List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski


Gość

#176 Re:

2016-08-03 14:59

#157: dżimmi -  

 ekshumacja moze wyjaśnić ilość co do faktów to się nie dyskutuje. Polacy jak i inne narody mają swoich bochaterów i swoje hieny. Prawdy nie zmienisz. Pisanie na nowo historii to typowy objaw ZSSR i PRL. Komuno wróć tego chcesz?

Pamietam dobrze PRL styropian w 81 roku. I wszystko pozostałe też. A ty?


Gość

#177

2016-08-03 16:45

Cenna inicjatywa, w imie prawdy !

Gość

#178

2016-08-03 17:43

Ważnych dla narodu dat nie wymaże się z pamięci, fałszując historię.

autor: Adam Michnik
a

#179 prawda

2016-08-03 18:16

Świadek tamtych wydarzeń, Hieronima Wilczewska, urodzona w Jedwabnem w
1932 roku, obecnie żyje w Stanach Zjednoczonych.

    Chciałabym prosić wszystkich dziennikarzy, żeby o Jedwabnem
powiedzieli prawdę -  mówi kobieta na filmie opublikowanym przez TV
Niezależna Polonia Canada.

 "Zamknęli wierzeje tej stodoły, oblali benzyną. (.) Mieli czarne
mundury, gestapo. Rozmawiali w niemieckim języku. Gestapo brało te
dzieciaki za rękę, za plecy, za kark i rzucali nimi. Cały czas gestapo
stało, trzymało wartę, nie dopuścili nikogo do nich (...)
    Podszedł do mnie gestapowiec i mówi do mnie po rosyjsku, żebym się
napatrzyła, co robią z Żydami. I, że jak skończą z Żydami, to będą tak
robili z wami, z Polakami"


Gość

#180

2016-08-03 18:16

nauczyciel historii
xyz

#181 Nie macie wątlliwości...

2016-08-03 18:20

"nie mamy wątpliwości co do sprawstwa polskiej ludności w
zbrodniach w Jedwabnem" piszą sygnatariusze. W sytuacji gdy prawda jest inna...

I - skoro o prawdę chodzi - czy protestowaliście przeciwko filmowi niemieckiemu "Nasi ojcowie"? Przeciwko kłamstwom Grossa? Gdy władze zlekceważyły sprawę PRAWDY o katastrofie smoleńskiej oddając śledztwo Rosji? GdyPani Minister Kopacz powiedziała, że przekopano ziemię na metr w głąb? Boję się myśleć, czego tacy nauczyciele jak Wy będą uczyć dzieci...


Gość

#182

2016-08-03 20:34

Chcę żyć w wolnej i prawdziwej Polsce! Jestem nauczycielem! Nie znoszę obłudy! Podpisałam tę petycję również dla mojego syna, który za miesiąc rozpoczyna naukę w liceum o profilu humanistycznym, będzie uczył się historii, ale jakiej??? Więc to dla Niego i Jego kolegów! Jak można być tak nieuczciwym, zakłamanym i nieludzkim... i wciskać ludziom taką ciemnotę... Czuję się obrażona i urażona indolencją naszej pani minister i o, zgrozo, historyków!!!

Anonymous

#183

2016-08-03 22:24

Fałszywa historia to fałszywa świadomość obywatelska i fałszywa polityka.

Gość

#184

2016-08-03 22:43

Sprawa przetrwania polskiej kultury i historii- czy może być coś ważniejszego?
Toomasz

#185

2016-08-04 06:06

Nie sądzę, aby nauczyciele byli wyrocznią w kategorii historii (zwłaszcza nauczyciele języka polskiego). Od tego są historycy - badacze, którzy twierdzą, że sledztwo nie zostało przeprowadzone rzetelnie. Ja też nie kojarzę zbrodni, bez ekshumacji zwłok. Nie znamy przebiegu zdarzenia, więc nie znamy prawdy. To powinno być tak oczywiste...

Ile było ofiar?

Czy wszyscy zamordowani byli Żydami?

Czy zginęli spaleni żywcem, czy część została zastrzelona? - jeśli tak, to przez kogo?

Dlaczego dano wiarę "naocznym" świadkom, choć ci akurat przebywali w areszcie?

