Do Pani Premier Ewy Kopacz i członków rządu w sprawie alimentów


Gość

#1

2015-03-12 11:14

Powinny być klarowne i jasne przepisy dotyczą komorników i ich zakresu działania.
A nie planowanie przez rząd zniesienia obowiązku rejestrowania dłużników zalegających z alimentami ponad pół roku. Co mają zrobić samotne matki Polska od dawna przestaje spełniać oczekiwania swoich obyuwateli
brak

#2 w sprawie petycji do Ewy Kopacz

2015-03-12 11:51

Kto może skłądac podpisy i w jaki sposób ?

Karta Pominietej Rodziny

#3

2015-03-12 11:51

Zapraszam także do poparcia petycji Stop pobłażaniu przez Państwo Polskie dłużnikom alimentacyjnym!


Gość

#4

2015-03-12 11:57

Obowiązki wobec dziecka powinny równe dla obydwojga rodziców
Arletta Szymczak,

#5 Re:

2015-03-12 12:11

#4: -  

 Tak, masz rację, tylko tak się składa, że ojciec z reguły nie płaci i swoje obowiązki spcyha na matkę .

Inaczej jest w przypadku, gdy dziecko jest zdrowe, a inaczej jak chore, bo matka nie może pracować z reguły i sprawuje opiekę, jeździ do lekarzy itp. i jest to tzw. alimentacja w naturze na rzecz dziecka .

Mój ex jest alimeciarz i mam z FA od 5 lat i zrobiłam wszystko , aby spłacał FA i spłaca, a pierwszy wyrok z art. 209 kk dostał po roku jak dostałam z FA alimenty, potem kolejne, więzienie i dopiero spłaca.

Mam dziecko niepełnosprawne w stopniu znacznym lat 17, od 5 lat nie pracuję i ile dałam radę , to pracowałam z pomocą syna lat 23 , ale zarywał szkołę, a teraz pracuje na pełym etacie, nie mam pomocy babć w opiece, aby wrócić do pracy , nie popieram protestu matek chorych dzieci pod Sejmem i najpierw obowiązki mają rodzice, a potem Państwo i matki chorych dzieci mają najpierw wymagać od ojców dzieci, a nie Państwa i mają alimenty  z FA  to kasa Podatnika też jak i matki śwaidczenie pielęgnacyjne i piszę im o tym i mnie atakują za taką postawę i tylko w 1 rzędzie krzyczą o kasę dla siebie i dożywotnio w razie śmierci dziecka za Ich życia .

Państwo głaszcze alimenciarzy, ale jak matka/ojciec co ma alimenty, nie będą robić nic, a spokojnie brac z FA, to to się nie zmieni , a spotykałam się z opinią matek, że nie muszą ścigać swoich ex mężów alimeciarzy i spokojnie biorą z FA i krzyczą pod Sejmem o free kasę dla siebie, a nie do ojca dziecka .

Pozdrawiam,

Arletta Szymczak,

Gliwice,

vi

#6 Re:

2015-03-12 12:29

#4: -  

 To jasne jak słońce że równe powinny byc obowiazki rodziców wobec dziecka (dzieci) w wiekszości tak nie jest ! - jest to temat rzeka bo ile rodzin tyle sytuacji rodzinnych, a o co ta petycja - O LEPSZE ŻYCIE DZIECI - KIEDYŚ DOROSŁYCH. Podpisac warto! koniec z pobłażaniem alimenciarzom pod każdym względem.


Gość

#7

2015-03-12 13:55

Alimenty z funduszu dla dzieci rodziców zarabiających minimum 2500 zl brutto MC.

Gość

#8

2015-03-12 19:29

Zgadzam sie z tą petycją. Ali,enty na dzieci czy współmałżonka są ważną sprawą

Gość

#9

2015-03-12 20:08

Skandal!!!!!! Jak można darować tym alimenciarzom chociaż 1 grosz, gdy okradają własne dzieci.

