Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.


Gość

#476

2016-01-22 07:45

jestem myśliwym-dianą i uważam że to najwyższy czas żeby ludziom pokazać że my pomagamy zwierzynie ,a nie tylko strzelamy.

Gość

#477

2016-01-22 07:47

w końcu ktoś może pomoż

Gość

#478

2016-01-22 07:47

Bo jesteśmy ludzmi którzy kochają przyrodę a nie ja niszczą.

Gość

#479

2016-01-22 07:59

Popieram w calej rozciaglosci projekt ustawy.

Gość

#480

2016-01-22 08:23

Nie ma zgody na to by z powodu chwilowej mody, doprowadzić do zaprzepaszczenia wielowiekowej tradycji łowiectwa polskiego.

Gość

#481

2016-01-22 08:39

Podpisałem petycję, ponieważ będąc myśliwym wykonuje swoje obowiązki z wielkim zaangażowaniem dla dobra przyrody i ochrony środowiska, nie znam zbyt wiele ludzi poza myśliwymi, leśnikami, którzy tak wiele swojego prywatnego czasu poświęcają na ten właśnie cel. Poza tym łowiectwo to piękna tradycja. To prawda zabijam zwierzęta, jednak ich uśmiercanie poprzez selekcję, polega też na dawaniu lepszego bytu osobnikom silniejszym a pozyskane mięso spożywam tak jak inni którzy kupują mięso i kiełbasy marnej jakości w sklepie, nie myśląc o tym że rzeźnik też zabił....

Gość

#482

2016-01-22 08:55

Bo w 100% wyraża moje poglądy.

Gość

#483 Re: Re:

2016-01-22 09:03

#467: Franek - Re:  

 

Nie wiem kolego co jesz, ale pow yrażonych myślach sądzę, że tylko szczaw (nie wiem czy niszczenie zieleni jest ekologiczne).

Zmień dietę a szczególnie spróbuj łebków śledziowych - podobno rozjaśniają (jak w znanym humorze).


Gość

#484 Re: Re:

2016-01-22 09:04


Gość

#485

2016-01-22 11:35

Jestem myśliwym, od lat zimą dokarmiam zwierzynę. Robię lizawki, paśniki. Nigdy podczas moich prac nie spotkałem zielonego. Niech najpierw zaczną robić coś co pomaga zwierzynie a nie tylko krzyczeć i wzywać do nienawiści.

Gość

#486

2016-01-22 11:46

Bo dzisiejszy model łowiectwa sprzyja zwykłym, uczciwym ludziom a nie tylko grupie bogaczy, no i po to by obronić naszą tradycję i nasz kraj przed kolejną głupotą i hańbą.
Marcin Michalik

#487

2016-01-22 13:53

Przy takiej nienawiści w ostatnim czasie do myśliwych i jednocześnie przy takiej ilości myśliwych w końcu zaczyna się coś dziać. Zaczynamy bronić wartości na których przecież nam wszystkim zależy. Ale czy ktoś może mi wytłumaczyć, bo nie rozumiem języka ludzi co nazywają siebie „ekologami”, czy ta nienawiść „ekoludzików” do myśliwych to jest ze względów etycznych, zdrowotnych, ekologicznych, duchowych czy już religijnych? Przecież fanatyzm już pomału zaczyna to przypominać. Może warto by zainteresować środowisko medyczne tymi osobami, bo może potrzebują pomocy. Podpisanie petycji przeze mnie to formalność, bo ja się nie wstydzę, że jestem myśliwym. Wszyscy co mnie znają wiedzą ile pracy i serca trzeba w to wkładać. Przypomniał mi sie piękny hymn: „Stajemy dziś razem zbratani, Jak jeden mąż – jak jeden mur, Obronie puszcz i kniei oddani, Od morza fal, do szczytów gór; My borów władarze Stajem przy sztandarze. Darz Bór! – tak hasło brzmi, Gra hejnał chór - Darz Bór! – Darz Bór!  

Kolega Rysia

#488 Re:

2016-01-22 14:12

#7: -  

"byłem fundraiserem wiec napisze jak to wyglada ; fundacja wwf wynajmuje firme marketingową o nazwie Appco group po to zeby pozyskiwali dla niej darczynców, oczywiscie mamy pełen pakiet szkolen jak podchodzic do ludzi czyli jest to normalna sprzedaż, za kazde polecenie zapłaty w wysokosci 30 zł i jezeli darczynca bedzie płacił przez pół roku nasza firma dostaje 180 zł czyli 90 zl dla mnie i 90 zł dla firmy, inaczej 6 miesiecy razy 30 zł równa sie 180 zł czyli przez pierwsze 6 miesiecy płaci sie dla firmy a potem dopiero dla fundacji i tak samo działa unicef, sos wioski dzieciece i niebawem greenpeac ma sie w to bawic, wiec pozdrawiam darczynców"- uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać- ten wolontariusz naprawde mysli , że pomaga rysiom czy wilkom, tylko nie ma pojęcia, że Prezes na nazwisko ma Ryś , a jego zastepca Wilk. Uprościłem troszkę, ale mechanizm tak własnie wygląda. Ten wolontariusz nawet nie wie w jaki sposób WWF ma rysiom pomagać. Ja zapytałem wprost czy ryś będzie mógł sobie te pieniazki z bankomatu wypłcić, to chłopak niewiedział jak zareagować, nawet nie miał pojęcia gdzie w polsce żyje ryś i jaka jest jego populacja. Miał piekną ulotkę z nr. konta za to i super identyfikator.


Gość

#489

2016-01-22 14:53

Tekst petycji nie do końca mnie przekonuje, choć uwagi moje dotyczą bardziej formy niż treści. Współczesny myśliwy nie jest mordercą jest przede wszystkim strażnikiem przyrody, chroniącym równowagę biocenotyczną niezbędną w coraz bardziej stechnicyzowanym świecie. Nie jestem myśliwym ale szanuję ich za serce i oddanie w ochronę przyrody.

Gość

#490

2016-01-22 16:47

Ponieważ mam znajomych paru myśliwych i to są zwykli ludzie, natomiast znam jednego nawiedzonego ekologa i napiszę krótko jest nienormalny.

Gość

#491 Re:

2016-01-22 19:47

#1: -  

 mysliwi prowadzą niezbędną seklkcje która jest niezbęda i jestem za myślywymi jestem przeciwko zielonym!!!!!

 

Odyniec Roman

#492

2016-01-22 20:03

Z uzasadnienia petycji wyłowiłem jedno zdanie, które rzuca światło na nasz problem: "Mamy w sobie wiele pokory i rozumiemy dzika przyrodę lepiej niż inni dlatego, że na codzień jesteśmy z nią najbliżej".

Drogi Autorze petycji - nie wydaje ci się to zdanie czymś osobliwym ? Czy można mówić o własnej pokorze i jednocześnie wywyższać się ponad innych, i chełpić się swoimi dokonaniami ?

No cóż, myśliwi mają swój prywatny język i swoją prywatną logikę. Tylko ci "inni" niczego nie rozumią. Tylko ci "inni" nie mają racji, są nawiedzeni i nienormalni.


Gość

#493

2016-01-23 09:58

Podpisałem dlatego że osoby które posiadają ogólnikową wiedzę? w Temacie Łowiectwa ,nie mówiły nam jak mamy prowadzić gospodarkę Łowiecką. Lepiej niech zajmą się narastającą liczbą ptaków drapieżnych i wałęsającymi psami, które dziesiątkują drobną zwierzynę. Bo jak tak dalej będzie to niektóre gatunki będziemy oglądać tylko na obrazkach. Pozdrawiam. Waldemar szopa
mavi

#494

2016-01-23 13:27

Podpisałem bo jestem myśliwym, wprawdzie od niedawna bo od pół roku ale teraz nie wyobrażam sobie jak można takie piękne i ważne społecznie hobby mieszać z błotem. 


Gość

#495

2016-01-23 13:34

ponieważ jest słuszna

Gość

#496

2016-01-23 14:54

zgadzam się z hasłem tej petycji

Gość

#497

2016-01-23 15:37

Przeciwnicy łowiectwa po manifestacji idą na schabowego i myślą że są w porządku bo zaprotestowali przeciw tym "wstrętnym zabójcom" . Trudno ale jesteśmy mięso żerni jako gatunek i jakoś nikt nie pyszczy na hodowle kur ,świń , krów (kiedy krowa staje się wołem ? ....- na talerzu -> wołowina) - dziennie giną miliardy zwierząt i miliardy się wykluwają , proszą , cielą , tylko dlatego że są częścią naszego jadłospisu i są hodowane . Gdybyśmy jedli tyko roślinki to plantatorzy dawno wybiliby wszystkie zwierzęta z powodu szkód w uprawach - tępiąc konkurencję do żeru

Gość

#498

2016-01-23 16:52

Uważam że ludzie mieniący się obrońcami zwierząt i wszystkiego istnienia nie wiedzą do końca co robią działają na zasadzie grupy którą ktoś prowadzi i słuchają tylko prowadzącego nie zważając na inne argumenty często naukowe

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-01-23 17:16



Gość

#500

2016-01-23 19:39

Podpisałem, bo jeśli nie łowiectwo to co ? Kłusownictwo na masową skalę ? Pozyskanie zwierzyny bez jakichkolwiek zasad, z pominięciem okresów ochronnych. Powrót do średniowiecza ? Kto miałby płacić odszkodowania i chronić zwierzynę? Przecież szkody wzrosną ogromnie.