PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL
Gość

#2176 Histeria klimatyczna z ociepleniem zdemaskowana i jest klęską jej twórców !

2013-09-29 11:02

Czas już zatrzymć tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.

Nigel Farage: Największa zbiorowa głupota w historii

http://www.youtube.com/watch?v=qmYS-8zJK1w&feature=share


Oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku.

► Parlament Europejski, Strasburg - Strasburg - 11 września 2013 r.
► Debata: Orędzie przewodniczącego Komisji Europejskiej o stanie Unii.
► Mówcy:
- Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EWD
- Jörg Leichtfried , grupa S&D, Austria
- José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej  


Nigel Farage:

Panie Barroso!
Nie tylko pan, ale całe niewybrane władze Europy są być może okazją dla naszych obywateli do refleksji, gdzie leży prawdziwa władza w tej Unii.

Słucham pana od niemalże dziesięciu lat - najwyższa ocena za konsekwencję. Wie pan, jest pan człowiekiem, który lubi ustaloną ideologię. Zapewne przyswoił ją pan sobie, gdy był pan komunistą czy maoistą, czy kim pan tam był. I przez ostanie dziesięć lat wdrażał pan euro-federalizm połączony z narastającą zieloną obsesją.
I pewnie, było dobrze! Dla biurokratów, wielkich przedsiębiorców, właścicieli ziemskich nie była to zła dekada; ale była to katastrofa dla ludzi biednych, ludzi bezrobotnych i tych o niskich zarobkach. Euro, które jak pan wierzył miało nam dać monetarną stabilność, zrobiło dokładnie na odwrót, była to błędna konstrukcja od samego początku. I jest całkiem oczywiste, że bezrobocie wśród młodych na poziomie niemal 50% w całym regionie Morza Śródziemnego jest prawdopodobnie prawie dwa razy wyższe niż by było, bezpośrednio w rezultacie błędnej konstrukcji, jaką jest euro. Mają niewłaściwą walutę, ale wiem, że nigdy w życiu tego nie przyznacie, a euro, jak sądzę, umrze bardzo powolną i bolesną śmiercią. Wszyscy jednak trwacie co do tego w zaprzeczeniu.

Ale to zielona agenda wydaje mi się naprawdę bardziej interesująca. Mówi pan nam wciąż, że zmiana klimatu jest bezwzględnie najwyższym priorytetem i jest pan tutaj przyjmowany niemalże z histerią przez ostatnie dziesięć lat. No a ci z nas, którzy byli co do tego sceptyczni, byli  wyszydzani, wyśmiewani, nazywani przeczącymi. Twierdziliśmy od początku, że nie jest to naukowo rozstrzygnięte, argumentowaliśmy bardzo stanowczo,że podejmowane przez nas środki, aby zwalczać to, co może być lub nie być problemem, szkodzą naszym obywatelom. I okazało się, że mamy rację. Dziesiątki milionów wpędzono w ubóstwo energetyczne. Przemysł wytwórczy jest stąd wypychany, bo oczywiście nasi konkurenci w Chinach i w Ameryce wybierają tanie kopalne alternatywy. I oczywiście turbiny wiatrowe niszczą krajobrazy i morskie pejzaże Europy. A dzisiaj w dalszym ciągu mówi pan o zielonym wzroście.

Otóż konsensus za panem się kruszy. Wie pan, Komisarz Tajani parę dni temu powiedział, że w istocie mamy do czynienia systematyczną masakrą przemysłu. Czas już zatrzymć tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.

Może pan to odwrócić w ciągu najbliższych siedmiu lub ośmiu miesięcy. Może pan obniżyć ludziom podatki. Jeśli nie, uwzględnią to przy głosowaniu w europejskich wyborach w przyszłym roku.


Jörg Leichtfried:

Panie Farage! Jest pan czasem całkiem zabawny. Ale coraz rzadziej. Siedzi pan sobie w pierwszym rzędzie i opowiada nam wszystkim, co powinniśmy zrobić lepiej; co pan Barroso winien zrobić lepiej, co wszyscy inni mają zrobić lepiej. Ale co pan w tym czasie zrobił, odkąd jest pan w Parlamencie Europejskim? Nie przedstawił pan ani jednego sprawozdania. Nigdy nie był pan sprawozdawcą posiłkowym. Nigdy nie sporządził pan żadnej opinii. Jedyne co pan robił, to w koło gadał. I zarzuca pan innym, że nic się nie dzieje? Jak pan śmie, panie Farage! Jak pan wytłumaczy swoim wyborcom, że nigdy pan tutaj nie pracował?


Nigel Farage:

O nie, wybacz stary, nie oskarżyłem was, że nie pracujecie - wręcz przeciwnie. Oskarżyłem was, że robicie stanowczo za dużo, a w istocie o utworzenie, kolektywnie w tej izbie, konsensusu - i wrócę tu do tej zielonej agendy. Wszyscy wykształciliście pogląd, że emisja dwutlenku węgla prowadzi do gwałtownego globalnego ocieplenia, i że jest to największy kryzys, z jakim kiedykolwiek ludzkość miała do czynienia, i w związku z tym musieliśmy zacząć opodatkowywać węgiel.

Nie było żadnego globalnego ocieplenia, proszę pana, od dwudziestu lat. Pokrywy lodowe znacznie wzrosły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. A ja składam pozytywną propozycję, która może przywrócić do pracy dziesiątki tysięcy ludzi, i mówię: znieśmy te opłaty klimatyczne i zobaczmy, w którym kierunku pójdzie nauka w ciągu najbliższych kilku lat. Nie przychodzi mi na myśl nic bardziej pozytywnego, co zostało powiedziane w tej Izbie dziś rano.


José Manuel Barroso:

Pan Farage pokazuje, że populiści są niekiedy obskurantami. 99% nauki, panie Farage, uważa, że te zmiany klimatu są wynikiem ludzkiej działalności, 99% naukowców. Oczywiście są zawsze ludzie, którym płaci się, żeby mówili na odwrót. Ale żeby udawać, jak pan udaje, wbrew całej nauce, dobrze ugruntowanej nauce, że problem zmiany klimatu jest jedynie wynalazkiem zielonych, albo lewicy? To kompletny nonsens!

Oczywiście, że musimy znaleźć rozsądny sposób, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Musimy poszukiwać jednocześnie konkurencyjności w Europie. Musimy uczynić to częścią naszej agendy na rzecz wzrostu i wierzę, że gospodarka ekologiczna wnosi wiele możliwości.


Nigel Farage:

Przyszłoroczne wybory europejskie nie będą rozgrywane wzdłuż starych linii podziału na lewicę i prawicę, i wielu liderów grup zgodziło się z tym dzisiaj. Szczerze mówiąc, to wszystko bez znaczenia. Będą się rozgrywały pomiędzy tymi z nas, którzy wierzą w narodową demokrację w ramach państwa narodowego, a tymi, którzy uważają, że 28 krajów wchodzących w skład UE, rządzonych jest lepiej przez te instytucje. Do tego się to w pewnym sensie sprowadza.

Ale panie Barroso, ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, wcale nie chcą wysłać nas z powrotem na front zachodni, czy do 1914 roku. Ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, powiedzą panu, że jest to zdrowy sposób zademonstrowania swej tożsamości. Ale pokazuje to również głębsze zrozumienie, czym problemy Europy spowodowane były w przeszłości. To właśnie demokratyczne państwa narodowe w Europie są stabilne i nie wszczynają wojen ze sobą. I przypominam ludziom, że bez głosowania w Izbie Gmin dwa tygodnie temu, prowadzilibyśmy teraz wojnę w Syrii. Jakiż może być lepszy dowód na to, że demokracja państwa narodowego może być siłą na rzecz dobra?

Opublikowano 4 days ago, autor: KarasekUS

Gość

#2177

2013-10-01 23:27

Porażająca samowola...
LOWOBYWATEL

#2178 Re: Histeria klimatyczna z ociepleniem zdemaskowana i jest klęską jej twórców !

2013-10-04 08:43

LOWOBYWATEL
Gość

#2179 TRZĘSIENIA ZIEMI W RUMUNII a działalność Chevron

2013-10-05 14:31

http://kefir2010.wordpress.com/2013/10/04/rumunia-77-wstrzasow-w-ciagu-11-dni-ludzie-uciekaja-z-aktywnego-sejsmicznie-terenu-rzad-rozwaza-masowa-ewakuacje/

http://adevarul.ro/economie/afaceri/chevron-obtinut-autorizatie-construire-sonda-explorare-gazelor-sist-vaslui-1_524e8e13c7b855ff56faf576/index.html

W południowo-wschodniej Rumunii odnotowano blisko osiemdziesiąt trzęsień ziemi w ciągu ostatnich 11 dni. Obszar wstrząsów o sile dochodzącej nawet do 3,9 w skali Richtera rozszerza się na coraz dalej położone tereny. Sejsmografy rejestrują coraz to nowe epicentra.

http://kefir2010.files.wordpress.com/2013/10/rumunia-trzesienie-ziemi.jpg?w=530&...

W ciągu zaledwie 11 dni sejsmografy odnotowały 77 wstrząsów odczuwalnych nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej. Najsłabsze mają siłę 3 w skali Richtera. Jednej nocy sejsmografy rejestrują nawet 4-5 wstrząsów. Ludzie mający krewnych uciekają z aktywnego sejsmicznie rejonu do krewnych lub przyjaciół.
Ciągłe wstrząsy- Dziś był jeden wstrząs, o 7.16 rano – mówiła mieszkanka zagrożonego rejonu. Na monitoringu z jej sklepu wyraźnie widać, jak produkty na sklepowych półkach trzęsą się i spadają. Ostatnie pomiary sejsmologów wykazały, że wstrząsy mają coraz liczniejsze epicentra na coraz dalszych terenach.Dodatkowym utrudnieniem jest zanieczyszczenie wody pitnej –  ma niepokojący, nieprzyjemny zapach i smak.- Smakuje i pachnie tak, jakby była wymieszana z benzyną i gazem – skarżą się mieszkańcy. I przypominają, że podobny, nieprzyjemny zapach miała woda podczas niedawnych powodzi. W ramach pomocy władze ustawiły beczkowozy, a ludziom rozdano butelkowaną wodę mineralną.

Ewakuacja byłaby precedensem

- To obszar aktywny sejsmicznie, więc pojawienie się wstrząsów nie jest żadną anomalią – powiedział Mircea Radulian, dyrektor Instytutu Narodowego. Nie tłumaczy jednak, dlaczego wstrząsy, które początkowo miały jedno epicentrum, zaczęły rozprzestrzeniać się na coraz większy obszar. Obecnie są to już cztery powiaty. To niepokoi władze, które rozważają ewakuację z aktywnych sejsmicznie terenów.

- Taka ewakuacja byłaby w Rumunii precedensem – przyznaje Victor Ponta, premier Rumunii – Ale musimy być przygotowani, by poszło to sprawnie i aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim bez wyjątku – podkreślał rozmawiając z miejscową ludnością.

 

http://adevarul.ro/economie/afaceri/chevron-obtinut-autorizatie-construire-sonda-explorare-gazelor-sist-vaslui-1_524e8e13c7b855ff56faf576/index.html( tłumacz google)

Chevron uzyskał pozwolenie na budowę dla lokalizacji pierwszych odwiertów w Vaslui poszukiwań gazu łupkowego w Rumunii , po tym jak firma otrzymała wszelkie niezbędne pozwolenia od władz państwowych w dziedzinie gleby poszukiwania Siliştea . Podobne zamieszki wiadomości. "Jesień Severin " organizowany jest przez cmentarz ... Komisja Europejska Rumunia spłacone ponad 2 mld euro. Dla ... Prawie 12.000 miejsc pracy,większość w Bukareszcie i Cluj ... County Council ( CJ) Vaslui pierwsze pozwolenie na budowę wydane na realizację firmy Chevron w montażu i wiercenia poszukiwawczego z obwodowej Siliştea , Pungeşti wspólnej , zgodnie z wtorku. Dokument , że amerykański koncern naftowy może rozpocząć układanie odwiertów poszukiwawczych gleby w celu określenia potencjału węglowodorowego Vaslui uzyskano po złożeniu wszystkich dokumentów wymaganych przez świadectwie urbanistyki CJ zeszłej zimy .

" Czy wnioskodawca spełnił wszystkie warunki określone w certyfikacie urbanistyki , w tym opinię Krajowej Agencji ds. Energii mineralnych ( ANRE ) , więc nie można uzyskać pozwolenia na budowę. Nie ma żadnych podstaw prawnych , aby nie wypuścić ten dokument, który może pomieścić poszukiwawczego , "powiedział dyrektor ds. planowania w Vaslui County, Marian Beşliu według wtorek.

