Zwiększenie strefy Telebusa

Z powodu otwarcia nowego odcinka ulicy Mariana Domagały łączącego ulice Nad Drwiną z osiedlem Złocień, zwracam się z uprzejmą prośbą o powiększenie strefy usług Telebusa. Zwiększenie strefy zapewni mieszkańcom bezpieczny, bezpośredni i niskoemisyjny dojazd do miejsc pracy, na zakupy, do szkół, do szpitala w Prokocimiu, do Kościoła oraz na wypoczynek nad zalewem Bagry.

Oprócz rozszerzenia usług Telebusa o dojazd nowym odcinkiem ulicy Mariana Domagały na osiedle Złocień, należy zwiększyć jego strefę zasięgu o całą dzielnice Stary Bieżanów, aby zapewnić mieszkańcom środek transportu do nowego oddziału szpitala w Prokocimiu oraz umożliwić im przesiadki z Telebusa na tramwaj i pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA1, SKA3 i SKA3P). Proponuję, aby nowa strefa Telebusa kończyła się pod Miejskim Centrum Opieki w Prokocimiu lub na pętli Podgórze SKA.

Korzyści:
-zmniejszona liczba aut na ulicach
-mniej spalin
-mniejsze korki
-obsługa nowych przystanków autobusowych
-możliwy bezpośredni dojazd nad zalew Bagry
-szybki dojazd do szpitala w Prokocimiu
-poprawa obsługi komunikacyjnej tej części Krakowa.
-noce powroty do domu zapewniałby Telebus, mieszkańcy już by nie musieli czekać godzinami na powrót nocnym autobusem do domu.

Wady? BRAK.

Węzły przesiadkowe:
- pętla Mały Płaszów P&R (obecnie działa w systemie).
-przystanki SKA Kraków Bieżanów Drożdżownia, Kraków Bieżanów, Kokotów. Obok tych peronów kolejowych mieszczą się przystanki autobusowe więc nie byłoby problemów z przesiadkami typu Telebus - pociąg. Pociąg - Telebus. (W przyszłości również należy włączyć nowy przystanek kolejowy Kraków Złocień).
-pętla autobusowa Nowy Bieżanów Południe
-pętla tramwajowa Nowy Bieżanów P&R

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Piotr do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )