PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

radon

#1626 To skok na kasę

2012-04-21 19:00

Spólki z.o.o z kapitałem 5000 zł (bo tylko taki potrzebny żeby założyć spólkę i tylko do takiej kwoty odpowiadają za szkody) i te poszukiwawcze i te wydobywcze zrujnują nasz kraj.
Teresa Wojda

#1627 Re: To skok na kasę, czy kupczenie terytorium Polski dla zwodniczych celów

2012-04-22 00:57

#1626: radon - To skok na kasę

Ciosem, czy raczej nożem w plecy, okazała się 12.04.2012 r. w prasie lokalnej Łowicza wiadomość o zamiarze

odsprzedaży  naszej POLSKIEJ ZIEMI w obce ręce, firmie  z o.o która  być może jeszcze nie  zdążyła się zarejestrować i ma zamiar mieć bazę hydraulicznego szczelinowania.

Firma z o.o to prawie jak przysłowiowo "firma krzak"...

 

Burmistrz skrzętnie ukrywa wszelkie informacje. Pracownicy urżędu odsyłają do propagandy prasowej na ten temat.

Prosimy o pomoc !

Wołamy o ratunek, by zastopowac ten proceder.

Sprawa pilna,bo już 25.04.2012 r. ma być finalizowana.

Prosimy osobę ,która dokonała wczesniejszych wpisów m.in. pod nickiem"radon" o pomoc.

lowiczanie@wp.pl, lowobywatel2googlemail.com

tel.501149020


Gość

#1628

2012-04-25 06:02

Nic o nas, bez nas...

Gość

#1629

2012-04-25 18:56

syf po///zostanie nam w spadku

Gość

#1630

2012-04-25 19:00

www.kamienne.org.pl już opisał skutki tego nieodpowiedzialnego kroku naprzód i 4ech wstecz/

Gość

#1631

2012-04-26 17:13

Podpisujcie to szybko. TERAZ COFNIJCIE TO CO ZROBILIŚCIE NA WYBORACH!!! Albo będzie PO nas.

Gość

#1632 Re:

2012-04-26 22:04

#1631: -

http://www.lowicz24.eu/component/content/article/60-news/1064-zakocenia-na-sesji-rady-miejskiej

Wpisany przez Ewelina
czwartek, 26 kwietnia 2012

http://www.lowicz24.eu/images/stories/2012/02/23-ratusz-nn.jpg...

Rozpoczęta dziś (26.04) o godz.13:00 sesja Rady Miejskiej została zakłócona. Zamieszanie wywołała Teresa Wojda, jedna z okolicznych działaczek z Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, która protestuje przeciwko wydobywaniu gazu łupkowego metodą hydraulicznego szczelinowania.
Kobieta weszła na salę w trakcie obrad i zaczęła rozstawiać protestacyjne transparenty. Jej działanie wywołało małe zamieszanie wśród radnych dlatego głos zdecydował się zabrać przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zasępa. Przewodniczący pouczył działaczkę, że takie zachowanie mimo iż prawnie jest dopuszczalne to jednak zakłóca pracę radnych. Dodał także, że lepiej byłoby gdyby działaczka wystąpiła ze swoim apelem dopiero pod koniec sesji, w momencie gdy rozpatrywane są sprawy różne. Teresa Wojda nie pozostała mu dłużna i odpowiedziała: „Panie przewodniczący na razie to jest teren Rzeczpospolitej Polskiej i jako obywatel tego kraju mam do tego prawo”. Po takiej odpowiedzi Henryk Zasępa zarządził 10 min przerwy. Niebawem sesja ponownie się rozpocznie.
Gość

#1633 Nie będzie 1000 miejsc pracy a jedynie 120 i to nie dla Łowiczan

2012-04-27 10:28

#1632: - Re:

Przykro nam, że władze Łowicza są tak krótkowzroczne i cieszą się z oddania naszej ziemi,naszego losu w ręce trucicieli.

MB i TJW


cytat:

http://www.cire.pl/item,62516,1,0,0,0,0,0,spolka-united-oilfield-services-zainwestuje-35-mln-zl-w-lsse.html

Spółka United Oilfield Services (UOS), oferująca odwierty i szczelinowanie, za 35 mln zł wybuduje swoją bazę logistyczno-magazynową w Łowiczu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie. W ramach nowej inwestycji zlokalizowanej na terenie podstrefy Łowicz spółka UOS zakupiła działkę o pow. 12,4 ha, na której planowane jest wybudowanie bazy logistyczno-magazynowej z zapleczem administracyjnym - powiedział w czwartek PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Według niego będzie tam magazynowany sprzęt specjalistyczny oraz świadczone będą usługi instalowania, montażu, remontów i przeglądów urządzeń sejsmicznych, wiertniczych, urządzeń używanych do badań geofizycznych, wierceń poszukiwawczych i eksploatacyjnych oraz szczelinowania hydraulicznego.
Zgodnie z zezwoleniem spółka UOS zamierza do końca 2013 roku zainwestować w ŁSSE co najmniej 35 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 120 pracowników.
UOS to polska firma serwisowa. Powstała w 2011 roku. Oferuje pełen zakres prac związanych z poszukiwaniem i udostępnianiem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym usługi dla firm posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.
Swoje usługi firma oferuje w ramach trzech linii biznesowych: szczelinowanie hydrauliczne, wiertnictwo oraz badania geofizyczne (sejsmika). Firma bazuje na amerykańskich technologiach i doświadczeniu.Według informacji ŁSSE założyciele i kierownictwo firmy mają wieloletnie doświadczenie branżowe uzyskane w Stanach Zjednoczonych, a nowo zatrudnieni polscy specjaliści przeszli szkolenia w USA. UOS podpisał i zrealizował swój pierwszy kontrakt na usługi geofizyczne w marcu tego roku.
W ub. tygodniu poinformowano, że Polish Enterprice Fund VI, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors (EI), nabył za 21 mln euro pakiet mniejszościowy United Oilfield Services.
UOS zainwestuje 118 mln USD w urządzenia do szczelinowania i wykonywania odwiertów. W tej kwocie zawierają się środki pozyskane od EI. Spółka liczy na pozyskanie dodatkowych 52 mln USD w niedalekiej przyszłości.
"Spółka nie zamierza nabywać udziału w koncesjach na poszukiwanie gazu łupkowego, a jedynie świadczyć usługi dla posiadających je firm. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie z kilkoma podmiotami" - mówił wówczas dyrektor do spraw rozwoju UOS Cezary Filipowicz. Poinformował również, że pierwsze odwierty i szczelinowania UOS planuje na 2013 rok.

 

Maria Bejda

#1634 Zagrożona jest cała Europa .

2012-04-27 17:39

czoraj uczestniczyłam we Flensburgu w spotkaniu przedwyborczym CDU z udziałem Angeli Merkel.W zgromadzeniu uczestniczyli przedstawiciele Inicjatywy Obywatelskiej przeciw deponowaniu pod ziemią skroplonego CO2, którzy wystawili transparent i trzymali plakaty a także parasole z napisem " STOP DAS CO2Endlager" z adresem inicjatywy.Miałam okazję rozmawiać z inicjatorką tej bardzo pręźnie działającej organizacji, skupiającej obecnie 4000 członków: www.kein-co2-entlager.de.
Pod petycją przeciwko składowaniu CO2 pod ziemia podpisało się prawie 100 000 osób.Pomimo,że politycy obiecali oszczędzić Land Schleswig/Holstein, co jeszcze wczoraj dobitnie potwierdziła wc kanclerz Niemiec, to aktywiści czuwaja cały czas i raz w tygodniu organizują protesty, rozdają naklejki, ulotki i plakaty.Nawiązali kontakt z przeciwnikami z Danii i wzajemnie się wspierają.
Stwierdzili,że mieszkańcy wszystkich krajów, objętych planami deponowania skroplonego CO2 powinni się wzajemnie informować i wspierać we wspólnej walce przeciwko temu zagrożeniu.
Z wielkim przejęciem podkreślili,że bardzo chcieli nawiązać konktakt z Polakami w Polsce, by ostrzegać ich przed niebezpieczeństwem,tym bardziej,że zaplanowane jest przesyłanie skroplonego CO2 z niemieckich elektrowni węglowych do Polski za pomocą rurociągu.
Potwierdzeniem jest mapa Komisji Europejskiej widoczna na tronie tejże inicjatywy, a którą już wcześniej wskazywałam w pismach do Marszałka Województwa łódzkiego i do Prezydenta RP,a wysłanych do parlamentarzystów, mediów i władz lokalnych.
Tak więc mam potwierdzenie, że władze publiczne w Polsce oszukują społeczeństwo.
W planach Komisji Europejskiej nie ma budowy rurociągu z Elektrowni Bełchatów do Kutna, o którym polskojęzyczne media informowały polskie społeczeństwo, ale trasa rurociągu do Kutna biegnie od granicy niemieckiej.


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-05-01 13:34Gość

#1636 Re: Zagrożona jest cała Europa .

2012-05-01 13:37

#1634: Maria Bejda - Zagrożona jest cała Europa .

Lubię to!Nie lubię

  • Maria Bejda
   Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
   Obywatelski Ruch Oporu

   Przedstawicielka Inicjatywy Dorzecza Bzury i Słudwi i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie", Teresa Wojda nie ustaje w walce w obronie mieszkanców całej Polski przed trucicielami naszej ojczystej ziemi.
   W dniu 30 kwietnia 2012 r. Pani T.Wojda demonstrowała przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie z banerem Inicjatywy: "Truciciele precz z naszej ziemi" a także z plakatem: "Chcemy żyć, truciciele precz z naszej ziemi, stop gazowej gorączce, nie chcemy gazu zamiast wody."
   Akcja ta spotkała się z żywym zainteresowaniem wycieczek turystów z zagranicy jak też mieszkańców Warszawy i innych polskich miast a także ekipy telewizji cyfrowej "Super Stacja", która nagrała wywiad z protestującą aktywistką.
   Głównym powodem demonstracji było ocenzurowanie przez system komputerowy kancelarii prezydenta, krespondencji emailowej opracowanej przez T.Wojda i M. Bejda z Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi.
   List otwarty do prezydenta RP Bronislawa Komorowskiego zawiera treści bardzo istotne dla społeczeństwa a oto jego fragment:
   "Szanowny Panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej,
   w imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi oraz Obywatelskiego Ruchu Oporu a także sygnatariuszy petycji "protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze"http://www.petycjeonline.com/signatures/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze/
   zwracamy się do Szanownego Pana jako strażnika konstytucji i nienaruszalności terytorium Rzeczpospolitej, aby zechciał Pan Prezydent, wzorem Prezydentów Ekwadoru i Kolumbii, stanąć w obronie praw i własności Narodu Polskiego.
   Z wielką nadzieją i ufnością występujemy do Szanownego Pana Prezydenta, kierowane jednocześnie obywatelskim prawem i obowiązkiem a także moralną powinnością o ratunek dla narodu, z którego się wywodzimy a którego Pan jest reprezentantem.
   Prosimy o przywrócenie należnych nam praw do życia w bezpiecznych warunkach z poszanowaniem prawa konstytucyjnego i międzynarodowego.
   W związku z powyższym prosimy Szanownego Pana Prezydenta RP o podjęcie skutecznych działań w celu unieważnienia wszystkich koncesji wydobywczych jako wydanych z naruszeniem prawa i wprowadzenia w Polsce zakazu:
   stosowania szczelinowania hydraulicznego http://www.profuturo.agh.edu.pl/pliki/Referaty_VI_KKMU/NI/P_49_AGH-VI_KKMU.pdf, ZatruciewodyprzezFrac.pdf, http://www.europarl.europa.eu/committees/pl/studiesdownload.html?languageDocument=PL&file=44392
   budowy elektrowni atomowych http://100-gute-gruende.de/pdf/g100rs_pl.pdf
   stosowania Technologii CCS tj. wychwytywania i podziemnego składowania skroplonego CO2wiki/CO2-Abscheidung_und_-Speicherung
   budowy nowych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego category/komitet-spoleczny/
   stosowania upraw genetycznie zmienionych (GMO ) petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo/
   budowy Małych Elektrowni Wodnych na terenach objętych unijnym programem Natura 20002011/07/moda-na-mae-elektrownie-wodne.html
   instalowania przekaźników telefonii bezprzewodowej w pobliżu siedlisk ludzkich 21ow/szkodliwosc-fal-krotkichmikrofal-z-nadajnikow-telefoni-komorkowej-i-nie-ty, opiniaMK.htm
   przymusu szczepionkowego i wycofania z użycia toksycznych szczepionek zawierających rtęć. p/szczepionki-i-szczepienia-w-polsce.html ,
   rozpylania nad terytorium Rzeczypospolitej Polskiej toksycznych chmur (chemtrails)http://zatruteniebo.wordpress.com/2012/03/11/inzynieria-pogodowa-niewidzialna-bron-ostateczna/

   Domagamy się podjęcia wszelkich możliwych działań dla wprowadzenia w Polsce technologii prof. Nazimka, wykorzystywania CO2 do produkcji paliw.

   2012/01/rewelacyjna-opatentowana-metoda.html

   Szczególnie pilne i konieczne staje się w obecnej sytuacji unieważnienie wszystkich koncesji wydobywczych obejmujących dwie trzecie powierzchni kraju jako wydanych z naruszeniem prawa polskiego i międzynarodowego, które równocześnie naruszają suwerenność naszego kraju, godzą w interes narodowy a w konsekwencji łamią podstawowe prawa każdego Polaka i grożą katastrofą humanitarną i ekologiczną na ogromną skalę."

   List ten rozesłany został do władz centralnych,wojewódzkich,powiatowych i gminnych, do Prezydenta Parlamentu Europejskiego i Europosłów wielu frakcji parlamentarnych a także do mediów i innych inicjatyw obywatelskich.

Gość

#1637 Re: Re: Zagrożona jest cała Europa .

2012-05-04 09:02

#1636: - Re: Zagrożona jest cała Europa .

Prawda o koncesjach na stronie FX Energy Poland: http://www.fxenergy.com/files/presentations/FXInvPres20120410.pdf

mapa: stan na 30.04.2012r.


