Minister Zdrowia - dawcy z przeszczepu łańcuchowego -Leki po

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Minister Zdrowia - dawcy z przeszczepu łańcuchowego -Leki po


Gość

#1

2015-12-30 12:42

Moja córka 2 miesiące temu miała przeszczep nerki, byłam dawcą i wiem ile ją i nas kosztowało zdrowia i nerw to co przechodziliśmy, a w tej chwili gdy ceny leków tak drastycznie wzrosną możemy mieć problem z zapewnieniem jej ciągłości leczenia. Zamienniki to ryzyko, bo gdyby było inaczej to od początku leczenia byłyby zastosowane przez prowadzącą nas panią doktor nefrolog.

Gość

#2

2015-12-30 15:13

Utożsamiam się z nią. Mam za sobą ponad siedem lat ciężkich dializ po 5 godz. 3x w tygodni a często dodatkowa 4 dializa w tygodniu. ponad 6 lat temu przeszczep z komplikacjami i reoperacjami, krwotokiem ale szczęśliwie po roku wszystko się ustabilizowało i teraz rządzący chcą to zniszczyć. Podobno zaoszczędzą na tej zamianie 20 mln. zł . Tyle, że nie uwzględniają że może nastąpić powrót na drogie i rujnujące organizm i psychikę dializy czy śmierć pacjentów. To się nie liczy potrzebna jest kasa na obietnice.

Gość

#3

2015-12-30 17:41

Jestem mamą 10 letniego Filipka który jest 3lata po przeszczepie
dawca
Gość

#4

2015-12-30 18:48

Ci ludzie liczą każdy przeżyty dzień. Ludzie, którzy aby żyć, musieli przejść przez piekło. Zwykle leki immunosupresyjne nie zawsze są wstanie ocalić to o co walczyli,a co dopiero zamienniki.

 

 

 


Gość

#5

2015-12-30 20:33

Leki po przeszczepie muszą być darmowe. Podpisałem tę petycję albowiem zależy mi na życiu ludzi którym dzięki transplantacji dano drugie życie.Drugie życie należy chronić lekami sprawdzonymi, a tymi są leki oryginalne immunosupresyjne.
Leki będące zamiennikami są dobre, ale tylko w wypadku braku zagrożenia odrzutem przeszczepionego organu.W wypadku odrzutu i śmierci - zamiennik leku oryginalnego się nie obroni.
Jan Pomianowski

Gość

#6

2015-12-30 20:46

Prosze nie odbierac pacjentom po przeszczepie nadzieii
Przeciez oni juz sie nacierpieli, czekali na nowe zycie, zeby teraz co?
Odebrać im to, przeciez to sie w glowie nie miesci, jak mozna tak traktowac ludzi, ktorych zycie zalezy wlasnie od tych lekow,?
Pisowcy beda odpowiedzialni za zdrowie i zycie tych ludzi a to bardzo duza odpowiedzialnosc.
I chcialam jeszczw powiedziec ze to niw tylko przeszczepy nerek, moj tato jest po przeszczepie obudwu pluc, i tu dializy akurat zycia nie uratuja:'(

Dawca rodzinny

#7

2015-12-30 20:58

Jestem dawcą wątroby dla syna. Przeszliśmy juz tyle stresu związanego z chorobą i ustalaniem leczenia. Nie ominął syna także epizod odrzucania i dializoterapia. Udało się wreszcie ustalić poziom prografu to znowu dokłada się nam stres związany ze zmianą w refundacji "naszych" leków


Gość

#8

2015-12-30 23:55

Jestem po przeszczepie nerki dopiero 2,5 roku. Wiem co to dializy bo przez nie przechodziłem i nie życzę tego nikomu. Przeszczep to dar życia i powrót do normalności lecz zależny od leków.
Janusz

#9

2015-12-31 16:22

Kiedy czytam te wszystkie posty, komentarze, prośby to serce mi się kroi i lecą zły.

Panie Ministrze man 62 lata i jestem po przeszczepie nerki. Nie wiem ile życia mi jeszcze zostało i nie chodzi tu o mnie.

Niech Pan nie odbiera nadziei i radości z życia które otrzymali Ci ludzie w drodze przeszczepu a zwłaszcza tym najmłodszym diorcą. Przed nimi jest przyszłość. Druga taka szansa może już nie nadejść.

Życie można łatwo stracić, odzyskać już nie. Czy tak trudno to zrozumieć. Ci ludzie głosowali na Was bo zaufali Wam.

A Wy ich bezdusznie zawiedliście.

Czy ta cała sytuacja jaka wynikła musi być okupiona ofiarami. Jeżeli tak to proszę zabrać moje życie.

Andzia

#10 Manipulacja?!