Gość

#10

2015-03-12 20:13

Petycja w bardzo waznej sprawie

Gość

#11

2015-03-12 22:16

Poddanie w watpliwosc podstawowych praw dzieci jest wstydem. W panstwie katolickim w , ktorym tyle sie mowi o koniecznosci rodzenia dzieci, chce sie umyc rece od dania im podstawowych srodkow do zycia. Pragnie sie premiowac obibokow , leserow i pijakow, ktorzy robia wszystko , aby uciec od odpowiedzialnosci! Nie wiem komu trak glupie pomysly przychodza do glowy, moze jakiemus kretynowi , ktory uchyla sie od placenia alimentow ?Chetnie wzielabym na tapete te osoby, jedna po drugiej , aby zajrzec im w zyciorysy. Jak by bylo malo my im placimy pensje za te absurdalne pomysly. Ja nie jestem zla, ja jestem wsciekla i gdybym zlapala w swoje rece tego malo rozsadnego i bezludzkiego pomyslodawce, zaprowadzilabym go tam , gdzie sie leserzy zbieraja smiejac sie ze swoich kobiet, ktore same musza martwic sie o utrzymanie wspolnych dzieci, oni natomiast siedzac przy piwku wygrzewaja sie na wiosennym sloneczku i smieja sie wszystkim w twarz. Mysle, ze czas pozamykac tych leserow do obozow pracy, aby mogli utrzymac to co posieli , a nie dawac im premie. To jest straszne , ze komus cos tak glupiego przyszlo do glowy. Brak rzadowi pieniedzy , tzn. ludziom tam pracujacym, niech zmienia prace. Ograniczmy ilosc parlamentarzystow, zmniejszy im pensje, wysylajmy mniej ludzi do pracy w Unii Europejskiej i zaraz sie troche pieniedz znajdzie, ale to tylko namiastka. Jestem oburzona, co za ochyda

Gość

#12

2015-03-12 22:17

Po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że potrzeba o to walczyć.
Arletta Szymczak,

#13 Re:

2015-03-12 22:29

#11: -  

 Niedawno byłam na Policji i policjant ze złością powiedział do mnie, że niepłacenie alimentów nie jest przemocą ekonomiczną na dziecku i chodziło o moje chore dziecko, bo jest zagrożone śmiercią , a e mąż nie płaci dodatkowych alimentów co musi, a 500 mam z FA.Powiedziałam policjantowi kilka słów i aby nie bredził i zwiał gdzieś i nie chciał przyjąc ode mnie zgłoszenia o pzremocy na dziecku oraz na mnie ze strony ex męża.

Następna kwestia : niestety, ale wiele kobiet robi wszystko, aby faceci nie płacili alimentów i robi to kobieta kobiecie , matka matce i tak okręci faceta, że on zapomina o dzieciach z poprzedniego związku i uważam, że konkubiny, nowe żony też powiny być karane, jeśli jest podejrzenie, że wymusza na facecie, aby nie płacił na swoje dzieci.

Znam takie przypadki osobiście i jedna moja koleżanka miała alimenty od ex męża bez szemrania, złapała faceta nowego i robiła wszystko, aby jego dzieci nie dostały alimentów i tamtą konietę wyzywała os suk, jej dzieci małymi skur....mnie nazwała pazerną suką, bo exa męża ścigam o alimenty , a sama jest pazerna i lata co niedziela do Kościoła i zażegnałam z nią znajomość 12 letnią, bo cyrki odstawiała tamtej kobiecie i do mnie skoczyła i obrażała, że śmiem ścigac swego ex męża...ale jej ex płaci alimenty i gdyby jej nie dawał, to by go ścigała i miałaby uzasadnione racje , ale ona nie rozumie nnych kobiet 


Gość

#14

2015-03-12 23:51

W większości dłużnicy alimentacji SKUTECZNIE ukrywają swoje dochody, często żyją na bardzo wysokim poziomie i śmieją się z Policji, Prokuratorów, Sądów i Komorników, że nic im nie mogą zrobić. Dzieci mają w głębokim poważaniu i zaspakajają tylko i wyłącznie swoje potrzeby!!! CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ!!! Jest bardzo wiele możliwości, żeby dłuznik alimentacyjny płacił, a Państwo zaoszczędziło pieniądze. Niestety niesnaski wśród polityków nie pozwalają skutecznie zająć się sprawami zwykłych obywateli.
Sylwia Jesiołkowska

