Zmiana logo na oficjalnej stronie PWSFTviT - wyraźmy poparcie dla społeczności LGBT+!

My, niżej podpisani studenci i absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi wyrażamy głębokie zaniepokojenie i oburzenie słowami, które w ostatnich dniach kierowane są pod adresem społeczności LGBT+, oraz trwającą medialną nagonką, aprobowaną przez najwyższe władze państwowe. "To nie są ludzie, to ideologia", "Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym", "Neobolszewizm" - te frazesy przewijające się w debacie publicznej budzą nasz zdecydowany sprzeciw. 

Historia dobrze zna przypadki, w których napiętnowanie określonej grupy społecznej, stworzenie z niej "wspólnego wroga" i szczucie na nią obywateli stanowiło preludium do tragicznych wydarzeń, pozostających czarną kartą w dziejach świata. Nie bądźmy obojętni wobec działań łudząco podobnych do tych z przeszłości. 

Mamy świadomość, że społeczność akademicką Szkoły Filmowej w Łodzi tworzą ludzie różnych orientacji, narodowości i wyznań - w tej różnorodności tkwi nasza olbrzymia siła. Szeroko pojmowana "inność" to dla nas, artystów, źródło niewyczerpanych inspiracji, a wolność myśli i przekonań jest wartością szczególnie przez nas poważaną i cenioną. 

Wyrażamy poparcie dla naszych szkolnych przyjaciół i znajomych, a także wszystkich obywateli zmagających się od wielu lat z falą dyskryminacji, odczłowieczania i odbierania im podstawowych praw. Prosimy zatem Władze PWSFTviT o czasową zmianę logo na oficjalnej stronie Uczelni na zawierające motyw tęczy, jako gest solidarności ze społecznością LGBT+ i sprzeciwu wobec szerzenia nienawiści i pogardy.  


Magdalena Litwa (I rok Wydziału Aktorskiego)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Litwa (I rok Wydziału Aktorskiego) do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...