Petycjeonline.com

SToP planom zniszczenia dziedzictwa narodowego w Rogalinie i jego okolicy

Skontaktuj się z autorem petycji

Relacje z pikiety i złożenia petycji w Starostwie Powiatowym 8 czerwca

2026-06-10 19:23:57
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w proteście. Na naszym profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/profile.php?id=61588235503039) przedstawiliśmy krótką relację oraz materiał video i zdjęcia z przedwczorajszej pikiety pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Poniedziałek to dzień przyjmowania obywateli ze skargami i wnioskami przez pana starostę Grabkowskiego. O zamiarze naszego spotkania z panem starostą Grabkowskim, zawiadomiliśmy starostwo 10 dni wcześniej.
Niestety z przykrością zawiadamiamy, że pan starosta Grabkowski uniknął spotkania z nami. Poinformowano nas, że miał akurat urlop.
Przyjęto nas na korytarzu na zasadzie władza i poddany. Standardy komunikacji z obywatelami przypominają w tym wypadku raczej mocno wschodnie niż zachodnie.
Aby wszystkich zainteresowanych zaznajomić z problemem, do postu załyliśmy pismo, które prócz petycji z ponad 900 podpisami i osobistymi komentarzami, zostawiliśmy dla pana starosty w biurze podawczym. Dołączyliśmy również mapę, która obrazuje sytuację i warianty, o których piszemy w piśmie.
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyznaczenie (takiego słowa pani rzecznik użyła), nie propozycję jakby można było się nieskromnie spodziewać, terminu spotkania z panem starostą Grabkowskim, projektantami oraz ZDP (prawdopodobnie w osobie pana Bereżeckiego).
Będziemy informować o sytuacji.

Relacje medialne z wczorajszego wydarzenia:

https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/droga-przez-rogalin-mieszkancy-protestuja

https://gloswielkopolski.pl/droga-kosztem-chronionego-terenu-mieszkancy-przekazali-petycje/ar/c1p2-29070895 

https://wtk.pl/news/103741-puls-dnia-08062026-codziennie-o-2000-wtk-jestesmy-z-wami

 


Stowarzyszenie Troski o Przyrodę (SToP)

Podziękowanie i prośba o osobiste wsparcie 8 czerwca

2026-06-01 17:13:28

Bardzo dziękujemy za podpisanie petycji w sprawie planowanej drogi powiatowej Babki-Świątniki. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wsparcia nas swoją obecnością w planowanym proteście ulicznym, podczas którego oficjalnie wręczymy Staroście Poznańskiemu panu Grabkowskiemu naszą petycję oraz list otwarty. Protest zaplanowany jest na 8 czerwca na godzinę 14:30 do godziny 15:30, przed wejściem do budynku Starostwa Powiatowego w Poznaniu na ul. Jackowskiego 18.

Będziemy wdzięczni za przybycie i wsparcie, aby wspólnie zaprotestować przeciwko:

- zamiarowi zniszczenia pomnika historii czy też 14 ha cennego lasu o funkcji ochronnej dla miasta Poznania, 

- siłowemu działaniu urzędników i odmawianiu nam dostępu do informacji publicznej, 

- nieracjonalnemu wydaniu 170 mln złotych - i to o wszystko w sytuacji istnienia tańszych, bardziej racjonalnych i mniej destrukcyjnych rozwiązań. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Stowarzyszenie Troski o Przyrodę (SToP)


Stowarzyszenie Troski o Przyrodę (SToP)



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.