#15 Re: Re:

2015-03-13 00:02

#5: Arletta Szymczak, - Re:  

 Znam to z autopsji, przede mną druga sprawa o uporczywe uchylanie się od placenia alimentów - I wyrok - 10 m-cy w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora i bieżące pełne płacenie rat alimentacyjnych i co? Nic praca na czarno zagranicą i w kraju, kolejny samochód, markowe ciuchy, picie i utrzymywanie nie swoich dzieci i wpłaty do Funduszu bezposrednio (nie do komornika - ja od X.2014r. nie otrzymuje nic z F.A, bo niewiele, ale przekroczyłam dochody). 20.04.2015r. kolejna sprawa ciekawe jaki tym razem wyrok zapadnie. Nasze Państwo nie wykorzystuje w pełni możliwości ściągania alimentów i upokarzania czy napietnowania alimenciarzy - cierpią i upokarzane są niestety dzieci. Wszyscy rodzice, którzy nie otrzymuja alimentów od drugiego rodzica powinni co pół roku regularnie powiadamiać Prokuratury o niealimentacji i może jak Sądy będą zawalane takimi sprawami znajdzie się sensowne rozwiązanie do skutecznej egzekucji alimentów. W tej chwili Państwo nasze chroni alimenciarzy krzywdząc dzieci, a to ICH DOBRO POWINNO BYĆ NAJWAŻNIEJSZE!


Gość

#16

2015-03-13 07:36

Kazdy ojciec ktory nie placi almentow powinien byc karany powinno go sie szukac i doprowadzic taka sprawe do konca.Niewazne czy pracuje na czarno czy nie pracuje,to niech panstwo wejdzie na rodzica i zabiera pieniadze,przeciez tak tez mozna.W koncu to sa dziecka pieniadze,a ojciec musi poniesc za to kare,nie ma to ze boli.

Gość

#17

2015-03-13 10:43

prawo to prawo musi obowiązywać każdego
Gość

#18 Re: Re:

2015-03-14 01:05

#5: Arletta Szymczak, - Re:  

 a ta już tu nawet zaczyna mieszać, w kółko wałkuje to samo


Gość

#19

2015-03-14 10:36

Trzymam kciuki, żeby się udało.Sprawa naprawdę ważna.

Gość

#20

2015-03-17 11:05

No, jeszcze po główce ich pogłaszczmy, że dobrze robią... :/
Arletta Szymczak,

#21 Re: Re: Re:

2015-03-18 23:21

#18: Gość - Re: Re:  

 Ty pewnie z tych matek , co protestują pod Sejmem i krzyczą o free kasę od Podatnika, a nie ściagają ex mężów, bo jak pokazałam wam tę stronę Stowarzyszenia i umieściłam na fb na waszej stronie, to w mig została usunięta, a ja pisałam, że tu, w Stowarzyszeniu są odważne matki , a nie tam pod Sejmem , bo gdybyś była inna, to tak byś tu do mnie nie pisała ...no, chyba , że jesteś menem alimenciarzem i skądś mnie znasz, bo już niejeden alimenciarz do mnie skałał z dziobem na fb i bany mają :)


Gość

#22

2015-03-22 23:13

Ponieważ uważam pewne działania Państwa za przemoc wobec jego obywateli a tym bardziej wobec dzieci, nie zgadzam się z ułatwianiem życia alimenciarzom oraz z tym , że fundusz alimentacyjny jest uzależniony od kryterium dochodowego rodzica , który sprawuje opiekę nad dziecmi, to moralnie krzywdzące i niesprawiedliwe.

Gość

#23

2015-03-26 10:57

Moje dziecko ma przyznane alimenty ale nie otrzymuje ich od tatusia który się uchyla.

Gość

#24

2015-03-26 11:31

Dość milczenia, samotni rodzice, matki nie powinny samotnie walczyc. Niepłacenie alimentow powinno byc ścigane jak każde inne zobowiązanie.
dar rew

#25 Re: Re:

2015-04-02 16:22