Technicy elektroradiologii ponownie do Trybunału Konstytucyjnego


Gość

#26

2015-12-01 12:39

Jestem technikiem elektroradiologiem i uważam że należą nam się pewne przywileje za naszą szkodliwą pracę.


Gość

#27

2015-12-01 16:10

To co zrobiono z technikami elektroradiologii było wielce niesprawiedliwe! Gdybyśmy byli górnikami lub policjantami na pewno tak by się nie skończyło! W ilości siła! Nas nie ma aż tak wiele! Też mi sukces pani Kopacz, która górników się przestraszyła! Małą grupkę zawodową zgnoiła!!!

Gość

#28

2015-12-01 18:00

prawo nie dziala wstecz. 35lat pracyupowaznia dozachowania uprawnien


Gość

#29

2015-12-02 10:01

ponieważ jest słuszna
cd

#30

2015-12-02 12:49

juz pani Kopacz dawno temu powiedziala ze jesteśmy tak nieliczną grupą zawodową że nie ma czasu zająć się naszym problemem,w związku z czym skazała nas techników elektroradiologii na niebyt,to skandal tak jednym zdaniem stwierdzić że grupa ludzi nie zasługuje na uwagę,pracuję w zawodzie ponad 20lat,odebrano mi prawa nabyte,nigdy dużo nie zarabialiśmy,nie ma ustawy o naszym zawodzie,niech lekarze diagnozują pacjentów bez zdjęć rtg,tomografów i rezonansów......pracuję w szpitalu i wiem że to niemożliwe!od 8 lat nie było podwyżki,teraz są zwalniane osoby z pracy,ponoć jest nas za dużo!?wiele koleżanek i kolegów po przejściu na emerytury zmarło na raka,teraz już promieniowanie nie szkodzi,dziwi mnie to bo zachodzące zjawiska fizyczne są stałe i za przeproszeniem mają gdzieś czyjeś opinie na ten temat,co z ochroną radiologiczną pracownika?bo pacjenta trzeba chronić jak zawsze.kochani technicy elektroradiologii!NIE DAJMY SIĘ IGNOROWAĆ ,a to robi z nami ustawodawca a i często ludzie współpracujący obok nas

 

 

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-12-02 15:11



Gość

#32

2015-12-03 08:57

Tragicznie duźe różnice finansowe powodują znikomy szacunek w "firmie". Zespół " My Oni " nie istnieje bo jak można dogadć się z "głodnym" . Są wyjątki większej kasy tech ale kosztem ilości godz w firmie lecz gdzie wtedy czas na naukę czy relaks. Pozdro pracowałem w szpitalu ONZ stosunek finansowy 1 do 1.5 był szacunek i współpraca a atmosfera wspaniała.

Gość

#33

2015-12-03 10:40

Nie chcę pracować 7,35.

Gość

#34

2015-12-07 12:24

Pracuje w pracowni Hemodynamiki:zadnej podwyzki od lat,coraz wiecej obowiazkow a promieniowanie stalo sie uciazliwe a nie szkodliwe!!!pol etatu dolozono nam chyba w ramach wolontariatu.to po co nam prawo atomowe,procedury wzorcowe,audyty zew itp.itd.nie szanuje sie nas w ogole.Gdyby doktorom dolozono 60 godzin wiecej za free oj ale byloby glosno w mediach.zaraz by strajkowali...chory kraj i chora wladza!!!!

Gość

#35

2015-12-08 16:20

Jestem technikiem rtg. Decydując się na ten zawód brałam pod uwagę czas pracy - 5godzin. Ta zmiana to bubel, praca jak w markecie przy kasie.


Gość

#36

2015-12-09 08:53

Podpisałam petycje, gdyż zostalam oszukana jak moi koledzy i koleżanki  rownież w tym zawodzie .

Atrakcyjnoscia tego zawodu był skrocóny czas pracy z powodu szkodliwosci -dziś atrakcyjnoscia zawodu jest wydłuzony czas pracy bez ,,szkodliwosci ''dla personelu rtg i tragicznej pensji ,gdzie prawa nabyte ?

ZOSTALIŚMY OSKÓROWANI

promieniowanie jonizujące jest niebezpieczne dla zdrowia!


Gość

#37

2015-12-09 08:57

PRACUJ PRACUJ A GARB CI SAM WYROSNIE Praca jak w kieracie bez zrozumienia i wspólczucia i my jestesmy w UE A  nasz zawód w buszu! Pacjenta chronic, bo dla pacjenta są tylko promienie pracownika sie nie imaja trzeba mu dołożyć godziny pracy bez  wynagrodzenia, bo technik rtg może wiele jak sami udowodniliśmy i skazano nas na kierat.

lekarz podwyzka

pielegniarka podwyzka

technik obnizka

Nikt nie docenia cięzkiej pracy , wiedzy technika ani rząd ani pracodawca zawsze samoi sobie .

ile moza na jedna grupe zwalić jeszcze skandal.

 promieniowanie jonizujące jest niebezpieczne dla zdrowia!


Gość

#38

2015-12-09 20:58

Jestem technikiem rtg od 30 lat. Uważam, że zostałam oszukana przez cofnięcie mi praw nabytych co spowodowało wydłużenie czasu pracy 0 50% i zmniejszenie dochodu za dyżury z powodu obniżenia wartości 1 godziny mojej pracy.

Gość

#39

2015-12-10 16:23

Honorata szatkowska

Gość

#40

2015-12-10 19:13

Ponieważ pracuje w radiologia i wiem ile zdrowia my technicy zostawiamy za nie zawsze niestety dobrze zabezpieczony mi olowianymi drzwiami ponieważ przychodzi nam mimo XXI wieku pracować na sprzęcie i w warunkach niezgodnych z normami a decyzje o zmianie czasu pracy podejmowali ludzie nie mający o tego rodzaju pracy pojęcia.
Stanisław z Łodzi

#41 Technik jest ŚMIECIEM!

2015-12-11 20:42

Pamiętam jak dziś, kiedy to na mównicy sejmowej ówczesna minister zdrowia Kopacz krzyczała do głosów z sali: "... i co z tego, że było 5 godzin - nie będzie bo promieniowanie nie jest szkodliwe!"

Swoją drogą dlaczego nasz zawód technika elektroradiologii nie zalicza się do zawodów medycznych ?!

Wszak KAŻDY pacjent MUSI przejść przez izbę przyjęć i w 99, 999999999 % MUSI MIEĆ ZROBIONE JAKIEŚ ZDJĘCIE LUB BADANIE W RADIOLOGII !

Nie wiem czy w większości, ale w tych placówkach co ja znam - TECHNIK JEST ŚMIECIEM!

Badaniami "rządzi" pielęgniarka, większe pieniądze ma pielęgniarka, nie ma pielęgniarki TECHNIK ZROBI KONTRAST DOUSTNY , itp, nie ma rejestratorki TECHNIK WPISZE PACJENTA, WYDA WYNIKI -      JAK NIE MA TECHNIKA TO ANI pielęgniarka, ANI rejestratorka NIE ZROBIĄ ANI ZDJĘCIA, ANI BADANIA CT LUB RM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Znam jedną inteligentną lekarza radiologa Ewę z Łodzi - kiedyś powiedziała: ".... szanuję techników bo: JA Z TECHNIKIEM BEZ PIELĘGNIARKI MOGĘ ZROBIĆ KAŻDE BADANIE - JA Z PIELĘGNIARKĄ, ALE BEZ TECHIKA NIE MOGĘ ZROBIĆ NIC !!!!!!".


Gość

#42

2015-12-12 18:05

Brak wzrostu pesji po wydłużonym czasie pracy

Gość

#43

2015-12-13 12:43

Brak mi słów żeby określić moje ogromne rozczarowanie co do postępowania naszego Rządu względem naszej grupy zawodowej. Mam jednak nadzieję na zadowalające zmiany po ponownym rozpatrzeniu naszej sprawy,

Gość

#44

2015-12-14 12:37

technik traktowany jak zło bez któregoi tak nie da sie żyć!!!!!!


Gość

#45

2015-12-14 12:41

NIE ważne ile lat pracujesz, ile posiadasz wiedzy, doswiadczenia, nie mamy siły przebicia -wszystko jest do czasu


Gość

#46

2015-12-16 21:28

Jestem technikiem elektroradiologii od 25 lat. Uważam że okradziono nas ze wszystkich przywilejów mimo , ze warunki pracy nie uległy zmianie. Jestem całym sercem z tą petycją. Nawet za komuny za wydłużeniem czasu pracy szły dodatkowe pieniądze. Czy muszą umierać ludzie , żeby znowu nas zauważono? W Polsce są TYLKO pielęgniarki i lekarze.

Gość

#47

2015-12-17 21:40

nawet nie trzeba komentarza, pół etatu więcej.

Gość

#48

2015-12-18 08:03

Jestem rozczarowana i rozgoryczona jak została potraktowana nasza grupa zawodowa.Po 30 latach pracy mam wrażenie że nie doczekam emerytury i chyba o to w tym wszystkim chodzi.Jak można wydłużyć czas pracy bez dodatkowego wynagrodzenia i to w świetle prawa,zabrać przywileje ustawą działającą wstecz!

Gość

#49 Re:

2017-10-16 15:25

#3: elde -  jestem tego samego zdania co z tym zrobic

 

asior

#50 żaden zawód

2018-10-12 19:55

Rezygnujcie z pracy w rtg