Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz


Gość

#101

2015-05-04 09:30

Ponieważ myśliwi, okrutnie mordują niewinne zwierzęta,

kocham zwięrzeta i pragnę by w naszym świecie tak nic złego im się nie przytrafiało


Gość

#102

2015-05-04 09:30

Własnie dlatego ,ze to jest zatruwające srodowisko i etyke lobby wspierająćych siebie nawzajem ludzi . Znam przykłady buty w łamaniu prawa z powodu poczucia bezkarnosci

Gość

#103

2015-05-04 09:40

Uważam, ze polowanie na zwierzęta jest barbarzyńskie, nieetyczne i niemoralne i urąga idei człowieczeństwa.

Gość

#104

2015-05-04 09:48

Kocham zwierzęta i nie mogę patrzeć na to okrucieństwo i nie chcę żeby dzieci były karmione bestialstwem od dziecka !!!!!!!!

Gość

#105

2015-05-04 09:48

Myślistwo rekreacyjne to perwersyjna , sadystyczna zabawa dla burżujów, której konsekwencje ponosi środowisko naturalna i zwyczajni obywatele.

Gość

#106

2015-05-04 09:59

Ponieważ nie jem zwierząt ani produktów pochodzenia zwierzęcego, tym bardziej nie chcę, aby jakiekolwiek zwierzęta były zabijane. Co więcej - zabijane dla rozrywki. Jest to patologiczne zjawisko, które nie powinno mieć miejsca.

Gość

#107

2015-05-04 10:00

1. Nie zgadzam się z myśliwską polityką "ochrony" przyrody.
2. Nie może być tak, że określona grupa sama ustala prawo dla siebie.
3. Zabijanie zwierząt nie powinno być rozrywką. A już na pewno nie dla dzieci.

Gość

#108

2015-05-04 10:13

Zabijanie zwierząt jako hobby w XXI w to nic więcej jak dewiacja. Kwalifikuje się do leczenia. Nie mogę patrzeć na te zapite gęby jak spotykam takich w lesie albo na kwaterach. Mordują a potem chleją, jedno z drugim powiązane, bo nie można tak bezkarnie dla psychiki mordować. Trzeba się jakoś znieczulić. Nawet swój język myśliwski mają taki odhumanizowany i stechnicyzowany (farba zamiast krwi, komora, badyle, dyga itp) by łatwiej im było samym ze sobą wytrzymać i ukryć, że mordują i zadają cierpienie. Do tego cała ta demagogia o tradycji i odstrzale selekcyjnym. W XXI w. taka selekcja to powinien być smutny obowiązek urzędnika państwowego, który jeszcze po wszystkim otrzymuje wsparcie psychologa (jak w wojsku po traumie), a nie hobby.
anastazja

#109 Re:

2015-05-04 10:14

#9: -  

Szkoda śliny, żeby takiego wojownika opluć...
Haha, dzielny macho ze strzelbą. Gdybyś jej nie miał, to niedźwiedź wygryzłby ci tyłek, czego zresztą życzę.