Exploration obejmujekompleks badawczy ma na celu ustalenie granic warunkach złożowych i poprzedniej operacji procesu , co wiąże się proces wyodrębniania sprawdzonych złóż poprzez eksplorację . Według dokumentów złożonych ,platforma działa na układ i położenie poszukiwawczych wynosi Wells do trzech milionów lei . Prace zostaną zakończone w terminie 120 dni , z czego dwa miesiące to przypisane do planowania platformy wiertnicze i dwa miesiące do wiercenia i pobierania próbek .

"Celem proponowanego projektu jest wywiercić otwór i dochodzenie próbkowania w określaniu litologicznych cech warstw geologicznych, fizycznych przeniknęły przez wiercenia w celu podkreślenia potencjalnych węglowodorach łożysk geologicznych struktur, potencjał produkcji wszelkich zasobów odkryte. Informacje uzyskane z wierceń poszukiwawczych będą analizowane w celu oceny potencjalnych wyników ekonomicznych , które zostaną przedstawione ANRE " czytamy w dokumencie przedstawionym przez Chevron w Vaslui County Council .

Pierwszy odwiert zostanie zlokalizowany w niebędąca obszarze Pungeşti , 650 metrów od centrum miasta i 950 metrów od wsi Siliştea Pungeşti . Liczbaobszarów, które rozciągają platformę ekstrakcji jest 20,298 metrów i będzie wiercenia na głębokości 3000 metrów . Całkowite zużycie wody wykorzystywane do wierceń wynosi około 35.000 galonów na zapotrzebowania wody dzień jest przez zewnętrznych źródeł , a nie z wód podziemnych , na podstawie umowy z autoryzowanym firmy. Zbiorniki wodne będą transportowane i przechowywane w zbiornikach, które mają zostać wprowadzone w ramach konkretnej platformy. Wiercenie Siliştea biegnie od umowy koncesyjnej pomiędzy ANRM i Regal Petroleum Plc, zatwierdzonego przez rząd decyzji HG 2.283/2004 . Następnie ANRM Order no. 25/3 listopada 2011 r., zatwierdziła przeniesienie wszystkich praw nabytych i obowiązków wynikających z umowy koncesji na poszukiwanie ropy naftowej , rozwój i górnictwa w rejonie V -2 BARLAD SC Chevron Rumunia Exploration and Production SRL.

Czytaj więcej: adev.ro/mu5228

LOWOBYWATEL
Gość

#2180 Re: Rozprawa z fałszywymi sprzymierzęcami obrońców Polskiej Ziemi przed okupantami

2013-10-07 15:07

#2135: LOWOBYWATEL - Rozprawa z fałszywymi sprzymierzęcami obrońców Polskiej Ziemi przed okupantami

SPRAWDŹ CZY BĘDZIESZ MIAŁ WODĘ! Tablica z wydawanymi koncesjami dot. gazu łupkowego http://www.polskawolnaodgmo.pl/public/pliki/tablica.pdf
Gaz łupkowy – jak to się robi w Polsce http://www.youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0
Więcej informacji o gazie łupkowym: http://obywatelekontroluja.pl/category/aktualnosci/
http://www.polskawolnaodgmo.pl/aktualnosci/batalia-o-wod.html
Źródło mapki: http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_07/24bbba8b3b2d982ece9f7eb88b601b2b.jpg
Napisz komentarz…
LOWOBYWATEL
Gość

#2181 M. Kryda w Parlamencie Europejskim - Fałszywy rzecznik Narodu Polskiego !

2013-10-11 19:45

NIE DAJMY SIĘ ZWODZIĆ FAŁSZYWYM RZECZNIKOM NARODU POLSKIEGO I FAŁSZYWYM OBROŃCOM ZYCIA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PRZED ISTNIEJĄCYMI PONAD 2 MLN ODWIERTÓW i następnymi planowanymi na naszej planecie.

Zamiast niezwłocznych zakazów wydobywania weglowodórów i niszczycielskiej technologii hydrualicznego szczelinowania debatują jedynie o mnożeniu przepisów rzekomo zabezpieczających przed degradacją środowiska życia człowieka, ugrywając tym samym na rzecz lobby wydobywczego.

Kto im i dlaczego nie pozwala na bezkompromisową walkę, przecież i o życie każdego z nich i  ich rodzin, tak jak to czynią petycjonaruszki Parlamentu Europejskiego petycji o578/2012 ?

Obywatele KOntroluja z Joshem Foxem w Parlamencie Europejskim

....http://www.youtube.com/watch?v=r-flwQNYiTs

 

http://obywatelekontroluja.pl/wp-content/uploads/2013/09/Josh-Fox-Marek-Kryda-OK...

4 września przedstawiciele kampanii Obywatele KOntrolują, wspólnie z twórcą filmów dokumentalnych „Gasland” (polski tytuł; „Kraj gazem płynący”) i „Gasland II”, wzięli udział w debacie o gazie łupkowym w Parlamencie Europejskim. Debatę zorganizował Jose Bove, wiceszef komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego.

Podczas wizyty w Brukseli Josh Fox mówił o swoich polskich korzeniach – choć jego matka pochodzi z rodziny włoskich emigrantów, to rodzina jego ojca przyjechała po wojnie do USA z Łodzi już po wojnie.

Wokół frackingu, kontrowersyjnej metody wydobywania gazu łupkowego musi odbyć się prawdziwa debata publiczna – uważa Josh Fox, prezentując po raz pierwszy w Europie film dokumentalny „Gasland 2″, w którym przedstawił zagrożenia związane z wydobywaniem gazu łupkowego. „Kraj gazem płynący” (ang. „Gasland”) nominowany do nagrody Oscara, a także uhonorowany nagrodą na prestiżowym festiwalu filmowym w Sundance w 2010 r., udowadnia, że obraz bezpiecznego dla ludzi i środowiska wydobycia gazu łupkowego jest mitem.

http://obywatelekontroluja.pl/wp-content/uploads/2013/09/Josh-Fox-Marek-Kryda-OK...

Joshowi Foxowi jedna z firm paliwowych zaproponowała 100 tys. dolarów w zamian za zgodę na korzystanie ze złóż gazu łupkowego znajdujących się pod jego ziemią w Pensylwanii. Nieufny wobec zapewnień, że wydobywanie gazu łupkowego jest bezpieczne dla środowiska naturalnego, odbył on podróż dookoła Stanów Zjednoczonych, aby dowiedzieć się więcej o skutkach prowadzonych odwiertów.

W filmie Fox odwiedza rodziny, mieszkające na terenach na których wydobywa się gaz łupkowy. Mówi z ludźmi, według których lobby przemysłu energetycznego próbuje zagłuszyć lub zapłacić za ich milczenie. Staje się świadkiem niepokojących zjawisk – w wielu mieszkaniach wodę z kranu można podpalić, ludzie cierpią na przewlekłe choroby, zwierzętom wypada sierść, kałuże bulgoczą, a woda „pitna” wygląda jak z dna zanieczyszczonej rzeki.

