W sprawie wstrzymania interesów wspierających rosyjską armię

Do Zarządu Spółki Fabryka Pierścieni Tłokowych PRIMA S.A.
ul. Liściasta 17
91-357 Łódź

 

PETYCJA DO ZARZĄDU SPÓŁKI FABRYKA PIERŚCIENI TŁOKOWYCH PRIMA S.A.

 

Szanowni Państwo,


W związku z informacjami podanymi przez KSE Institute o znajdowaniu się produktów – silników typu D49, wytwarzanych przez Państwa fabrykę, w łańcuchu dostaw, prowadzącym do zaopatrywania rosyjskiego ministerstwa obrony przez Kolomensky Zavod w silniki wysokoprężne do okrętów wojennych, biorących udział m.in. w zbrodniczej inwazji rosji na Ukrainę – wyrażamy swoje obywatelskie oburzenie tym, że polska firma swoimi działaniami przykłada się do wzmacniania sił zbrojnych najeźdźcy. Pomimo jednoznacznego potępienia ze strony społeczności międzynarodowej oraz nałożonych na rosję sankcji, w wyniku czego zdecydowana większość firm i korporacji krajów Zachodu wycofywała się zarówno z rynku rosyjskiego, jak i ze współpracy z rosyjskimi przedsiębiorstwami, czerpiącymi zyski z inwazji. Chcemy przypomnieć, że to z okrętów floty rosyjskiej m.in. po Morzu Czarnym wystrzeliwane są w kierunku miast Ukrainy rakiety manewrujące takie jak Kalibr, które zabijają ukraińską ludność, niszczą przemysł, dorobek kulturowy, będący częścią światowego dziedzictwa.


Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników broniącej się przed napaścią Ukrainy – co wielokrotnie podkreślały rządy obu sojuszniczych państw, jak i obywatele swoją solidarną, pełną troski i empatii postawą.


W tych okolicznościach, czynny udział w wzmacnianiu jaśnie i wyraźnie określonego wroga, przez spółkę PRIMA S.A. zadziwia i oburza. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o zaprzestanie współpracy z firmami, prowadzącymi interesy z rosją. Minione lata jednoznacznie pokazały, że nie ma miejsca na jakiekolwiek pole wspólnego działania w państwie ponoszącym odpowiedzialność za zbrodniczą, łamiącą prawa międzynarodowe, inwazję na Ukrainę.


Zachęcamy spółkę do podjęcia tej spóźnionej, ale koniecznej decyzji. Dalsza współpraca z podmiotami, zaopatrującymi rosyjskie wojsko skutkuje włączeniem Państwa firmy w szereg procederów wspierających rosyjski reżimu. Jesteśmy przekonani, że odważne decyzje podjęte przez innych polskich przedsiębiorców i obywateli pozwolą spółce podjąć tę jedyną słuszną dziś decyzję. Mamy nadzieję, że PRIMA S.A. wybierze solidarność zamiast zysku.

Z wyrazami szacunku

 


Łukasz Kaczyński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Łukasz Kaczyński do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...