Gość

#110

2015-05-04 10:36

Uważam, że to przerażające, że w cywilizowanym kraju istnieje wpływowa grupa ludzi zastraszająca innych obywateli. Pomijam aspekt przyrodniczy - bo jakiekolwiek powoływanie się na dobrostan środowiska przez myśliwych jest niepoparte żadnymi rzetelnymi danymi. Przyznam, że kiedyś ten problem dla mnie nie istniał. Jednakże odkąd stałam się częstym użytkownikiem lasów, pojawiła się kwestia myśliwych, których zwyczajnie się boję. Mój brat, gdy jeździł na rowerze po lesie, usłyszał od myśliwych, że ma "spadać stąd, bo dostanie kulkę w łeb". Gdy ja przechadzałam się po lesie, myśliwy zaczął mnie wyganiać, mówiąc, że płoszę zwierzynę - fakt, że sam siedział w wielkim terenowym aucie, którym jechał przez las z warkotem, jakoś mnie nie przekonał do tej argumentacji, podejrzewam raczej jakieś nielegalne działanie pod przykrywką "troski o dobrostan zwierzyny". Przykłady mogę mnożyć w nieskończoność, ale sprawa jest dla mnie jasna - istnieje lobby myśliwych, które ma w rękach broń i zrzesza zarówno ludzi logicznych, jak i nieobliczalnych, czego przykładem może być zastrzelenie psa w Świdnicy. Strzelenie do zwierzęcia, które było z właścicielką, na oczach tej młodej osoby, jest już dla mnie wyznacznikiem pewnej dewiacji, która łatwo może się przenieść na inne aspekty życia. Niestety, nie wiemy, kto z ludzi nieobliczalnych jest w posiadaniu broni jako myśliwy. Dowiadujemy się po fakcie, gdy zdarzy się jakaś tragedia. Nie zgadzam się na to. Moim zdaniem broń dla myśliwych powinna być wydzielana jedynie na czas polowań. Z adnotacją kto i w jakim momencie ma w posiadaniu broń danego typu. Jeżeli dochodzi do złamania prawa, doskonale wiadomo, która osoba zawiniła.
Nie chcę mieszkać w kraju, w którym muszę bać się iść na spacer, bać się o swoją rodzinę i czuć w lesie strach na widok jakiegokolwiek auta lub mężczyzny w moro.

Gość

#111

2015-05-04 10:41

Nie rozumiem dlaczego wciąż pozwala się tym barbarzyńcom na ustanawianie reguł samym sobie i mam nadzieję, że ktoś w końcu ukróci samowolkę myśliwych.

Gość

#112

2015-05-04 10:45

Bo jest w słusznej sprawie. Myślistwo w obecnej formie jest anachronizmem, wstydliwą i chorą przyjemnością zaledwie 0,3% naszego społeczeństwa. Najwyższy czas zacząć cywilizować myśliwych.

Gość

#113

2015-05-04 11:05

Czego by nie mówili, zawsze ich działalność sprowadza się do tego, żeby zabić. Nie dlatego, że z braku innej pracy by utrzymać swoją rodzinę muszą zgodzić się na zabijanie służbowo. Nie dlatego, by ratować swoje życie. Zabijają dla przyjemności. Tradycja? - Kobiety somalijskie są okaleczane w imię tradycji. Czy należy to popierać? Wkurzają mnie "Dni łowiectwa" w parlamencie - wydarzenie znajdujące swoje miejsce w mediach. A dlaczego nie słychać o Dniu Ekologa w Parlamencie? Dniu Ziemi w Parlamencie? Dniu Wegetarianina w Parlamencie? Najpierw zabiją a potem będą wyjaśniac jakie to szlachetne... Taka, pokrętna moralność!

Gość

#114

2015-05-04 11:09

Szanując prawo do życia wszystkich istot, z dumą przyłączam się do walki z lobby myśliwskim! Składam wyrazy szacunku osobom zaangażowanym w sprawę.

Gość

#115

2015-05-04 11:14

W XXI wieku w Europie Środkowej nie trzeba polować, bo mięsa jest aż nadto. I te wykrętne wyjaśnienia, że zabijane są słabe, chore zwierzęta. Ale cóż się dziwić obecnej polityce państwa, skoro ministrami środowiska (zrezygnowano na wszelki wypadek z ochrony) są myśliwi,
Nikt

#116 Re: Re:

2015-05-04 11:28

#34: Castor - Re:  

 Mam za sobą podstawy biologii, biologii populacyjnej, ekologii etc etc (na najlepszym uniwersytecie w Polsce). I nadal uważam, że myślistwo w obecnej formie to bezsensowne barbarzyństwo.
1. Brak zgody myśliwych na wprowadzenie naturalnych metod kontroli populacji (bo zmniejszają ich zyski)
2. Brak zgody myśliwych na rezygnację z trującej amunicji.
3. Brak zgody myśliwych na rezygnację z dokarmiania zwierząt, które potem muszą kontrolować. (TO JES K*WA BEZSENS!!)
etc etc.
Miłego