Dlaczego nie ma dobrej woli poznać prawdy? Poznajmy ją a dopiero potem bijmy się w piersi i przepraszajmy.


Gość

#186

2016-08-04 09:44

Minister Zalewska niszczy polską edukację.

Gość

#187

2016-08-04 09:59

Mam dość kłamstw ludzi "dobrej zmiany"

Gość

#188

2016-08-04 11:44

Na tle zbrodni w Jedwabnem działalność Rady Pomocy Żydom "Żegota" i postępowanie polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata świecą nawet jaśniejszym przykładem.
Nie zaszkodziłoby też sporządzić opracowanie pokazujące procentowy udział społeczności żydowskiej wśród obywateli państw europejskich w roku 1939 w porównaniu z ilością obywateli tychże państw uznanych za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Gość

#189

2016-08-04 17:55

Umiejętność przyznania się do błędów jest oznaką siły charakteru, uporczywe tkwienie w błędzie jest oznaką słabości / małości.

Gość

#190

2016-08-06 19:38

nie można być obojętnym wobec tego co się dzieje...

Gość

#192

2016-08-07 20:58

Nie zgadzam się na manipulowanie historią, wykorzystywanie symboli narodowych do celów politycznych i niekompetencję władz oświatowych. Nie ma powodu, żeby nie wierzyć historykom, którzy od czasu otwarcia archiwów badają sprawę, publikują dokumenty i wyniki swoich badań. Wystarczy kupić lub wypożyczyć. I nie będzie się o co spierać.


Gość

#193

2016-08-08 16:05

Historii nie wolno fałszować z pobudek politycznych - to jest karygodne!!!!!!!!

Gość

#194

2016-08-08 18:05

Bo prawda uwalnia czlowieka i pozwala bycie lepszym.
Ukrywanie, falszowanie, obojetnosc itp. tworzy nastepne grzechy-przestepstwa.
janko

#195 Re:

2016-08-08 18:11

#185: Toomasz -  

 Warto przeczytac : Stefana Zgliczynskiego - "Jak Polacy Niemcom Zydow mordowac pomagali" lub Miroslawa Tryczyka "Miasta smierci" i wiele innych ksiazek dokumentow na ten temat (Haliny Calej, Joanny Bikont...).


Gość

#196

2016-08-10 18:39

Sądzę, że ukrywanie prawdy przynosi tylko szkody. Prawda wyzwala i otwiera na wyzwania przyszłości.
Rydzyk

#197 Re:

2016-08-10 21:31

#25: -  

 "Jakas tam historia PRLu". Pewnie, to nieistotne. Lepiej doczepic sie jednego przypadku z powodów politycznych. Świetne podejście.

Rydzyk

#198 Re:

2016-08-10 21:35

#27: -  

 Świetnie. Podpisz coś o czym nie masz pojęcia, i motywuj to niechęcia do PISu. Stado baranów ma większa wolność.

Rydzyk

#199

2016-08-10 21:46

Jak tak czytam co poniektóre komentarze to zaczynam się zastanawiać - gdzie byliście przez ostatnie 26 lat ? Nagle zmienił się rząd i o la boga, wszystko nie tak. Fałszują historie, obalają konstytucje, rujnują gospodarke. Ciesze się że jestem apolityczny i moge na wszystko patrzec neutralnie. Pisiarze, Kodziarze, Nowocześniarze, Palikociarze. Wszyscy sobie warci. Wyjdźcie czasem z domu, zróbcie coś dla siebie, nie bądzcie ciemną masą, która idzie za większością z argumentami których nawet nie rozumie.

PS. Do szanownego grona nauczycieli. Nie zajmujcie się jednym przypadkiem (być może słusznie, w tych masakrach uczestniczyli Polacy, jednak pod czyimś wpływem, nie można tego zwalać tylko na nazistów), tylko tokiem nauczania historii od gimnazjum. Zróbcie coś aby było więcej histori Polski z 19-20 wieku. Temat PRLu jest praktycznie pomijany w podręcznikach.


Gość

#200

2016-08-11 09:01

Podpisałam, bo jestem nauczycielem. Poza tym, brzydzę się kłamstwem i jestem przeciwna tym, co z Polską "robią" Kaczyński i jego kolesie.