Zmiana oznaczeń ruchu drogowego na ul Prymasa Tysiąclecia w rejonie ul. Stańczyka w Warszawie

Postuluję o podpisanie petycji do GDDKiA w celu zmiany oznaczeń poziomych i podjęcie działań skutkujących poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego i  zmniejszeniem hałasu wynikającego z przekraczania  prędkości.

Dotyczy odcinka drogi krajowej  nr 7: Aleja  Prymasa Tysiąclecia  w okolicy wlotu  ulicy Stańczyka, Wola, Warszawa. 

Oznaczenie prawego pasa przed Stańczyka jako pasa przeznaczonego do skrętu w prawo- w Stańczyka,  umożliwiłoby rozładowanie korków przy wyjeździe ze Stańczyka w prawo. Przedłużenie ciągłej linii oddzielającej  pasy ruchu drogowoego umożliwiłoby rozładowanie korków wyjazdowych ze Stańczyka i zmniejszyłoby szansę, na kolizję samochodu jadącego wprost, prawym pasem, ze zbyt dużą prędkością  i samochodu wyjeżdżającego. Na tym odcinku często przekraczana jest prędkość co znacznie zwiększa decybele, na które narażani są mieszkańcy Stańczyka i nowych budynków przy Gumińskiej. Proszę o działania zmierzające do ustawienia  ekranów dźwiękochłonnych lub radarów,  zmniejszenia dozwolonej prędkości (zmniejszenie prędkości zmniejsza znacznie hałas). W innych częściach miasta podobne przejazdy są odgraniczone barierami dźwiękochłonnymi i radarami - np- Al. Stanów Zjednoczonych.

Przy  rosnącej  liczbie dróg  przelotowych, nie przebiegających  przez środek miasta, funkcjonalność wpomnianego  odcinka DK7 znacznie zmieniła się  i dobrze by  przystosować go obecnych realiów i potrzeb mieszkańców okolicznych  budynków. 


Marzena Mierzejewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marzena Mierzejewska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...