„To było dla mnie straszne doświadczenie – nikt nie wiedział, co się tam tak naprawdę dzieje. Zaczęli odwierty, ale nie informowali o tym ludzi. Nagle w ich kranach woda zmieniła kolor, była pełna bąbli i można ją było podpalić. Zrobiono testy i okazało się, że woda zawiera metale ciężkie” – opowiadał w jednym z wywiadów reżyser, który pierwsze materiały realizował w miejscowości Dimock w stanie Pensylwania.

Gaz łupkowy wydobywa się za pomocą tzw. frackingu (pol. szczelinowania hydraulicznego), który polega na tym, że pod bardzo dużym ciśnieniem pompuje się wodę zmieszaną z substancjami chemicznymi, by rozsadzić podziemne skały i uwolnić gaz. Według Josha Foxa, koncerny paliwowe skrzętnie ukrywają tajniki techniki wydobycia gazu z łupków. Gdy zaproponował, aby wskazały choć jedno miejsce, gdzie jest ponad 100 studni wiertniczych i ludzie nie mają problemów z powietrzem oraz wodą, odpowiedzi nie otrzymał.

Dokument Foxa wzbudził kontrowersje i wywołał w USA debatę publiczną. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska rozpoczęła kompleksowe badania nad wpływem technologii szczelinowania na jakość wód gruntowych w okolicy odwiertów 35 tys. szybów wiertniczych rozmieszczonych w 25 stanach USA.

LOWOBYWATEL

#2182 STOP ANTYPOLONIZMOWI W MINISTERSTWIE KULTURY

2013-10-24 17:01

domagamy się:

 • przeznaczania 99 procent środków polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  na Polską Kulturę a 1 % na kulturę mniejszości narodowych

 • zaprzestania nachalnego promowania judaizmu w Polsce a szczególnie zlikwidowania Dnia Judaizmu (17 stycznia)

 • zaprzestania demoralizacji społeczeństwa poprzez kulturę propagującą rozwiązłość, brak zasad moralnych, brak szacunku dla życia i zdrowia ludzkiego

 • zakazu organizowania i finansowania  kongresów, zjazdów i konferencji dyskryminujących Naród Polski w jego Ojczyznie

 

#2175: LOWOBYWATEL - Do ministra B. Zdrojewskiego: STOP DEGRENGOLADZIE W KULTURZE I ANTYPOLONIZMOWI !

Łowicz, 23.10.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012


Bogdan Zdrojewski

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rzeczypospolita Polska

Dotyczy:

odpowiedzi na nasze wystąpienie do Pana Ministra z 24.09.2013r. o weryfikację przyznawanych stypendiów i nagród dla A. Staniszewskiej z Łowicza oraz przeciw antypolonizmowi i degrengoladzie w kulturze a także przeciwko  kongresowi kultury niepolskiej w Radomsku (tzw. wielopolskiej lansowanej za pieniądze polskiego podatnika przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej).

W związku z tym, że Pan Minister  nie odpowiedział nam na nasze wystąpienie z 24.09.2013r., zawierające  dowody (z Pana podpisem jak też prawnika z kierowanego przez Pana Ministerstwa) na popieranie antypolonizmu i degrengolady w kulturze polskiej, domagamy się ponownie wyjaśnień i podjęcia działań.

Pismo z 17.10.2013r. z Departamentu Mecenatu Państwa, nr.DMP/ /2013/abg( tekst w załączeniu poniżej) jest nie do przyjęcia, tym bardziej że jest to pismo z cyt.: “Departamentu Mecenatu Państwa”, ale nie wiadomo jakiego państwa, bo w nagłówku nie ma ani godła ani  nazwy naszego Państwa, Ojczyzny Narodu Polskiego; “Rzeczypospolita Polska”.

Dowód: fotokopia pisma z Departamentu Mecenatu Państwa.


Jest to niebywałym skandalem i dowodzi podstępnego przejowania Ojczyzny Narodu Polskiego przez uzurpatorów dopuszczających się fałszowania wyborów i referendów a przy tym działających na szkodę i krzywdę Narodu Polskiego.

Przykłady dowodów :

1. “Protest wyborczy 2011, skarga do European Court of Human Rights, wybory 2011 w Polsce, Wybory fałszowane informatyką od roku 2004.

2.  “Do Narodu Polskiego. List otwarty.”

www.tcichocki.pl/20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf

3.“Antypolska linia Ministerstwa Kultury?”

stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/28/antypolska-linia-ministerstwa-kultury/#more-7562

4. „Rozmowy międzyrządowe w Jerozolimie. O wspólnej przyszłości Polski i Izraela”

/tvp.info/informacje/swiat/o-wspolnej-przyszlosci-polski-i-izraela/4023092

5. „Tusk w Izraelu. “Wspólna przeszłość i wspólna przyszłość””

/fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/tusk-w-izraelu-wspolna-przeszlosc-i-wspolna-przyszlosc,1601394

6. “Bulwersująca wypowiedź ,prezydent Izraela: "Wykupujemy Polskę"; www.bibula.com/?p=1390


Naród Polski ma pełną świadomość, że władzę w Polsce sprawują przedstawiciele mniejszości narodowej pochodzenia żydowskiego. 40 milionowy Naród Polski w  Polsce i miliony Polaków na świecie nie godzą się na to aby w ich ojczystym kraju władzę sprawowała mniejszość żydowska, kierująca się zasadami Talmudu:

www.zbawienie.com/talmud.htm

cyt:" Żydzi mają okradać i zabijać Gojów:

Sanhedrynu 57a.

Kiedy Żyd zamorduje goja ("Cuthean"), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.

Baba Kamma 37b.

Goje są poza ochroną prawa i Bóg "wystawił ich pieniądze Izraelowi".Żydzi mogą okłamywać gojów:

Baba Kamma 113a.

Żydzi mogą użyć kłamstw ("wybiegów") by oszukać goja.

Nie-żydowskie Dzieci PODLUDZKIE:

Yebamoth 98a.

Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami.

Powszechnie znane są w Polsce zasady Talmudu jak też wypowiedź premiera Izraela, Monachem  Begina, laureata pokojowej Nagrody Nobla, cyt.:

www.stopsyjonizmowi.wordpress

Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.”

Nie jest to mowa miłości do całego świata ale mowa nienawiści i powinna podlegać karze wg art.

