ws. zawetowania projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dn. 2


Gość

#26

2014-11-23 17:12

zaczynając studia zgodziłam się na inne warunki, zmieniając je teraz w trakcie kształcenia to zwyczajna podłość, robienie nas w ch**a. Ten projekt nie powinien i nie ma prawa objąć ludzi, którzy już podjęli sie tych studiów czy/i pracy. Prawo nie powinno działac wstecz!!!
Kaaa

#27 Re: Re: Dokładnie !

2014-11-23 22:41

#24: - Re:  

 Zgadzam sie z Toba w 100% ! Tyle że wystarczyłoby wrócic do dawnych metod /nauczania/studiów by dawały kwalifikacje do zawodu z porządnym wykształceniem praktycznym,teoretycznym . Dzisiejszy poziom wiedzy poraża swoja niskością.Miałam magistra fizjoterapii na stazu z urzędu pracy który nie potrafił odróżnić anody i katody na aparacie do fizykoterapii ,nie rozrózniał ćwiczeń biernych od czynnych wspomaganych a ścięgno achillesa uważał że jest pod dołem podkolanowym !!!!

 


Gość

#28

2014-11-23 22:56

Dlaczego ktoś, kto nie ma pojęcia o pracy fizjoterapeuty ma czelność oceniać nasza pracę, nasze zarobki i kompetencje? Dlaczego cały świat docenia nasz zawód tylko w naszym ojczystym kraju jesteśmy nikim?

Gość

#29

2014-11-24 10:27

K. Jurczyk

Gość

#30

2014-11-24 11:12

To jest niedoposzczalne, zeby tak ważny zawód medyczny jakim jest fizjoterapeuta, był nieuznawany w kręgu medycznym.
Magda

#31 POPRAW BŁĘDY

2014-11-24 21:33

Jak juz sie bawimy na poważnie to obciachem będzie jak ktoś zobaczy taką petycję. Trzeba poprawić błędy 

"Jako studenci kierunku Fizjoterapia wyrażamy swój sprzeciw wobec projektu ustawy wniesionemu przez posła Dariusza..."

i dalej 

"Wobec projektu ustawy wprowadzającemu sztuczną hierarchię wśród fizjoterapeutów mówimy stanowcze NIE!"


Gość

#32

2014-11-24 22:03

Jeżeli Państwo chce się pozbyć dobrej służby zdrowia a przy tym i mieszkańców Polski i własnych braci/sióstr - jest to idealna droga do rozpadu Państwa.

Gość

#33

2014-11-24 22:04

A przy okazji - zawsze po studiach trzeba mieć doświadczenie, a spodziewają się, że je zdobędziemy po 11 latach? Smiem stwierdzić po prostu czysty debilizm i dno.


Gość

#34 Błędy

2014-11-25 01:19

Zgadzam się z Magdą. Sporo ludzi się pod tym podpisuje,ja również, ale jeśli coś ma być na poważnie, to nie może tam być takich błędów. Wszystko powinno być zgrabnie napisane i stylistycznie i ortograficznie.


Gość

#35

2014-11-25 09:17

Żenada,że w takich sprawach decydują osoby które nie mają o tym pojęcia tylko wyssane z palca dane.......
Fizjoterapeutka

#36 Re: Re:

2014-11-25 11:18

#7: 6 - Re:  

 Specjalizację robi się w szpitalu a nie w jakiś prywatnych firmach.


Gość

#37

2014-11-26 21:14

Człowiek niepoważny jest.
Fizol

#38 Petycja bez sensu

2014-11-28 21:35

Co to za petycja, skoro połowa ludzi boi się pokazać swoją tożsamość?! Boicie się czegoś?


Gość

#39

2014-11-29 14:54

całe życie studiować!!! niech sam studiuje a kasę odda biednym

Gość

#40

2014-11-29 20:41

Nie podoba mi si ten pomysł ponieważ ogranicza mnie i moją osobę w spełnianiu się zawodowo. Zakłada iż jako mgr nie ma odpowiedniej wiedzy, aby rehabilitować ludzi.

Gość

#41

2014-11-30 19:22

Pracuję z pacjentami od 8lat w prywatnym gabinecie fizjoterapii, mam za sobą około 300 godz specjalistycznych szkoleń . Trafiają do mnie pacjenci po odbyciu mało skutecznego procesu rehabilitacji w przychodniach i szpitalach. Diagnozy stawiane przez lekarzy (ortopedów, neurologów, pediatrów i lekarzy rehabiliatacji ruchowej) są niejednokrotnie nie trafione i przez to zabiegi rehabilitacyjne mało skuteczne. Nie mam specjalizacji, ani stopnia doktora. Według ustawy stracę prawo do prowadzenia gabinetu. A co na to moi pacjenci??? I tak będą przychodzić na zabiegi tyle, że będę musiała przyjmować ich jako WRÓŻBITA - ale zgodnie z prawem
gość

#42 NIE DLA USTAWY ZAPROPONOW​ANEJ PRZEZ PTF

2014-12-02 22:21

Witam,wysłałam e-maile do przedstawicieli PTF

  o treści

 Wyrażam kategoryczny sprzeciw proponowanemu przez PTF projektowi ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Uważam, że służy on jedynie zaspokojeniu interesów wąskiej grupie osób związanych z Państwa organizacją! Na pewno proponowane przez PTF pomysły nie służą poprawie sytuacji zawodowej polskich fizjoterapeutów, nie przyczynią się również do zmniejszenia kolejek na fizjoterapię!