Gość

#1638 Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓŻ ROPY N

2012-05-04 09:26

#1637: - Re: Re: Zagrożona jest cała Europa .

Koncesje

ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓŻ ROPY NAFTOWEJ I GAZU ZIEMNEGO ŁĄCZNIE KONWENCJONALNEGO I NIEKONWENCJONALNEGO (SHALE GAS)* W POLSCE**

Wg stanu na dzień 1 kwiecień 2012 r. ( ŁĄCZNIE 109 KONCESJE )

* Zestawienie nie dotyczy podmiotów które:
 • posiadają koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie tylko konwencjonalnych złóż węglowodorów
 • posiadają koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż metanu pokładów węgla (CBM)
 • posiadają koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie niekonwencjonalnych złóż gazu typu „tight gas”.
** Żródło Ministerstwo Środowiska

1. Chevron Corporation (inwestor):

 • Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. – 4 koncesje;
abcdef

2. ExxonMobil Corporation – 6 koncesji;

 • ExxonMobil Exploration and Production Poland Sp. z o.o. – 4 koncesje
 • ExxonMobil Exploration and Production Poland Sp. z o.o. Energia Zamość – 1 koncesja
 • ExxonMobil Exploration and Production Poland Sp. z o.o. Energia Chełm – 1 koncesja
abcdef

3. Marathon Oil Company (inwestor):

 • Marathon Oil Poland Sp. z o.o. – 11 koncesji;

4. PGNiG S.A. – 15 koncesji;

5. PKN Orlen S.A. :  Orlen Upstream Sp. z o.o. - 7 koncesji;

6. Grupa LOTOS S.A. :  LOTOS Petrobaltic Sp. z o.o. – 7 koncesji;

7. PETROLINVEST S.A. (inwestor)  14 koncesji;

 • Silurian Sp. z o.o. – 5 koncesji;
 • ECO Energy 2010 Sp. z o.o. – 4 koncesja
 • Silurian Energy Services Sp. z o.o. – 4 koncesje;

8. San Leon Energy oraz Realm Energy International 9 koncesji;

 • Liesa Energy Sp. z o.o. – 4 koncesje;
abcdef
 • Gora Energy Resources – 1 koncesja;
 • Vabush Energy Sp. z o.o. – 1 koncesja;
 • Helland Investments Sp. z o.o. – 1 koncesja;
abcdef
 • Joyce Investemtns Sp. z o.o. (udziałowcy: Realm Energy (BVI) Corporation, Source Energy Partners LP, LNG Energy) – 1 koncesja
abcdef
 • Maryani Investments SP. z o.o. (udziałowcy: Realm Energy (BVI) Corporation, Source Energy Partners LP, LNG Energy-) – koncesja
abcdef

9. 3Legs Resources Plc (inwestor) - 9 koncesji;

 • Lane Energy Poland Sp. z o.o. – 6 koncesji

Lane Energy Poland Sp. z o.o. (ConocoPhilips zapewnił finansowanie prac sejsmicznych i 3 wierceo, w zamian za prawo do nabycia 70% udziałów w koncesjach bałtyckich. Do czasu przejęcia tych koncesji przez ConocoPhilips grupa 3 Legs Resources pozostanie nadal ich operatorem- informacja ze strony 3 Legs Resources;

 • Lane Resources Poland Sp. z o.o. – 3 koncesje;

10. Cuadrilla Resources Limited : Cuadrilla Polska Sp. z o.o. – 2 koncesje;

11. Dart Energy Limited : Dart Energy Poland Sp. z o.o. – 1 koncesja;

12. Aurelian Oil and Gas PLC: Aurelian Oli & Gas Poland Sp. z o.o. - 1 koncesja

13. Talisman Energy Polska : Talisman Energy Polska (40% uug ma Oculis) – 3 koncesje;

14. BNK Petroleum (inwestor) – 6 koncesji;

 • Indiana Investments Sp. z o.o. – 3 koncesje;

Indiana Investments Sp. z o.o. – (udziałowcy: austriacki koncern RAG i włoska Sorgenii, kanadyjski LNG Energy, kanadyjski Kaynes Capital S.A.R.L.);

 • Saponis Investments Sp. z o.o. – 3 koncesje;

Saponis Investments Sp. z o.o. – (udziałowcy: austriacki koncern RAG i włoska Sorgenii, kanadyjski LNG Energy, kanadyjski Kaynes Capital S.A.R.L.);

15. Emfesz (inwestor):

 • DPV Service Sp. z o.o. – 5 koncesji.

16. Eni Polska Sp. z o.o. – 3 koncesje;

17. Mac Oil Spa: Mac Oil (Poland) Sp. z o.0. - 1 kocesja

18. Basgas Pty Ltd: Strzelecki Energia Sp. z o.o. - 6 koncesje;

Mapa koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie gazu łupkowego stan na 01 kwiecień 2012r

http://www.wojsko-polskie.pl/img/lupa.png...

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2010/12/844679b95c96a71b00b60e85ecca1e39...

 

mapa: źródło Ministerstwo Środowiska

Mapa koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie oraz wydobywanie ropy naftowej, gazu ziemnego i metanu pokładów węgla kamiennego oraz bez zbiornikowe magazynowanie substancji i składowanie odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych wraz ze złożonymi wnioskami – stan na grudzień 2011 r.

http://www.wojsko-polskie.pl/img/lupa.png...

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2010/12/Mapa-koncesji-na-poszukiwanie-ro...

mapa: źródło Ministerstwo Środowiska

 


Gość

#1639 Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓŻ RO

2012-05-04 09:46

#1638: - Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓŻ ROPY N

Przepisy paraliżują poszukiwania gazu łupkowego

skomentuj

Regulacje koncesyjne zmuszają firmy do wstrzymania prac nad poszukiwaniem gazu łupkowego. To koszty rzędu 2 mln dol. miesięcznie.

Publikacja: 2 maja 2012, 07:30 Aktualizacja: 2 maja 2012, 08:20

źródło: Bloomberg
autor: Andrew Harrer
Odnowienie koncesji to dziś kluczowy problem dla firm z tej branży, bowiem w tym czasie wstrzymane zostają poszukiwania, co oznacza stratę czasu i pieniędzy.

Problem dotyczy przepisów, które firmom mającym koncesje poszukiwawcze nakazują precyzyjne określanie głębokości, na jakiej prowadzić będą wiercenia. Według ekspertów wymogi są zbyt restrykcyjne. Jeśli koncesjonariusz chce wiercić głębiej, musi występować o zgodę do resortu środowiska.

– Przed rozpoczęciem wierceń nie jesteśmy w stanie przewidzieć, na jakiej głębokości znajdziemy skały, w których może występować gaz łupkowy. W trakcie prac może okazać się, że poziom, którego szukamy, znajduje się 200 metrów niżej, niż wynika z naszych deklaracji. Mimo to trzeba przerwać wiercenia i wystąpić o zmianę warunków koncesyjnych – mówi przedstawiciel jednego z północnoamerykańskich koncernów poszukiwawczych.

A do zmiany warunków licencji nie wystarczy samo złożenie wniosku. Trzeba dodatkowo, po raz kolejny, przeprowadzić ocenę wpływu wierceń na środowisko. A to proces niezwykle czasochłonny. – Przygotowanie takiej oceny zajmuje kilka miesięcy. W sumie odnowienie koncesji może trwać nawet blisko rok – podkreśla nasz rozmówca.

To dziś kluczowy problem dla firm z tej branży, bowiem w tym czasie wstrzymane zostają poszukiwania, co oznacza stratę czasu i pieniędzy. Kilkadziesiąt osób pracujących na co dzień przy poszukiwaniach jest bezczynnych, podobnie jak wiertnia. W takiej sytuacji straty sięgają 2,5 tys. dol. za każdą godzinę. Miesięczne opóźnienia w wierceniach mogą kosztować nawet 1,8 mln dol.

 

 

Z naszych informacji wynika, że problem ten spotkał już kilka firm, m.in. brytyjską spółkę Celtique Energie, poszukującą gazu w Wielkopolsce. Choć spółka chciała zapisać w warunkach koncesji głębokość wierceń 2200 metrów plus opcjonalnie 15 proc., Ministerstwo Środowiska odrzuciło żądanie.

Prace na pomorskiej koncesji Trzebielino wstrzymało też amerykańskie BNK Petroleum. Firma w ciągu 35 dni dowierciła się na zakładane w koncesji 4,84 km. Okazało się jednak, że warstwa skał łupkowych w tym miejscu jest grubsza i sięga ponad 5 km. Spółka postanowiła pogłębić odwiert. Wystąpiła już o zmiany w licencji. Szacuje, że wznowienie prac nastąpi nie wcześniej niż w III kw. tego roku.

Przedstawiciele koncernów, z którymi rozmawialiśmy, uważają, że bez złagodzenia przepisów grozi im całkowity paraliż prac wiertniczych. – W sytuacji gdy poszkodowanych będzie więcej, niewykluczone, że koncerny zdecydują się nawet na pozwy zbiorowe przeciwko resortowi środowiska – ostrzega nasz informator.

Ministerstwo Środowiska pracuje nad nowymi przepisami związanymi z poszukiwaniami i przyszłym wydobyciem. Na razie nie są znane szczegóły.

 

 

Równocześnie trwają prace nad projektem opodatkowania wydobycia gazu. Brak założeń to dodatkowy czynnik, który spowalnia proces poszukiwania gazu. Piotr Woźniak, wiceszef resortu, mówił jeszcze na przełomie marca i kwietnia, że nowe regulacje zostaną zaprezentowane do końca kwietnia.

Branża poszukiwawcza tłumaczy z kolei, że już sam brak projektu w przyszłych regulacjach podatkowych jest poważną barierą dla zwiększania inwestycji w wiercenia. – Do momentu, w którym nie poznamy planowanych obciążeń fiskalnych dla branży, nie będziemy robić żadnych dodatkowych prac ponad te, które wynikają z naszych zobowiązań koncesyjnych – tłumaczą nasi rozmówcy.

Przedstawiciele rządu zapewniają, że oczekiwania fiskalne nie będą wygórowane. – Nie można zaproponować rozwiązania, które wstrzyma wydobycie gazu z łupków – przyznaje Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

 


Gość

#1640 Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓ

2012-05-10 16:43

#1639: - Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓŻ RO

OGŁOSZENIE

Szanowni Mieszkańcy Łowicza i okolic,

z przykrością informujemy, że władze miasta sprowadzają na nas wielkie niebezpieczeństwo bo bez wiedzy i zgody społeczeństwa pośpiesznie sprzedały 12 ha gruntów między Baumitem, Jastrzębią a ul. Łódzką pod bazę firmy z magazynami trucizn, warsztatami ciężkiego sprzętu geologicznego i wiertnią o wysokości 65 m !

Zamiast obiecanych korzyści będziemy mieć zatrutą wodę, skażone środowisko, hałas, zniszczone rolnictwo. Grożą nam wywłaszczenia.

Przeciwstawmy się ludobójczym zamiarom !

Okażmy swój sprzeciw na Starym Rynku

w sobotę 12.05.2012 r. o 12.00.

Koniecznie zabierzmy ze sobą gwizdki i transparenty z hasłami .

Podobne akcje solidarności z mieszkańcami Łowicza odbędą się w wielu miejscach Polski jak i spodziewamy się przyjazdu przeciwników gazowej gorączki z innych regionów Polski.

 


Gość

#1641 Re: Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE

2012-05-10 16:45

#1640: - Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE ZŁÓ

Autor:  wnp.pl (Katarzyna Walterska)  |  18-04-2012 18:47

Powstaje baza maszynowa do wydobywania gazu łupkowego

Ponad 118 mln dolarów zamierza zainwestować United Oilfield Services (UOS), spółka usługową dla sektora naftowo-gazowego, która zajmuje się dostarczaniem sprzętu do prac poszukiwawczych gazu łupkowego. Specjalistyczny park maszynowy powstaje w Łowiczu. Będzie to m.in. platforma wiertnicza o wysokości 65 metrów, mocy 2 tys. KM z możliwością robienia odwiertów do 6 tys. metrów głębokości oraz urządzenia do szczelinowania hydraulicznego.

- Kluczem do sukcesu przy wydobywaniu gazu łupkowego jest szczelinowanie hydrauliczne i sprzęt, który będzie sprowadzony do Polski w IV kwartale tego roku. Planujemy, że sprzęt ten będzie dysponował ogólnym potencjałem 60 tys. hydraulicznych KM. Cały potencjał maszynowy, który zostanie zgromadzony w Łowiczu będzie większy niż wszystkich firm w Europie. Poza tym flota została zaprojektowana z myślą o niekonwencjonalnych złożach gazu ziemnego i ropy naftowej w Polsce z zachowaniem przepisów obowiązujących w UE i zgodnych z polskim prawem geologicznym i górniczym - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Cezary Filipowicz, dyrektor ds. rozwoju United Oilfield Services, który w minionych latach był min. członkiem zarządu PKN Orlen SA.

United Oilfield Services Sp. z o. o. to polska firma serwisowa, powstała w 2011 r. Swoje usługi oferuje w ramach trzech linii biznesowych: szczelinowanie hydrauliczne, wiertnictwo oraz badania geofizyczne (sejsmika). UOS dysponuje unikalnym w skali światowej i najnowocześniejszym w Europie sprzętem i technologią do eksploatacji złóż węglowodorów. Założyciele i kierownictwo firmy mają wieloletnie doświadczenie branżowe uzyskane w Stanach Zjednoczonych oraz wymierne osiągnięcia w rozwijaniu działalności firm obsługujących sektor gazowo-naftowy na całym świecie. W projekt zaangażował się Enterprise Investors, firma zarządzającą funduszami private equity i venture capital w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Na temat nowej inwestycji Enterprise Investors więcej w tekście: Enterprise Investors inwestuje w gaz łupkowy

Jak podkreślił dyrektor Cezary Filipowicz proces projektowania i przygotowywania sprzętu trwał kilkanaście miesięcy.

Platforma wiertnicza będzie sprowadzona do Polski w I kwartale 2013 roku i jest skonstruowana w taki sposób, aby minimalizować hałas a tym samy uciążliwość dla okolicznych mieszkańców.

Dyrektor Filipowicz podkreślił, że wydobycie gazu łupkowego wymaga specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanej kadry inżynierskiej. - W Europie takiego sprzętu jest niewiele a ludzi znających technologie i posiadających odpowiednie kwalifikacje jest jeszcze mniej - dodał.


Gość

#1642 Re: Re: Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAW

2012-05-10 16:51

#1641: - Re: Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAWANIE

http://gazownictwo.wnp.pl/powstaje-baza-maszynowa-do-wydobywania-gazu-lupkowego,167940_1_0_0.html
Powstaje baza maszynowa do wydobywania gazu łupkowego


Ponad 118 mln dolarów zamierza zainwestować United Oilfield Services (UOS), spółka usługową dla sektora naftowo-gazowego, która zajmuje się dostarczaniem sprzętu do prac poszukiwawczych gazu łupkowego. Specjalistyczny park maszynowy powstaje w Łowiczu. Będzie to m.in. platforma wiertnicza o wysokości 65 metrów, mocy 2 tys. KM z możliwością robienia odwiertów do 6 tys.


Gość

#1643 Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.

2012-05-10 17:08

#1642: - Re: Re: Re: Re: Koncesje ZESTAWIENIE PODMIOTÓW, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJE NA POSZUKIWANIE I ROZPOZNAW

Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.
Od: twojda2 <twojda2@o2.pl> (mniej)
Do:sekretariat@lodz.uw.gov.pl , marszalek@lodzkie.pl
Data:
7 maja 2012 20:39Łowicz, 07.05.2012 r.

Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza
Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU


Pani
Jolanta Chełmińska

Wojewoda Łódzki

Pan
Witold Stępień

Marszałek Województwa Łódzkiego


W imieniu własnym i Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi oraz Obywatelskiego Ruchu Oporu wnosimy o niezwłoczne unieważnienie przetargu i sprzedaży gruntu pod bazę hydraulicznego szczelinowania w Łowickiej Podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz likwidację Łowickiej Podstrefy Ekonomicznej z następujących powodów:

 1. niedopełnienie przez Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Kalińskiego konstytucyjnego i ustawowego obowiązku konsultacji społecznych i przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji bazy hydraulicznego szczelinowania w Łowickiej Podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w otulinie Natury 2000., która razem z terenem objętym tym unijnym programem podlega ochronie prawnej http://www.stowarzyszenie-samorzadow.pl/pliki/Natura%202000-ograniczenia%20rozwojowe.pdf , http://gazownictwo.wnp.pl/powstaje-baza-maszynowa-do-wydobywania-gazu-lupkowego,167940_1_0_0.html
 1. umorzenie postępowania  administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na  budowie bazy sprzętowo administracyjnej z zapleczem produkcyjnym i socjalnym w obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ogłoszenie o umorzeniu zostało podane do publicznej wiadomości  na www.lowicz.eu , dopiero 27 kwietnia 2012 r. , dwa dni po podpisaniu aktu notarialnego przez Burmistrza Kalińskiego w siedzibie firmy  United Oilfield Services w Warszawie. http://www.lowicz.eu/bip/index.php?id=210, Obwieszczenie o umorzeniu postępowania ( w załączeniu) zostało po kilku dniach usunięte ze strony internetowej lowicz.eu.
 1. niedopełnienie  przez Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Kalińskiego obowiązku poinformowania mieszkańców o szkodliwości dla zdrowia i życia ludzkiego bazy hydraulicznego szczelinowania w Łowickiej Podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej co jest przestępstwem  z art.231 §1 kk i w ramach umyślnego usiłowania dokonania ciągłego czynu zabronionego, z art.12 k.k poprzez sprowadzanie zagrożenia zmierzającego do narażania człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jak i utraty życia, art. 165 §1 i 156 §1 pkt. 2, powodowania innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu a tym samym działanie na szkodę indywidualną jak i na szkodę interesu publicznego i prywatnego poszczególnych mieszkańców.
 1. złamanie przez Burmistrza Miasta Łowicza  Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w tym następujących artykułów :


Art. 74.
1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.
3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.
4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.
Art. 61.
1.Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.
Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2.Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy
publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
Art 32.
cyt: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny."
Art. 54.
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Dodatkowy niepokój społeczny budzą fakty:

 1. braku ogłoszenia o przetargu na sprzedaż przedmiotowych działek gruntów (nowo wykupionych od mieszkańców łowickiej Wsi) przez Burmistrza Miasta Łowicza na na BIP strony internetowej Urzędu Miasta Łowicza www.lowicz.eu, jak też na tablicach ogłoszeń i w prasie.
 2. ogłoszenie o przetargu jest tylko pro forma na stronie internetowej Łódzkiej Strefy Ekonomicznej i dziwnym zbiegiem okoliczności pojawia się tylko jedna oferta zakupu przedmiotowych gruntów od spółki z o.o. , która według prawa odpowiada  kapitałem do wysokości 5 tysięcy złotych a zaplanowana działalność będzie znacząco  oddziaływać na ludzi i środowisko, co wiąże się z dużym ryzykiem wyrządzenia szkód.
 3. pracownicy Urzędu Miejskiego w Łowiczu  nie chcą udzielać żadnych informacji na temat przetargu i firmy, która ten przetarg wygrała. Jedynie odsyłają do informacji medialnych, które są bardzo pobieżne i rozbieżne jak np. w temacie liczby miejsc pracy dla   mieszkańców Łowicza. burmistrz na lowicz.eu podaje 300 osób a lokalna prasa 1000.
 4. w Starostwie Powiatowym w Łowiczu dyrektor do spraw środowiska stwierdził, że do starostwa nikt w tej sprawie nie występował i żadne decyzje w tej sprawie nie zostały wydane.
 5. dyrektorka SANEPIDU w Łowiczu oznajmiła, że wydała pozytywną opinię dla tej inwestycji, ale  stwierdziła, że nie posiada dokumentów na podstawie których tę opinię wydała.

 1. wiele wątpliwości budzi zawartość strony internetowej United Oilfield Services spółka
z o.o. a szczególnie niewiarygodne jest podanie informacji, że wszyscy pracownicy firmy
przejdą przeszkolenie w USA, co może wskazywać, że w tym gronie nie będzie nikogo z
Łowicza.

 1. nie skorzystano z prawa odstąpienia od przetargu, pomimo istniejącej klauzuli w ogłoszeniu o przetargu na stronie internetowej ŁSSE S.A. cytat: "Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu, gdy wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć lub gdy postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą wydanie zezwolenia. O unieważnieniu postępowania ŁSSE S.A. powiadomi pisemnie równocześnie wszystkich oferentów, podając uzasadnienie faktyczne i prawne."

Była więc możliwość  odstąpienia od przetargu ze względu na interes publiczny a w tym przypadku interesem publicznym jest uniknięcie zagrożenia dewastacji środowiska poprzez zastosowanie na szeroką skalę na terytorium Polski szczelinowania hydraulicznego przy odwiertach węglowodorów.
Skoro tego nie uczyniono to złamano artykuł 165 par.1 pkt.5,: działając w inny sposób narażono mieszkańców Polski na utratę zdrowia lub życia oraz  wprowadzono firmę, która będzie prowadzić obrót nielegalnymi, bo niezarejestrowanymi w REACH, szkodliwymi dla zdrowia substancjami w ogromnych ilościach, zużywanych przy szczelinowaniu hydraulicznym do każdego odwiertu geologicznego na wydobywanie węglowodorów. W załączeniu wykaz substancji stosowanych na wiertni  węglowodorów Kutno- 2 po kontroli WIOŚ.