256 kk. cyt.: “kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (…) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″

Ta porażająca prawda o planach  narodu żydowskiego rozprzestrzeniła się już po całym świecie i uchroni przed haniebnymi planami depopulacji ludzkości pod fałszywymi hasłami; demokracji, zasad zrównoważonego rozwoju czy troski o prawa człowieka czy narodów do suwerenności.

Przykłady publikacji:

“David Icke. Kto kontroluje sieć”: www.youtube.com/watch?v=AAcoVCGIev

"Największy sekret" Davida Icke omawia Krzysztof Rogala - 15.03.2013”

www.youtube.com/watch?v=kHGXOUapfJo

“Sto nowemu porządkowi świata”- 12.06.2013”

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/stop-nowemu-porzadkowi-swiata-12-06-2013/

Ponawiamy nasze żądania zawarte w naszym piśmie z 24.09.2013r.

(pełny tekst w załączeniu poniżej ) :

 • upublicznienia wszystkich dokumentów dotyczących przyznania i rozliczenia stypediów dla Anny Staniszewskiej na:www.mkidn.gov.pl , oraz  przesłania nam drogą  emailową

 • upublicznienia dokumentów dotyczących przyznania nagród dla A. Staniszewskiej w tym dorocznej nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 roku na: www.mkidn.gov.pl , oraz przesłania nam drogą emailową

 • weryfikacji przyznawanych stypendiów i nagród dla A. Staniszewskiej

 • wyciągnięcia wszelkich konsekwencji  wobec winnych zaistniałej sytuacji

 • podania komunikatu do Polskiej Agencji Prasowej o wprowadzeniu w błąd Szanownego Pana Ministra przez wnioskodawców o przyznanie dorocznej nagrody dla Anny Staniszewskiej i podjętych działaniach naprawczych

 • wydania stosownego rozporządzenia w tej sprawie celem naprawienia błędu z przyznaniem nagrody dla osoby zasługującej na potępienie społeczne a nie na nagrodę

 • poinformowania władz miasta Łowicza i powiatu łowickiego oraz  mediów a także nas o rozporządzeniu w tej sprawie i podjętych działaniach

oraz domagamy się:

 • przeznaczania 99 procent środków polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  na Polską Kulturę a 1 % na kulturę mniejszości narodowych

 • zaprzestania nachalnego promowania judaizmu w Polsce a szczególnie zlikwidowania Dnia Judaizmu (17 stycznia)

 • zaprzestania demoralizacji społeczeństwa poprzez kulturę propagującą rozwiązłość, brak zasad moralnych, brak szacunku dla życia i zdrowia ludzkiego

 • zakazu organizowania i finansowania  kongresów, zjazdów i konferencji dyskryminujących Naród Polski w jego Ojczyznie

Oczekujemy odpowiedzi od Szanownego Pana Ministra (z Pana podpisem pod pismem z godłem i nazwą Ministerstwa z określeniem nazwy państwa: Rzeczypospolita Polska) w ustawowym terminie, drogą emailową.


Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

maryska

#2183

2013-10-24 18:40

Poto katastrofa smolenska miala miejce ,BY polaczki zrozumieli kto tu rzadzi
Zuzanna

#2184

2013-10-24 19:16

A ja się cieszę, że ludzi coś robią-tylko żeby pokonać chamstwo, przekupstwo itp- trzeba Raz czynić wszystko-najlepiej dawać przykład sobą( jak dobry ludzie za dobrym przykładem idą :-)-by zmienić mentalność ludzi( z negatywnej, filozofia wilka, zazdrości,małości i typowej mentalności słowiańskiej-na trochę więcej ogłady i lekko za postępem iść i by się nie śmiali z nas, -popieram kreatwność-ale nie nieuczciwą kreatywność i bogaceniem się kosztem innym-tylko u Nas głupota( cwaniactwo) jest uważane jest za coś cool i super-jesteś przebiegły-to małość )Dwa-petycję on line-rząd ekspertów( nie ma w nim miejsca dla Żydów, cudziemców itp- mogę mieszkać, ale nie nami rządzić) Trzy-akcje społeczne- ludzie młodzi są bardzo źle trakowani na Rynku pracy i uciekają.. aczkolwiek na Rząd jest mnóstwo metod-trzeba być bardziej sprytnym(polityce uczciwi nie są- rzadko) i mądrość połączona ze sprytem,geniuszem (np.autora petycji) większą pewnością siebie myślę, że pomoże jakoś skuteczniej "walczyć o "(-nie z nimi-nie daję się energii wrogowi,wystarczy, że kradną, po co jeszcze by się śmiali, oh jaki On uczciwy, naiwny-nie ma co naiwnym być)i przede wszystkim cenić się, bo jesteśmy narodem geniuszy-inni to widzą i wykorzystują, a my jesteśmy zawsze na Nie- to trudno dziwić,że u Nas ponuro i wiecznie niezadowolenie. Więcej optymizmu, wątpić -tak tylko głupi we wszstko wierzy, ale nie negatywne nastawienie przez całe życie. POzdrawiam i popieram takie akcje,to jeszcze za media sie wziąźć;-)
anonim

#2185

2013-10-24 19:23

Ogólnie to próbowali Nas skończyć gospodarczo,dzięki UE-oszuści, Ruski-Nas nie poknacie-nie raz Wam daliśmy w mordę i jeszcze raz to zrobimy, gdy znajdzie potrzeba, tylko po co zniżać się do poziomu zwierzęcia..????- a politycy jak zawsze kur.. się sprzedali i Nas...
Nie znam się dokładnie na polityce-ale jakby ludzie uczciwi, mądrzy i patrioci i eksperci rządzili, nie Żydzi,komuniści i debile to by tak nie było..-też kwestia głupot społeczeństwa-olewam to- ten kraj Cię wychował....-masz też obowiązki wobec niego-jak pracujesz za granicą ( ok,trzeba myśleć o sobie i rodzinie-jasne)-kupuj choć w Polsce, wspieraj przemysł,handel-zrób coś czasami...jak chcesz..- jest milon sposób-które każdy zna w Was;-) Pozdrawiam;-)

Gość

#2186

2013-10-25 11:00

Z narodu Polskiego zrobili białych niewolników,gospodarkę i rolnictwo zniszczyli - zgodnie z wykładami mędrców syjonu

Gość

#2187 Re: Swietnie zawsze to jakis punkt zaczepienia nie poddamy sie syjobandzie bez walki!!

2013-10-26 09:59

LOWOBYWATEL

#2188 APEL DO POLAKÓW O REZYGNACJĘ Z UDZIAŁU W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

2013-10-29 19:35

APEL DO POLAKÓW O REZYGNACJĘ Z UDZIAŁU W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

Zwracamy się do Polaków, szczególnie do młodzieży aby w tym roku zrezygnowali z udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie czy w Krakowie,tak jak proponuje Sakiewicz z żydowskiej Gazety Polskiej!

Godność i honor Polaka nie powinny Wam pozwolić aby brać udział w takim Marszu Niepodległości a tak naprawdę marszu podległości Żydom, którzy jak zwykle chodzą w pierwszym szeregu!

Oni chcą Nas Polaków wystawić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia a sami wypromować się na bohaterów, na nowych przywódców ruchu narodowego rzekomo polskiego!

Nie ma powodu do świętowania, gdy Polska Ojczyzna Polaków jest pod okupacją żydowską a terytorium kraju zamieniane na pola wydobywcze i ludobójcze eksperymenty jak chemtrails, systemy konroli umysłów, szczepionki czy toksyczne dodatki do wody i żywności.

Niebezpieczeństwo jest szczególne duże bo świat już został poinformowany o fałszowaniu wyborów jak też o braku dokumentów rzadzących do sprawowania władzy w Naszej Ojczyznie.
Uzurpatorska władza celowo zaplanowała szczyt klimatyczny na dzień 11 Listopada aby doprowadzić do starć, konfrontacji zbrojnej czy nawet do stanu wyjątkowego.

Apel grupy osób z organizacji polonijnej w Ameryce Południowej o udział w Marszu Niepodległości w tak trudnej sytuacji w naszym kraju jest działaniem szkodliwym dla Narodu Polskiego.

W historii Narodu Polskiego mamy już dosyć bezsensownych zrywów, ofiar,cierpień i zniszczeń, czego przykładem jest Powstanie Warszawskie.
Najlepszym wyjściem w obecnej sytuacji jest tworzenie Oddziałów Obrony Koniecznej wg. wskazań Tadeusza Cichockiego !

Maria Bejda, Teresa Wojda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie"
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU
Petycjonariuszki Parlamentu Europejskiego
Petycja nr. 0578/ 2012
Teresa Wojda
Autor petycji

#2189 O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

2013-10-30 22:34

Gorąco namawiamy o występowanie do Nadzoru Budowlanego w całej Polsce o usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

Łowicz, 15.10.2013r.

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif...

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze


Szanowna Pani

Zofia Więcław

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łowiczu

W związku z faktem, że jesteśmy autorkami  petycji Parlamentu Europejskiego nr.0578/ 2012, którą stanowi “List otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 18.04.2012r.”, www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf , w którym  występujemy m.in.o zakaz instalowania przekaźników telefonii bezprzewodowej w pobliżu siedlisk ludzkich www.eioba.pl/a/21ow/szkodliwosc-fal-krotkichmikrofal-z-nadajnikow-telefoni-komorkowej-i-nie-2 , www.iddd.de/umtsno/opiniaMK.htm

oraz w nawiązaniu do rozmowy Teresy Wojda z Szanowną Panią na początku października br., domagamy się  podjęcia działań przeciwko instalowaniu , szkodliwych dla zdrowia i życia mieszkańców, przekaźników telefonii bezprzewodowej na terenie powiatu łowickiego na następujących obiektach budowlanych :

 • sakralnych, wieże kościołów

 • szkolnych, np. na dachu Szkoły Podstawowej w Zdunach

 • bankowych, np. na budynku Banku Gospodarki Żywnościowej w Łowiczu, tuż obok siedziby Szanownej Pani Inspektor

 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu

 • Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu (na kominie kotłowni)

 • Spółdzielni Produkcyjnej w Jackowicach

 • maszty stojące obok np. Radia Victoria, dawnej Paszarni w Łowiczu i w Zduńskiej Dąbrowie, Urzędu Gminy w Domaniewicach, szkoły w Kocierzewie oraz w  innych gminach powiatu łowickiego

Przekaźniki te  emitują w sposób ciągły fale elekromagnetyczne, które stopniowo wyniszczają organizmy żywe (w tym pszczoły !) a  szczególnie niebezpieczne są dla ludzi żyjących w ich sąsiedztwie.

Szkodliwość źródeł pól elektromagnetycznych udowadniają w sposób dobitny badania medyczne, statystyczne, ankietowe i laboratoryjne na organizmach żywych. (Dowody poniżej w załączeniu jak też w podanych linkach)

W związku z tym że:

 • bez uprzedzenia wprowadzono na siedliska ludzkie tak bardzo niebezpiecznie oddziaływujące obiekty

 • bez żadnej informacji o szkodliwości  zmuszono mieszkańców do życia w smogu elektromagnetycznym

 • skutki ich oddziaływania mieszkańcy boleśnie doświadczają, nie mając pełnej świadomości zagrożenia

domagamy się wydania nakazu usunięcia wszystkich szkodliwych obiektów z siedlisk ludzkich powiatu łowickiego na tereny odległe od domostw, co jest rownież zgodne  z rezolucją Parlamentu Europejskiego z dnia 2 kwietnia 2009 r. w sprawie obaw dotyczących wpływu pól elektromagnetycznych na zdrowie;

www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P6-TA-2009-0216&language=PL&ring=A6-2009-0089

"Szczególny niepokój i oburzenie wywołuje bezustanne napromieniowanie ludności przez stacje telefonii komórkowej, zwłaszcza te zainstalowane w pobliżu domów mieszkalnych, szkół i szpitali. Środowisko życia ludności jest permanentnie skażone. Jest to stan nie do zaakceptowania, budzący poważne zastrzeżenia natury etycznej i jest sprzeczny z Prawami Człowieka. Ludzie ci nie mają dostępu do rzetelnej informacji i nie mają możliwości obrony. Są oni bezwolnym obiektem masowego eksperymentu." (tłum.M.K)

Powyższy cytat pochodzi z publikacji Parlamentu Europejskiego (PE) z marca 2001 r.

pt. Fizjologiczne i środowiskowe skutki niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego, którą poprzedziła inna publikacja z lutego 2001 r. pt. Pole elektromagnetyczne a zdrowie". Obydwa dokumenty są w internecie: europarl.eu.int., numery druków: PE Nr 297.563 i PE Nr 297.574, w językach starych państw UE.

W związku z tym, że na terenie miasta Łowicza instalowane są wciąż nowe przekaźniki telefefonii bezprzewodowej  i zachodzi obawa że proceder ten będzie kontynuowany, domagamy się również podjęcia działań zapobiegających powstawaniu nowych obiektów.

W imię dobra obecnych i przyszłych pokoleń oraz w poczuciu moralnego obowiązku z związku z pełnioną przez Szanowną Panią funkcją służby społecznej w zapobieganiu zagrożeniom budowlanym dla życia ludzkiego domagamy się podjęcia niezwłocznych działań.

Polecamy uwadze Szanownej Pani następujące publikacje:

 1. “Aby Polska była zdrowa aby ludzie byli zdrowi”

www.iddd.de/umtsno/odpsejm/hum3.htm

a szczególnie:”Badania mające siłę dowodową w ramach procesów o odszkodowania i                    demontaż stacji bazowych”

2.  “Niewidzialna śmierć”feminaliberata.wordpress.com/2011/08/08/

3. “Przeciwko masztom telefonii komórkowej” ;.webmart.de/gb.cfm?id=875138

4.   “Nauka i Technologia Nowej Ery - 20.11.2012 - Dionizy Pietroń www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pvq9RmVH2ms

Potrzebę podjęcia efektywnych działań w celu demontażu stacji przekaźnikowych wysyłających

zabójcze promieniowanie  wspiera również międzynarodowy apel lekarzy znany jako “Freiburger Appel” freiburger-appell-2012.info/de/home.php a także “Internationaler Appell von Würzburgiddd.de/umtsno/100aerzte.htm#wurz

Niedopuszczalne jest lekceważenie zagrożenia tłumaczeniem że jest to konieczne ze względu na

powszechność korzystania z telefonii bezprzewodowej.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że przekaźniki te służą do manipulacji i kontroli umysłów społeczeństw jak też mogą być w każdej chwili wykorzystane do naprowadzania pocisków międzykontynentalnych jako cel strategiczno-militarny USA.

iddd.de/umtsno/HandyFlyeriddd.pdf

ulotka ; “Telefonia komórkowa – to niebezpieczeństwo dla zdrowia”

iddd.de/umtsno/WiezeFlyeridddS.pdf ,

ulotka; “ Nadajniki telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego a nowa technologia militarna USA Promt Global Strike”

Oto poniżej fragment z powyżej wskazanej ulotki:

“Obama kontynuuje za Bushem i jego sekretarzem Rumsfeldem nową opcję militarną

rozwijaną już od lat 90-tych -wojny globalnej bez użycia pocisków nuklearnych. Strategia ta nazywa się "Prompt Global Strike" i ma na celu likwidację wszystkich celów na ziemi  prawie jednocześnie z opóźnieniem paru minut. Najpóźniej w ciągu 1 godziny ma dotrzeć pocisk z USA do każdego punktu na ziemi. Odpowiednie pociski X-51 hypersonic cruise missile WaveRider, latające na falach dźwiękowych osiągnęły w lotach próbnych, w maju 2010 roku już pięciokrotną szybkość dźwięku (Mach5). Planowana jest szybkość w atmosferze Mach 20. Do dokładnej i pewnej nawigacji potrzebują pociski oprócz sygnałów satelitarnych GPS także stacje bazowe w Twojej okolicy

i to z dwóch powodów. Według Pentagonu Chińczycy i Rosjanie są w stanie zestrzelić laserami satelity nawigacyjne GPS w ciągu paru minut. Po drugie dopiero dane nawigacyjne z satelity i stacji bazowych telefonii zapewniają pociskowi dokładność poniżej 5 cm. Także i Ty możesz zostać zidentyfikowany i zestrzelony. Nowe dowody osobiste Unii z chipami RFID pozwalają służbom USA identyfikację posiadacza i przesłanie danych z chipa RFID Twoją własną komórką do USA. Jako posiadacz komórki pomagasz za darmo USA. Amerykanie robią z Ciebie i Twoich dzieci zakładników, a Ty jeszcze ich finansujesz i płacisz zdrowiem własnym i swojej rodziny! “

(Info: iddd.de)

Mamy nadzieję, że Szanowna Pani podejmie niezwłocznie,  zdecydowane i skuteczne działania w celu ratowania zdrowia i życia 80 tysięcy mieszkańców powiatu łowickiego.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie korespondencji wyłącznie drogą emailową, ponieważ na znak protestu przeciwko zsyłanym na Naród Polski zagrożeniom, nie odbieramy żadnej korespondencji wysyłanej drogą pocztową.

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Gorąco namawiamy o występowanie do Nadzoru Budowlanego w całej Polsce o usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich!

Łowicz, 15.10.2013r.

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif...

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze


Szanowna Pani

Zofia Więcław

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łowiczu

W związku z faktem, że jesteśmy autorkami  petycji Parlamentu Europejskiego nr.0578/ 2012, którą stanowi “List otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 18.04.2012r.”, www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf , w którym  występujemy m.in.o zakaz instalowania przekaźników telefonii bezprzewodowej w pobliżu siedlisk ludzkich www.eioba.pl/a/21ow/szkodliwosc-fal-krotkichmikrofal-z-nadajnikow-telefoni-komorkowej-i-nie-2 , www.iddd.de/umtsno/opiniaMK.htm

oraz w nawiązaniu do rozmowy Teresy Wojda z Szanowną Panią na początku października br., domagamy się  podjęcia działań przeciwko instalowaniu , szkodliwych dla zdrowia i życia mieszkańców, przekaźników telefonii bezprzewodowej na terenie powiatu łowickiego na następujących obiektach budowlanych :

 • sakralnych, wieże kościołów

 • szkolnych, np. na dachu Szkoły Podstawowej w Zdunach

 • bankowych, np. na budynku Banku Gospodarki Żywnościowej w Łowiczu, tuż obok siedziby Szanownej Pani Inspektor

 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu

 • Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu (na kominie kotłowni)

 • Spółdzielni Produkcyjnej w Jackowicach

 • maszty stojące obok np. Radia Victoria, dawnej Paszarni w Łowiczu i w Zduńskiej Dąbrowie, Urzędu Gminy w Domaniewicach, szkoły w Kocierzewie oraz w  innych gminach powiatu łowickiego

Przekaźniki te  emitują w sposób ciągły fale elekromagnetyczne, które stopniowo wyniszczają organizmy żywe (w tym pszczoły !) a  szczególnie niebezpieczne są dla ludzi żyjących w ich sąsiedztwie.