Kategorycznie odradzam wszystkim moim kolegom/koleżankom po fachu wstępowania do PTF! 

 

i oto jaką odpowiedź  otrzymałam

Witam,

wyrażam kategoryczny sprzecim przeciw Pani sprzeciwowi.

Jako mgr rehabilitacji/fizjoterapii nie zgadzam się aby technik fizjoterapii miał takie same uprawnienia jak mgr fizjoterapii

Nie zgadzam się aby nadal panował chaos i nasz zawód nie był ujęty w jednolite ramy organizacyjne i prawne.

Jestem za tym aby specjalista fizjoterapii po odbyciu specjalizacji i zdaniu egzaminu państwowego  zarabiał godne pieniądze i był pożądaną osoba w systemie ochrony zdrowia, był poszukiwany przez pracodawców i był równym partnerem w dyskusji z lekarzem, tak jak ma to miejsce teraz w przypadku osób, które ten tytuł zdobyły.

z poważaniem

Marek Wiecheć

to jest walka z wiatrakami przykre ale prawdziwe tak dziać może się tylko w Polsce

 

 

 

 

 

 

 

 


Gość

#43

2014-12-03 15:56

11 lat studiów - to jakaś przesada.
Katarzyna

#44 Nie dla ustawy nie sprzyjającej interesom wykwalifikowanym magistrom fizjoterapii !

2014-12-03 16:28

Narzekacie na poziom wiedzy który posiada świeżo upoeczony magister, niejednokrotnie posiada zdecydowanie większą wiedzę niz osoba pracująca kilkanaście lat która dawno przestala się szkolić i pracuje tylko na dawno wyuczonych schematach. To chore by aby pracować z pacjentem trzeba mieć specjalizacje. Wejdzie ta ustawa w życie i co za kilkanaście lat też bedzie się narzekalo na to że "11 lat" nauki i dalej fizjoterapeuci nie umieją odpowiednio zastosować terapi. Bardzo ważna jest wiedza ale praktyka również 5 lat studiów nie może oznaczac brak umiejętności. Powinniśmy dbać o swoje środowisko wykluczając z niego pseudoterapeutow a nie ludzi którzy poświęcili kawał czasu i pieniędzy by stać się pełnoprawnym terapeutom ! TAK dla ustawy o zawodzie fizjoterapii NIE dla ograniczenia swobody pracy magistrom fizjoterapii !!!

 


Gość

#45

2014-12-03 16:41

Ustawy powinni tworzyć specjaliści, a nie laicy. Może zanim ktoś zostanie politykiem powinien kształcić się z tego zakresu przez 11 lat! Może wtedy ustawy będą spójne z rzeczywistością i prawidłowe!
Aga

#46 Re:

2014-12-03 19:05

#1: -  

 Przecież jak ktoś chce się specjalizować w rehabilitacji dzieci, robi specjalne kursy..  tak samo pozostałe dziedziny. Jakie 11 lat nauki? To żadnego sensu nie ma

magister fizjoterapii

#47 ustawa

2014-12-03 20:10

Pozatym wazna kwestia popatrzcie na lekarzy zaraz po specjalizacji po tylu latach nauki czy od razu są super przygotowani do zawodu ? Potrafia byc zawsze skuteczni ? To lata praktyki daja efekt i skutecznosc !!! Nie zabierajcie drodzy koledzy od wymyslonej przez was ustawy mozliwosci praktykowania i pracy w zawodzie, nie skazujcie rzeszy wykwalifikowanych magistrow na bezrobocie . Niestety czesto nie zakladajac wlasnej dzialalnosci  ciężko znaleźć pracę i zatrudnienie. MAGISTER fizjoterapii to nie pseudoterapeuta a terapeuta po 5 letnim wyszkoleniu i po wielu godzinach praktyk !!!

ethanhunt

#48 Re: NIE DLA USTAWY ZAPROPONOW​ANEJ PRZEZ PTF

2014-12-03 22:49

#42: gość - NIE DLA USTAWY ZAPROPONOW​ANEJ PRZEZ PTF 

 Z całym szacunkiem , ale dokument świadczący o rzekomych kwalifikacjach wydany przez państwo, które prawidłowo wyborów nie potrafi zorganizować jest dla mnie mniej wart niż opinie z googla.


Gość

#49

2014-12-04 08:49

Ta ustawa jest niedorzeczna, tak samo jak specjalizacja w zawodzie fizjoterapii.

Gość

#50

2014-12-04 10:05

sami będą chcieli jeszcze skorzystać z usług "zwykłego" fizjoterapeuty