Wydłużenie linii MPK nr.38 w kierunku dzielnicy Dźbów do Przychodni lekarskiej.

Do: Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie oraz MPK Częstochowa

W związku z częstymi podróżami MPK linią 38 oraz rozmowami z innymi pasażerami chciałem zgłosić niedogodność co do trasy tej linii. Chodzi o utrudnienie w dostępie ww linią wielu starszych osób oraz niepełnosprawnych jak np. Ja do Przychodni i Rehabilitacji w dzielnicy Dźbów przy ul. Kopalnianej.

38 ma końcowy przystanek koło Szkoły Podstawowej przy ul.Powstańców Warszawy i osoby chcące dostać się do przychodni zmuszone są iść pieszo ponad 2 przystanki. Droga powrotna to drugie tyle! Fakt, jest 23, ale zawsze w kierunku ul.Leśnej jedzie kilka minut za wcześnie. Więc trzeba iść pieszo. Dla ludzi zdanych na autobus, starszych bądź po prostu idących z chorobą do lekarza, bądź na rehabilitację taki kawałek rodzi spory problem.

Doskonałym rozwiązaniem jest przedłużenie linii 38, aby jechał ul. Leśną i tu obojętne, czy dalej prosto, czy osobiście uważam za najlepsze rozwiązanie, aby skręcał w prawo na ul.Kopalnianą, przy której jest Przychodnia, i przystanek MPK tuż obok niej. Dalej może linia lecieć np. do ulicy Busolowej, gdzie jest zajezdnia MPK, bądź jeszcze dalej na Gnaszyn, ale to już w państwa kwestii gdzie dokładnie pojechałby dalej.

Akurat żaden autobus nie jedzie od ul.Powstańców Warszawy przez rondo na ul.Leśną i w prawo na ul.Kopalnianą tak, że byłoby to genialne rozwiązanie!

Krótko kilka lat temu podczas licznych prac drogowych 38 jeździło na ul. Leśną i ludzie byli zadowoleni ze względu na bliski dostęp do przychodni czy apteki. Z niewiadomych przyczyn po skończeniu prac linię skrócono do szkoły.

Ludzie narzekają na to, ale nikt oficjalnie problemu nie zgłosił, a to, że nikt nie zgłosił to nie znaczy, że problemu nie ma. Dlatego po wysłuchaniu próśb i czynnych żalów pasażerów MPK postanowiłem do państwa wystosować prośbę o pozytywne rozpatrzenie tej sprawy czyli wydłużenia linii 38 w dzielnicy Dźbów, przynajmniej do Przychodni lekarskiej na ul.Kopalnianej.

 


Fabian Skowron w imieniu pasażerów MPK linii 38    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Fabian Skowron w imieniu pasażerów MPK linii 38 do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook