gabinetów w okresie obostrzeń sprowadza się - zgodnie z rygorami sanitarnymi - do podstawowego dbania o dłonie i stopy oraz regulację brwi lub do odsprzedaży produktów do pielęgnacji w domu.

  2. Nasza działalność gospodarcza także bardzo mocno ucierpiała i powinna również - tracąc płynność i stabilność finansową - podlegać pomocy kierowanej dla firm, które poniosły straty z powodu epidemii wirusa i znaleźć się we wspomnianym PROGRAMIE.

  3. Branża kosmetyczna i fryzjerska zatrudniają głównie stałych pracowników. Nie objęcie jej Programem Rządowym „Tarcza 2.0” spowoduje w najbliższym czasie lawinową redukcję zatrudnienia. Nasze oszczędności już się wyczerpały. Dalsze utrzymywanie działalności i personelu, które generuje stałe i niemałe koszty, stało się niemożliwe.

  4. Grozi nam realne bankructwo. Nastąpi zamknięcie wielu gabinetów i salonów. Cała rzesza kobiet straci pracę, co w konsekwencji spowoduje utratę wpływów do budżetu Państwa.

  5. W usługach związanych z urodą i wyglądem dominuje personel kobiecy. Jego odejście z rynku pracy zrodzi kolejny przejaw nierównego traktowania płci.

Celem petycji jest zwrócenie uwagi na sektor gospodarki, który bardzo ucierpiał w wyniku Covid, a skutki jego pominięcia będą po pandemii odczuwalne zarówno w skali mikro, jak i makro.
Mamy nadzieję, że władze RP – uwzględniając naszą specjalność w powyższym PROGRAMIE RZĄDOWYM - pomogą nam przetrwać ten wyjątkowo ciężki, niestabilny

i niepewny czas.

Brodnica, 19.01.2021 Beata Wątorowska Prezes

Zarządu Stowarzyszenia „Przyjazna Kosmetyka”


Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii "Przyjazna Kosmetyka"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii "Przyjazna Kosmetyka" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...