2016-01-01 13:17

" Zmiana list refundacyjnych nie wpłynie na dostęp pacjentów do leków immunosupresyjnych, podawanych pacjentom po przeszczepach" -słowa Pana Radziwiłła - niby tak, ale nie każdego stać na lek oryginalny.., połowa pacjentów będzie musiała przejść na generyki bo dla ich budżetu cena 4 pudełek Prografu to zbyt duży wydatek... Oby to przejście nie przypłacili odrzutem lub innymi powikłaniami. Pacjenci po przeszczepach to często osoby przewlekle chore, które prócz leków immunosupresyjnych kupują jeszcze inne tabletki, np.na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżyce, osteoporozę itd. To wszystko kosztuje.., chyba że przerzucimy się jedynie na napary z ziół. Ministerstwo Zdrowia ma świetnych ludzi od pijaru.


Gość

#11

2016-01-03 14:23

Jeśli te leki będą takie drogie to nie będzie sensu robić przeszczepów . A każdy zasługuje na życie.
Janusz

#12

2016-01-05 12:21

To jest mój kolejny komentarz. Teraz porównanie cen Prografu i jego generycznego zamiennika jakim jest Envarsus.

PROGRAF cena detaliczna 100% na koniec 2015r.

PROGRAF 0.5mg 30tab - 91,12 zł          refundacja 8,71 zł

PROGRAF 1mg    30tab - 171,22 zł        refundacja 3,20 zł

PROGRAF 5mg    30tab - 820,13 zł        refundacja 3,20zł

 

PROGRAF cena detaliczna 100% od 1 stycznia 2016r.

PROGRAF 0,5mg 30tab - 87,61 zł          refundacja   26,41 zł

PROGRAF 1mg.   30tab - 166,22 zł        refundacja   40,61 zł

PROGRAF 5mg    #)tab - 799,90 zł        refundacja  159,06 zł

A teraz cena detaliczna 100% ENVARSUS od 1 stycznia 2016r.

ENVARSUS 0,75mg  30tab - 138,01 zł   refundacja 3,20 zł

ENVARSUS 1mg       30tab - 181,07 zł   refundacja 3,20 zł

ENVARSUS 1mg       90tab - 518,25 zł   refundacja 3,20 zł

ENVARSUS 4mg       30tab - 686,84 zł    refundacja 3,66 zł

Ceny producenta i ceny zbytu są tańsze.

Proszę zwrócić uwagę na Prograf 05,mg i 1mg oraz na Envarsus 0,75mg i 1mg.

Jak widać Envarsus 0,75mg jest droższy od Prografu 0,5mg.o 50,4 zł

Enrarsus 1mg. jest droższy od Prografu 1mg o 14,85 zł i 352,03 zł op.90 tab

Jedynie Envarsus 4mg jest tańszy od Prografu 5mg, ponieważ ma mniejszą dawkę. gdy by był w tej samej dawce kosztował by ok. 867,91 i był by droższy od Prografu.

Tak więc uważam że podwyżka cen Prografu i wprowadzenie jego zamiennika generycznego niczym nie może być usprawiedliwiona gdyż mija się z celem i nie służy dobru osób po przeszczepie. Chyba że chodzi tu wyłącznie o interesy pomijając zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów po przeszczepie.

Wykaz powyższych cen podałem na podstawie wykazu cen z aplikacji mobilnych LEKI Info 24 i Lista leków refundowanych dostęnych na telefony w Skepie Play.

Aplikacje są na bierząco aktualizowane i pokrywają się z wykazami cen które posiadają apteki.

Janusz
Gość

#13

2016-01-06 11:49

Chciałbym dodać że Envarsus jest zamiennikiem Advagrafu a nie jak podałem w komentarzu #12. W liście leków refundowanych  są podane jako zamienniki Prografu:

Advagraf, Cidimus, Taliximun,  Tacni, Tacrolimus i z tąd ta mylna informacja.

W nowym wykazie nie ma Tacrolimusu w oparciu o aplikację LEKI INFO 24 która jest na bieżąco aktualizowana.

Informację o tym że Envarsus nie jest zamiennikiem Prografu otrzymałem od specjalisty Nefrologa zajmującym się pacjętami po przeszczepach.

 

 

Marek

#14 Zamienniki po przeszczpie

2016-01-16 11:54

Dla wielu ludzi zmiana leku to będzie wyrok śmierci,ciche,powolne konanie.Tu się działa w białych rękawiczkach.Tu się nikomu nigdy nic nie udowodni.Tu się działa bezkarnie.


Gość

#15 Re: Bożena

2019-11-18 18:58

#6: -  Dobry wieczór. Chciałam się zapytać ile na daną chwilę kosztują leki po przeszczepie płuc? Ile państwo za nie płacą?