Wprowadzenie firmy zajmującej się świadczeniem usług dla odwiertów geologicznych w zakresie szczelinowania hydraulicznego wraz z budową odwiertu  na wydobywanie węglowodorów jest również złamaniem art.165, par.1.pkt.3 , sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego w zakresie urządzeń dostarczających wodę pitną, ponieważ szczelinowanie hydrauliczne prowadzi do zatrucia wszelkich zasobów wodnych w tym też wód podziemnych, żródła wody pitnej.

Mieszkańcy Łowicza i okolic są oszukiwani rozbieżnymi informacjami  o zatrudnieniu rzekomo 1000 , 300, 120 osób z tej okolicy w bazie szczelinowania hydraulicznego w Łowickiej Podstrefie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, przy tym pomija się fakt, że takie miejsca pracy wiążą się z wielkim niebezpieczeństwem utraty zdrowia i skróceniem życia.

Ta baza szczelinowania hydraulicznego wiąże się równocześnie z powstaniem odwiertu geologicznego i to w bardzo bliskim sąsiedztwie zabudowań wiejskich a także osiedli miejskich 30 tysięcznego miasta Łowicza, o czym ani władze lokalne ani media lokalne w ogóle nie informowały a jedynie na stronie wnp.pl została umieszczona poniższa informacja:
http://gazownictwo.wnp.pl/powstaje-baza-maszynowa-do-wydobywania-gazu-lupkowego,167940_1_0_0.html
"Specjalistyczny park maszynowy powstaje w Łowiczu. Będzie to m.in. platforma wiertnicza o wysokości 65 metrów, mocy 2 tys. KM z możliwością robienia odwiertów do 6 tys. metrów głębokości oraz urządzenia do szczelinowania hydraulicznego."

Inwestycja ta spowoduje spadek atrakcyjności turystycznej miasta. Spadnie wartość gruntów i nieruchomości ze względu na wyjątkową uciążliwość tej inwestycji.
Szczególny niepokój społeczny budzi stwierdzenie Burmistrza na Sesji Rady Miejskiej 26.04.2012 r., że wszelkie ścieki z bazy będą odprowadzane, po rzekomej utylizacji, do sieci miejskiej ! W związku z tym, że dotychczas nie wynaleziono żadnej metody oczyszczania odpadów wiertniczych, które zawierają związki toksyczne i pierwiastki radioaktywne, takie beztroskie stwierdzenie jest dowodem złych intencji Burmistrza Miasta Łowicza jak też akceptującej całe to przedsięwzięcie Rady Miasta Łowicza i wszystkich osób popierających to szkodliwe przedsięwzięcie.

W pełni uzasadniony społeczny sprzeciw budzą też ustanowione prawem  preferencje dla tego inwestora zwrotu 70% poniesionych nakładów na powstanie tej inwestycji, co zapewne w znacznym stopniu przekroczy zysk miasta z odsprzedaży gruntów, czy z tytułu zatrudnienia 120 osób, podatków od gruntów, budynków czy środków transportu nie wliczając nieodwracalnych strat dla środowiska a przede wszystkim dla zdrowia i życia ludzkiego.
Łódzka SSE oferuje inwestorom zarówno atrakcyjne tereny niezabudowane pod inwestycje typu "greenfield", jak i budynki do zagospodarowania. Działając w naszej Strefie inwestor ma możliwość skorzystania z pomocy publicznej, umożliwiającej zwrot nawet 70% poniesionych nakładów inwestycyjnych.” http://www.sse.lodz.pl/index.php?ids=9&lang=pl

Powstanie bazy hydraulicznego szczelinowania w Łowiczu spowoduje, że nastąpi wielka intensyfikacja wydobywania węglowodorów na terenie całego kraju jako niszczycielski cel strategiczny USA.
http://bejda.blogspot.de/2012/05/shale-gas-szok-ogromne-straty.html

W opracowaniu Shale Gas and U.S. National Security, Kenneth B. Medlock III, Ph.D. Amy Myers Jaffe, Peter R. Hartley, Ph.D. The James A. Baker III Institute for Public Policy, July 2011 czytamy (tłumaczenie) - strona 45:

"Dramatyczne zmniejszenie uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu będzie miało prawdopodobnie istotne geopolityczne skutki w zablokowaniu Rosji użycia przez Rosję broni -energetycznej- lub w wywieraniu nadmiernego wpływu na politykę kontynentu. Wiele alternatywnych możliwości do rosyjskich dostaw dla europejskich odbiorców zmniejszy polityczny wpływ Moskwy. Taki układ wpłynąłby pozytywnie na równowagę sił pomiędzy Rosją i UE, dałby Europie silniejszą pozycję w wywieraniu wpływu na rosyjską politykę zagraniczną w pobliżu granic Europy.
To znaczy, wysokie uzależnienie Europy od rosyjskich dostaw rurociągiem gazu naturalnego utrudniły w roku 2008 niektórym europejskim przywódcom zaangażowanie się w dyplomatycznym sprzeciwie wobec inwazji Rosji w Gruzji i osłabiły ich poparcie dla pro-zachodniego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki w wyborach. Wpływ Moskwy za jego antyrosyjskie nastawienie spowodował też negatywny wynik wyborów.
Silniejsza dywersyfikacja dostaw energii do Europy wzmocni wpływy USA poprzez takie ustawienie sił antyrosyjskich w Europie by były one w stanie odeprzeć wpływy Rosji na sprawy europejskie i pomóc państwom na Bałkanach i w Europie Wschodniej uniezależnić się od polityki zagranicznej Moskwy."

Polska zamieni się w jedno pole wiertnicze a konsekwencje tego najpierw odczują rolnicy, właściciele gruntów. Zaczną się wywłaszczenia, zatruta woda w kranach, obniżony poziom wód gruntowych, skażona żywność i znaczna obniżka plonów, zatrute powietrze, hałas. Szczelinowanie hydrauliczne przyniesie ogromne zyski dla obcych koncernów a dla Polaków oznacza brak wody do picia a także brak środków do życia.

http://www.profuturo.agh.edu.pl/pliki/Referaty_VI_KKMU/NI/P_49_AGH-VI_KKMU.pdf,
http://iddd.de/ZatruciewodyprzezFrac.pdf,
http://www.europarl.europa.eu/committees/pl/studiesdownload.html?languageDocument=PL&file=44392
Z analizy CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU w Łodzi kosztów i korzyści ekonomicznych rozpoznawania i eksploatacji gazu łupkowego w Polsce opartej na ekspertyzie naukowej Parlamentu Europejskiego wynika:

Do wydobywania gazu łupkowego społeczeństwo polskie musi dopłacać rocznie min. 21,07 mld zł, gdyby wpływy ze sprzedaży gazu w całości należały do społeczeństwa polskiego lub dopłacać 21,07 mld zł rocznie, jeśli otrzymywałoby ten gaz za darmo. W przeliczeniu na 1 Polaka straty w wyniku wydobycia gazu łupkowego: ·42,85 mld zł/rok: 38,5 mln M = 1112 zł/rok  Przeciętna polska rodzina składająca się  z 4 osób zubożeje przez wydobycie łupków o ok. 1000 Euro/rok

Niczym jest znalezienie miejsc pracy dla 120, czy 300 czy nawet 1000 osób, gdy cały naród będzie doświadczał udręki gazowej gorączki. Ilu rolników utraci warsztat pracy ? Dziesiątki tysięcy.To jest zamach na polskie rolnictwo, zamach na polską wieś. Zniszczenie polskiej wsi to zniszczenie narodu. Czy warto dla takiej inwestycji poświęcić los i życie milionów Polaków?

Przestępstwem, które powinno być ścigane prawem międzynarodowym jest sprowadzenie na terytorium Polski i na nasz teren firmy powiązanej z koncernami amerykańskimi, których działalność doprowadziła do zniszczenia życia na ogromnej powierzchni terenów Ameryki Południowej i Pólnocnej objętych wydobywaniem węglowodorów z zastosowaniem metody szczelinowania hydraulicznego polegającej na wstrzykiwaniu do odwiertów geologicznych ogromnych ilości wody, piasku i substancji toksycznych a także wybuchowych. W wyniku stosowania tej metody wydobywczej doszło do zatrucia zasobów wodnych, skażenia gleby i powietrza, zniszczenia życia na terenach wydobywczych.

Niedopełnienie obowiązków przez Burmistrza Krzysztofa Kalińskiego m.in.niepoinformowania społeczeństwa o szkodliwości hydraulicznego szczelinowania jest ewidentne, wręcz rażące i porażające, bo sprowadza się do faktu, że powzięty zamiar wprowadzenia amerykańskiej firmy United Oilfield Services zajmującej się hydraulicznym szczelinowaniem nie przewidywał informowania o szkodliwości z oczywistych względów, bowiem stałby on w wewnętrznej sprzeczności i zamierzony cel wprowadzenia tej firmy skazany byłby z góry na nie powodzenie. Dlatego Burmistrz i pomysłodawcy sprowadzenia tej firmy prowadzącej od wielu lat na świecie, bardzo niebezpieczną dla ludzi i środowiska działalność, mieli interes jedynie w zachwalaniu rzekomych korzyści z jej sprowadzenia, bo w przeciwnym razie działaliby  wbrew sobie i wbrew powziętemu zamiarowi.

Ufamy, że Szanowna Pani Wojewoda i Szanowny Pan Marszałek Województwa Łódzkiego, podejmą niezwłocznie, stosowne działania by uchronić Łowicz i okolice a także  teren całej Polski przed niszczycielskim działaniem tej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za trucie wody, niszczenie środowiska, rolnictwa i w dodatku na koszt zubożałego społeczeństwa w dobie zadłużonego budżetu państwa.

Z poważaniem

Teresa Wojda, Maria Bejda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORUGość

#1644 Re: Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.

2012-05-14 22:37

#1643: - Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.

ODEZWA

do mieszkańców Łowicza, Kutna i okolic

Wzywamy wszystkich mieszkańców do pełnej mobilizacji i wyrażenia stanowczego sprzeciwu wobec oddania naszego terenu w okupację amerykańskiemu koncernowi wydobywczemu FX Energy w ramach koncesji wydobywczej naszych polskich bogactw naturalnych. Wiertnia gazu ziemnego już działa pod Kutnem w Gołębiewie Nowym i truje nam wodę i środowisko, niszczy rolnictwo. Zużywa ogromne ilości wody za darmo ! Do tego dokłada się skazanie naszego terenu na podziemne składowanie skroplonego CO2 z Elektrowni Bełchatów według technologii CCS, którą skutecznie oprotestowano w innych krajach.

Sprowadza się do Łowicza bazę wydobywczą przygotowującą trucizny dla całej Polski z planowaną wiertnią 65 m. Nie dopuśćmy do zniszczenia którego dowody są m.in. w Kanadzie, USA, Ekwadorze, Brazylii, Francji.

Bez wiedzy i woli społeczeństwa podjęto decyzje, które w perspektywie zamienią nasz teren w księżycowy krajobraz bez szans dla jakiegokolwiek życia.

Nie będzie obiecanych korzyści, bo każdy Polak do wydobycia już dopłaca 1112 zł /rok .

To gorsze niż wojna bo skażenie zostanie na wieki i nie da się zabliżnić.

Organizujmy się ! Zjednoczmy w obronie swojego miejsca do życia!

Wzywamy do zablokowania terenu przyszłej bazy: sprzętem rolniczym, łańcuchami jak również łańcuchem ludzkich rąk!

Gdy w grę wchodzi LUDZKIE ŻYCIE i grozi katastrofa na ogromną skalę to nie może być żadnych negocjacji JEDYNIE STANOWCZE - NIE wobec tak barbarzyńskich zamiarów !

podpisujmy masowo petycję i niechaj świat widzi, że Ziemia Łowicka i Ziemia Kutnowska bronią się !

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

CHCEMY ŻYĆ ! STOP GAZOWEJ GORĄCZCE !

NIE CHCEMY GAZU ZAMIAST WODY !

TRUCICIELE PRECZ Z NASZEJ ZIEMI !

 

 

OBYWATELSKI RUCH OPORU


Gość

#1645 Re: Re: Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.

2012-05-15 11:51

#1644: - Re: Dotyczy bazy hydraulicznego szczelinowania, wiertni i warsztatów w Łowiczu.

Szanowni Państwo,
Pan
Paweł Lisiewicz
Dyrektor Gabinetu Prezydenta
Panie:
Sylwia Remiszewska; Aleksandra Leo-Majdecka; Barbara Karbownik
Zastępcy Dyrektora  Gabinetu Prezydenta
Pan
Andrzej Dorsz
Dyrektor Biura Prawa i Ustroju
Pani
Małgorzata Znojek
Zastępca Dyrektora  Biura Prawa i Ustroju


W związku z trudnościami w dotarciu w całości naszego emaila z dnia 18 kwietnia 2012r. do Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na adres kancelarii, jak też wczoraj do Szanownych Państwa, uprzejmie prosimy o wykorzystanie treści tego listu opublikowanego w komentarzu nr.1620  pod petycją protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze,http://www.petycjeonline.com/forum/19081/start/1600 oraz komentarzy  dotyczących powstania łowickiej bazy szczelinowania hydraulicznego wraz z wiertnią :1641, 1643,i innych :http://www.petycjeonline.com/forum/19081/start/1625.
Bardzo prosimy o niezwłoczne zajęcie się tą sprawą, gdyż lada dzień ruszy budowa bazy szczelinowania hydraulicznego wraz w wiertnią na wydobywanie węglowodorów w Łowiczu. Powstanie tej bazy oznaczać będzie przyśpieszenie i wielkie zintensyfikowanie wydobycia węglowodorów w Polsce a w związku z tym nastąpi zamiana urodzajnych rolniczych terenów naszego kraju w pola wiertnicze.

