Wniosek w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze 2 kierunku Bezpieczeństwo narodowe i obrona powszechna II st. nstac. 2024-2026

Sz. P. płk dr hab. inż. Andrzej Soboń
Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

 

WNIOSEK

w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze 2 kierunku Bezpieczeństwo narodowe i obrona powszechna II st. nstac. 2024-2026

 

Szanowny Panie Dziekanie,

My, niżej podpisani studenci kierunku „Bezpieczeństwo narodowe i obrona powszechna II st. nstac. 2024-2026”, na podstawie § 14 ust. 1 pkt 6 Regulaminu Studiów w Akademii Sztuki Wojennej, niniejszym zgłaszamy, poprzez przedstawicieli Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, wniosek o utrzymanie organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze 2 w formie, która była realizowana w semestrze 1, t.j.:

  1. Wykłady w blokach prowadzone w formie zdalnej,
  2. Ćwiczenia w blokach prowadzone w trybie stacjonarnym.

Przyjęty w semestrze 1 model prowadzenia zajęć był zgodny z obowiązującym nas programem studiów (Załącznik do Uchwały nr 41-2024 z dnia 25.06.2024 r. Senatu Akademii Sztuki Wojennej PROGRAM STUDIÓW STUDIA DRUGIEGO STOPNIA Kierunek: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE I OBRONA POWSZECHNA), który wskazuje, że zajęcia dydaktyczne realizowane w formie wykładów realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W naszej opinii, organizacja ta była nie tylko efektywna, ale również znacząco wpłynęła na obniżenie kosztów związanych z uczestnictwem w zajęciach, szczególnie dla studentów spoza Warszawy.

Ewentualne wprowadzenie wykładów stacjonarnych oraz zwiększenie liczby zjazdów stacjonarnych wiązałoby się z:

  • Zwiększeniem kosztów dojazdów oraz zakwaterowania w Warszawie, co dla wielu studentów może stanowić poważne obciążenie finansowe.
  • Ograniczeniem dostępności dla osób spoza Warszawy, szczególnie tych, którzy jednocześnie łączą studia z pracą zawodową.
  • Potencjalnym zmniejszeniem efektywności nauki, zważywszy na zalety zdalnej realizacji wykładów, które pozwalają na elastyczne zarządzanie czasem i energią.
  • Potencjalną rezygnacją ze studiów, związaną z większym obciążeniem finansowym.

Organizacja zajęć w semestrze 1 stanowiła optymalny kompromis między wymaganiami dydaktycznymi a potrzebami studentów, gwarantując wysoką jakość kształcenia. Dlatego prosimy o kontynuację tego modelu w semestrze 2, co w naszej opinii przyczyni się do lepszego komfortu studiowania oraz pozytywnie wpłynie na osiągane wyniki edukacyjne.

Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej petycji i przychylność wobec postulatów studentów.

Z poważaniem,


Niżej podpisani studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe i obrona powszechna II st. nstac. 2024-2026.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Igor Kupiec będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...