W sprawie przywrócenie finansowania zajęć dodatkowych w przedszkolach samorządowych w Krakowie do stawki 25 zł od dziecka

Panie Prezydencie, my niżej podpisani zwracamy się z petycją o przywrócenie finansowania zajęć dodatkowych w przedszkolach samorządowych do stawki 25 zł od dziecka, a więc stawki sprzed pandemii. Zdajemy sobie sprawę z obecnych trudności finansowych jakie przechodzą wszystkie gminy w związku z pandemią covid-19 oraz zmianami podatkowymi, jednak zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości poszukania innych oszczędności – takich, które nie wpływają bezpośrednio na poziom edukacji naszych dzieci. Przez ostatnie 2 lata, stawka z powodu pandemii została obniżona do 15 zł od dziecka, co powoduje brak pełnej oferty na zajęcia dodatkowe. Chcielibyśmy, żeby w przedszkolach samorządowych, osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, dalej prowadziły zajęcia typu rytmika, taniec, szachy, ceramika i inne, które proponuje Dyrekcja Przedszkola - podobnie jak ma to miejsce w placówkach prywatnych.

            My, przedstawiciele placówek oświatowych, Rad Rodziców oraz zatroskani rodzice chcielibyśmy, żeby wszystkie dzieci miały równe szanse rozwoju i dostęp do szerokiej oferty zajęć. Sprzeciwiamy się szukaniu oszczędności w dziedzinie szeroko rozumianej edukacji naszych dzieci. Prosimy o przywrócenie stawki finansowania dodatkowych zajęć w przedszkolach samorządowych sprzed pandemii. 


Rafał Komarewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rafał Komarewicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...