Jeśli tego nie powstrzymamy grozi mieszkańcom całej Polski katastrofa ekologiczna i humanitarna na niewyobrażalną skalę.
Prosimy o wnikliwe przeanalizowanie przesłanych materiałów.
Jednocześnie podkreślamy, że reakcją na nasze wystąpienie do Marszałka Województwa Łódzkiego jest przekazanie naszego listu do Ministra Gospodarki.
Z wyrazami szacunku i poważania

Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
Obywatelski Ruch Oporu

Gość

#1646

2012-05-22 05:51

Zastanawia mnie czy mam zludzenie jakies wladzy podpisujac petycje wiedzac ze rzad tylko udaje ze je czyta. Jednak nie bede swojej bezradnosci wykorzystywal do neutralnosci gdy jest totalna przewadza interesow bankierow... przeciwko interesowi wolnosci.

Gość

#1647

2012-05-22 15:32

Jestem wprost oburzony zatajaniem tak istotnych faktów przed obywatelami polskimi,przed wszystkimi Polakami zarówno tymi,którzy nadal próbują żyć w naszym kraju,w Polsce,jak i tymi,którzy planują z niego wyjechać.
Manipulacja rządzących,prywata,i megalomania,to tylko niektóre przyczyny,takiego stanu rzeczy jak wyprzedaż majątku narodowego i przejmowania naszego Kraju-Polski przez obce koncerny i rządzących! Jak najszybciej społeczeństwo polskie musi zareagować,nawet jeśli te działania miały by doprowadzić do REWOLUCJI! Trzeba w końcu "wziąć sprawy w swoje ręce",i zacząć działać,a nie tylko gadać i narzekać...!
LOWOBYWATEL

#1650 Re: OSTRZEŻENIE DLA POLAKÓW PŁYNIE Z ŁOWICZA !!!!

2012-06-04 19:57

#1649: LOWOBYWATEL - OSTRZEŻENIE DLA POLAKÓW PŁYNIE Z ŁOWICZA !!!!

 

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU
Prokuratura Rejonowa w Łowiczu
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Łowiczu
Burmistrz Łowicza
Starosta Łowicki
Oburzenie społeczne i zdziwienie budzi fakt, że dopiero po ponad 14 dniach dniach od momentu, gdy w kranach Łowicza pojawiła się czarna zawiesista ciecz
i po fakcie zlekceważenia naszego wniosku o natychmiastowe podjęcie działań,  ktokolwiek teraz próbuje reagować.
Jest to reakcja spóżniona i mamy podstawy domniemywać, że celowo działano na zwłokę by ukryć tragizm sytuacji i uniemożliwić wykrycie faktycznych sprawców trucia wody w Łowiczu.
Nasze wystąpienie do Burmistrza, Starosty i Prokuratury było w obronie pokrzywdzonych mieszkańców, których poddano ludobójczym eksperymentom z wodą.
Brak dotychczas należytej reakcji na nasze żądania choćby podstawienia beczkowozów z wodą zdatną do picia i mycia jest działaniem na szkodę i krzywdę mieszkańców.
Poniższe cytaty komuników i stwierdzenie: "przydatność wody do spożycia przez ludzi" w okolicznościach gdy w kranach pojawiła się zamiast wody czarna ciecz
czynią niewiarygodnymi służby sanitarne, które zobowiązane są do zabezpieczenia zdrowej wody i dbałości o bezpieczeństwo zdrowotne ludzi.
DOMAGAMY SIĘ STANOWCZO  natychmiastowego zaprzestania stosowania SeaÓestu, chloru, fluoru i innych trucizn do wody, oraz zakazu ich stosowania w Łowiczu jak i w Polsce.
DOMAGAMY SIĘ STANOWCZO by winni zaistniałej sytuacji byli odsunięci od decydowania o naszym losie, zdrowiu i życiu i  zostały postawione im  najcięższe zarzuty prokuratorskie oraz zostali osądzeni  z największą surowością prawa.
Teresa Wojda, Maria Bejda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU


Komunikaty

opublikowano: 2012-06-01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu z dnia 01 czerwca 2012 r. skierowany do odbiorców wody z wodociągu publicznego w Łowiczu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu informuje, iż na podstawie badań laboratoryjny próbek wody z wodociągu miejskiego w Łowiczu pobranych w ramach nadzoru w dniu 15 maja (sprawozdanie z badań z dnia 21.05.2012r., nr PSSE-OL-505/223/2012) oraz wyników badań pobranych w ramach kontroli wewnętrznej pobranych przez producenta wody (sprawozdania z badań z dnia 21.05.2012r., nr SB/14644/05/2012, SB/14643/05/2012 stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi.


http://www.pis.lodz.pl/lowicz/index.php?art=229
> Komunikaty

opublikowano: 2012-05-22

Ocena jakości wody

Na podstawie
 • art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz.U. z 2011r. nr 212, poz. 1263 z ostatnią zmianą Dz. U z 2011r. Nr 113, poz 657),
 • art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2006r. nr 123 poz. 858 z ostatnią zmianą Dz. U. z 2010r. Nr 238, poz.1578)
 • Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2007r. nr 61, poz.471 z ostatnią zmianą Dz.U. z 2010r Nr 72, poz. 466).
po rozpatrzeniu danych zawartych w protokółach z poboru próbek wody oraz sprawozdaniach z badań wody wykonanych zgodnie z wymaganiami załącznika Nr 9 w/w rozporządzenia z urządzenia wodociągowego o produkcji od 1000 do 10000 m3/d w Łowiczu przedstawionych w poniższej tabeli:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu
stwierdza przydatnośćwody do spożycia przez ludzi
z urządzenia wodociągowego o produkcji od 1000 do 10000 m3/dobę w Łowiczu
administrowanego przez Zakład Usług Komunalnych w Łowiczu

Data poboru Ilość prób Miejsce poboru Nr protokółu poboru próby wody Nr sprawozdania z badań wody Wyniki badań laboratoryjnych
20.02.2012 3 Kran SUW*
Sieć: Podrzeczna 24
Sieć: ul. Filtrowa 1
11/SHŚ/HK/12
12/SHŚ/HK/12
PSSE-OL-505/63/2012
WSSE.DLHK.9052.1.23.1.2012
PSSE-OL-505/63/2012
WSSE.DLHK.9052.1.23.2.2012
PSSE-OL-505/63/2012
WSSE.DLHK.9052.1.23.3.2012
Zgodne z
obowiązującymi
normami
06.03.2012 1 Kran SUW* 19/SHŚ/HK/12 PSSE-OL-505/94/2012 Zgodne z
obowiązującymi
normami
17.04.2012 3 Kran SUW*
Sieć: Podrzeczna 24
Sieć: ul. Filtrowa 1
39/SHŚ/HK/12 PSSE-OL-505/171/2012 Zgodne z
obowiązującymi
normami
* SUW - stacja uzdatniania wody Łowicz, ul. Blich 3

Adres tego artykułu: Ocena jakości wody

Dnia 4 czerwca 2012 8:43 PSSE Łowicz HK <hk@psse.lowicz.pl> napisał(a):

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu prosi o bezzwłoczne skontaktowanie się z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Łowiczu pod nr. tel (46) 837-35-00 w celu ustalenie terminu pobrania próbek wody
Pozdrawiam
Marzena Stokowska