Wsparcie dla Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu

Na sesji RM w dniu 15.07.2021 Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości poinformowali o złożeniu wniosku o odwołanie Pani Małgorzaty Widery z funkcji Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, nie podając przyczyny i powodu takiej decyzji.

W związku z powyższym, jako środowisko nauczycieli i mieszkańców  Pruszkowa kategorycznie sprzeciwiamy się odwołaniu Pani Przewodniczącej oraz wyrażamy swoją dezaprobatę przeciwko budowaniu hejtu w sieci i atakom personalnym na powszechnie szanowane, zaangażowane społecznie osoby publiczne oraz wykorzystywanie tych ataków do celów politycznych.

Petycja z podpisami zostanie przedłożona do Przewodniczącego Rady Miasta Pruszkowa, Pana Krzysztofa Biskupskiego.

Jako przedstawiciele środowiska nauczycielskiego i mieszkańców miasta Pruszków chcemy wyrazić poparcie dla pani radnej Małgorzaty Widery pełniącej funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w pruszkowskiej Radzie Miejskiej. Pani Małgorzata Widera udowodniła wielokrotnie, że jest osobą kompetentną, zaangażowaną, merytoryczną i żywotnie zainteresowaną sprawami oświaty w naszym mieście. Świetnie orientuje się w problemach i zagadnieniach związanych z tematyką szkolnictwa, jest doświadczoną nauczycielką znającą doskonale realia zawodu. Pełni funkcję Przewodniczącej w sposób wyważony i rzetelny, skupia się na konkretach. Co dla nas istotne, okazywała wielkie wsparcie i solidarność i była bardzo aktywna podczas strajku nauczycieli, doskonale reprezentując całe środowisko i uczestnicząc w rozmowach nauczycieli z przedstawicielami Urzędu Miasta. Pani Małgorzata Widera w ostatnim okresie stała się ofiarą nieuzasadnionych i niezwykle intensywnych ataków ze strony części nauczycieli i rodziców uczniów szkoły w Michałowicach, której była dyrektorem. Ataki te zostały wzmocnione przez lokalne media, dla których Pani Widera jest od pewnego czasu solą w oku. Sytuację tę usiłują wykorzystać jej przeciwnicy polityczni, by odwołać ją z funkcji przewodniczącej. Nie zgadzamy się na takie polityczne zagrywki i manipulacje. Wielu z nas zna osobiście Panią Małgorzatę Widerę i wie, że jest to osoba uczciwa, praworządna, o dużej wiedzy i kompetencjach oraz wysokim poziomie kultury osobistej, inni mieli okazję przekonać się o tych jej cechach na spotkaniach komisji i śledząc działalność Rady Miejskiej. Rezygnacja z funkcji dyrektora michałowickiej szkoły nie oznacza, że Pani Małgorzata Widera nie jest właściwą osobą do bycia Przewodniczącą Komsji w mieście, z którym od dawna jest związana, wręcz przeciwnie, pełni ona ową funkcję wzorowo. Dlatego chcemy otwarcie wyrazić aprobatę jej dotychczasowych działań oraz wolę, by pełniła nadal obowiązki Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w pruszkowskiej Radzie Miejskiej

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marzena do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...