Gość

#117

2015-05-04 11:38

Bo jestem przeciwko przemocy wobec zwierząt i bezsensownemu ich zabijaniu !!! Wielu spośród myśliwych to zwyrodnialcy żądni tylko mocnych wrażeń i krwi :(
Ewa

#118 Re:

2015-05-04 12:06

#2: Castor -  

 można się wybrać na: na spacer/ przebieżkę/ przejażdżkę rowerową po lesie, zbierać grzyby, jagody i zioła, obserwować i/lub fotografować zwierzęta, w dozwolonym miejscu zrobić ognisko czy inny piknik, pokazywać latoroślom przyrodę, pływać kajakiem/ żaglówką. A jak ktoś woli coś bardziej "męskiego" to może się zainteresować sztukami walki, paintballem, piłką nożną (w sensie gry a nie tylko oglądania meczy), nurkowaniem (np. we wrakach statków), wspinaczką na skałkach czy innym survivalem. Ale to wąski pakiet, bo ilośc możliwości jest w sumie nieograniczona;) pozdrawiam!!

Beata

#119

2015-05-04 12:29

Podpisałam ,bo sie zgadzam z poglądami jej Autorów. Bez zmiany prawa nic sie nie zmieni- nadal będą ginąc niewinne zwierzęta. Nie żyjemy w średniowieczu. I mamy co jeść. Zabijanie dla ROZRYWKI jest okrucieństwem wobec zwierząt!


Gość

#120

2015-05-04 12:34

Bo zwierzęta mają prawo do życia. Bo myśliwi to psychopaci, którym zabijanie sprawia przyjemność. Bo myśliwi z ambon rozstrzeliwują zwierzęta wabione jedzeniem rozsypywane tuż pod tymi ambonami. Bo polowanie w XXI wieku to zwykłe barbarzyństwo.
Adam z Warszawy
Gość

#121

2015-05-04 12:52

Za niedopuszczalne uważam rozrywkę małej garstki ludzi kosztem praw innych obywateli i ich prawa do życia w zgodzie z naturą. Za karygodne wręcz uważam i stanowczo przeciw temu protestuję, aby niepełnoletni (w tym dzieci) brali udział w polowaniach i wszystkich tych czynnościach (dobijanie, patroszenie, radosne imprezy zakrapiane alkoholem...), które na nich mają miejsce. Za wysoce szkodliwe uważam ustanawianie Prawa jedynie przez ludzi zainteresowanych obecnym stanem i zachowaniem nieprawidłowości w dziecinie ochrony środowiska dla swoich celów.

Adam z Warszawy

#122 Re: to czego obecnie brak!

2015-05-04 13:04

#2: Castor -  

 Odstrzał osobników chorych, agresywnych czy też obcych środowisku, na którym się znalazły jest i powinien być dopuszczalny. Może jednak chciałeś (chciałaś) zadać pytanie o to, czym zastąpić dobijanie i patroszenie zwierząt i udział w tym nieletnich? A może o inne atrakcje związane z polowaniami, jak chlanie wódy i jazda po spożyciu alkoholu przez "myśliwych"? A może: jak myśliwy może odróżnić psa od zająca, a człowieka od dzika? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te proste pytania, to trudno będzie wyjaśnić nasz sprzeciw wobec tej obecnej patologii w polskich lasach.


Gość

#123

2015-05-04 13:39

Dosyć nieuzasadnione mordu w imię czyjegoś zboczonego pomysłu na spędzanie wolnego czasu Proponuję polowanie na pijanego myśliwego-sadystę ! ! !

Gość

#124

2015-05-04 13:47

Uważam że myśliwi w obecnych czasach jest niepotrzebne,przyroda sama sobie poradzi,a zabijanie dla przyjemności nie jest normalne.

Gość

#125

2015-05-04 14:06

Jestem za ochroną życia ! Każda istota ma prawo do życia i każdą tak samo boli jak mnie. Nie chcę aby ci , którzy mają pozwolenie na posiadanie broni mogli jej używać bezkarnie.