Szkodliwość źródeł pól elektromagnetycznych udowadniają w sposób dobitny badania medyczne, statystyczne, ankietowe i laboratoryjne na organizmach żywych. (Dowody poniżej w załączeniu jak też w podanych linkach)

W związku z tym że:

 • bez uprzedzenia wprowadzono na siedliska ludzkie tak bardzo niebezpiecznie oddziaływujące obiekty

 • bez żadnej informacji o szkodliwości  zmuszono mieszkańców do życia w smogu elektromagnetycznym

 • skutki ich oddziaływania mieszkańcy boleśnie doświadczają, nie mając pełnej świadomości zagrożenia

domagamy się wydania nakazu przeniesienia wszystkich szkodliwych obiektów z siedlisk ludzkich powiatu łowickiego na tereny odległe od domostw, co jest rownież zgodne  z rezolucją Parlamentu Europejskiego z dnia 2 kwietnia 2009 r. w sprawie obaw dotyczących wpływu pól elektromagnetycznych na zdrowie;

www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=TA&reference=P6-TA-2009-0216&language=PL&ring=A6-2009-0089

"Szczególny niepokój i oburzenie wywołuje bezustanne napromieniowanie ludności przez stacje telefonii komórkowej, zwłaszcza te zainstalowane w pobliżu domów mieszkalnych, szkół i szpitali. Środowisko życia ludności jest permanentnie skażone. Jest to stan nie do zaakceptowania, budzący poważne zastrzeżenia natury etycznej i jest sprzeczny z Prawami Człowieka. Ludzie ci nie mają dostępu do rzetelnej informacji i nie mają możliwości obrony. Są oni bezwolnym obiektem masowego eksperymentu." (tłum.M.K)

Powyższy cytat pochodzi z publikacji Parlamentu Europejskiego (PE) z marca 2001 r.

pt. Fizjologiczne i środowiskowe skutki niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego, którą poprzedziła inna publikacja z lutego 2001 r. pt. Pole elektromagnetyczne a zdrowie". Obydwa dokumenty są w internecie: europarl.eu.int., numery druków: PE Nr 297.563 i PE Nr 297.574, w językach starych państw UE.

W związku z tym, że na terenie miasta Łowicza instalowane są wciąż nowe przekaźniki telefefonii bezprzewodowej  i zachodzi obawa że proceder ten będzie kontynuowany, domagamy się również podjęcia działań zapobiegających powstawaniu nowych obiektów.

W imię dobra obecnych i przyszłych pokoleń oraz w poczuciu moralnego obowiązku z związku z pełnioną przez Szanowną Panią funkcją służby społecznej w zapobieganiu zagrożeniom budowlanym dla życia ludzkiego domagamy się podjęcia niezwłocznych działań.

Polecamy uwadze Szanownej Pani następujące publikacje:

 1. “Aby Polska była zdrowa aby ludzie byli zdrowi”

www.iddd.de/umtsno/odpsejm/hum3.htm

a szczególnie:”Badania mające siłę dowodową w ramach procesów o odszkodowania i                    demontaż stacji bazowych”

2.  “Niewidzialna śmierć”feminaliberata.wordpress.com/2011/08/08/

3. “Przeciwko masztom telefonii komórkowej” ;.webmart.de/gb.cfm?id=875138

4.   “Nauka i Technologia Nowej Ery - 20.11.2012 - Dionizy Pietroń www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pvq9RmVH2ms

Potrzebę podjęcia efektywnych działań w celu demontażu stacji przekaźnikowych wysyłających

zabójcze promieniowanie  wspiera również międzynarodowy apel lekarzy znany jako “Freiburger Appel” freiburger-appell-2012.info/de/home.php a także “Internationaler Appell von Würzburgiddd.de/umtsno/100aerzte.htm#wurz

Niedopuszczalne jest lekceważenie zagrożenia tłumaczeniem że jest to konieczne ze względu na

powszechność korzystania z telefonii bezprzewodowej.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że przekaźniki te służą do manipulacji i kontroli umysłów społeczeństw jak też mogą być w każdej chwili wykorzystane do naprowadzania pocisków międzykontynentalnych jako cel strategiczno-militarny USA.

iddd.de/umtsno/HandyFlyeriddd.pdf

ulotka ; “Telefonia komórkowa – to niebezpieczeństwo dla zdrowia”

iddd.de/umtsno/WiezeFlyeridddS.pdf ,

ulotka; “ Nadajniki telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego a nowa technologia militarna USA Promt Global Strike”

Oto poniżej fragment z powyżej wskazanej ulotki:

“Obama kontynuuje za Bushem i jego sekretarzem Rumsfeldem nową opcję militarną

rozwijaną już od lat 90-tych -wojny globalnej bez użycia pocisków nuklearnych. Strategia ta nazywa się "Prompt Global Strike" i ma na celu likwidację wszystkich celów na ziemi  prawie jednocześnie z opóźnieniem paru minut. Najpóźniej w ciągu 1 godziny ma dotrzeć pocisk z USA do każdego punktu na ziemi. Odpowiednie pociski X-51 hypersonic cruise missile WaveRider, latające na falach dźwiękowych osiągnęły w lotach próbnych, w maju 2010 roku już pięciokrotną szybkość dźwięku (Mach5). Planowana jest szybkość w atmosferze Mach 20. Do dokładnej i pewnej nawigacji potrzebują pociski oprócz sygnałów satelitarnych GPS także stacje bazowe w Twojej okolicy

i to z dwóch powodów. Według Pentagonu Chińczycy i Rosjanie są w stanie zestrzelić laserami satelity nawigacyjne GPS w ciągu paru minut. Po drugie dopiero dane nawigacyjne z satelity i stacji bazowych telefonii zapewniają pociskowi dokładność poniżej 5 cm. Także i Ty możesz zostać zidentyfikowany i zestrzelony. Nowe dowody osobiste Unii z chipami RFID pozwalają służbom USA identyfikację posiadacza i przesłanie danych z chipa RFID Twoją własną komórką do USA. Jako posiadacz komórki pomagasz za darmo USA. Amerykanie robią z Ciebie i Twoich dzieci zakładników, a Ty jeszcze ich finansujesz i płacisz zdrowiem własnym i swojej rodziny! “

(Info: iddd.de)

Mamy nadzieję, że Szanowna Pani podejmie niezwłocznie,  zdecydowane i skuteczne działania w celu ratowania zdrowia i życia 80 tysięcy mieszkańców powiatu łowickiego.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie korespondencji wyłącznie drogą emailową, ponieważ na znak protestu przeciwko zsyłanym na Naród Polski zagrożeniom, nie odbieramy żadnej korespondencji wysyłanej drogą pocztową.

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Gość

#2190

2013-11-01 09:16

Nie zgadzam się na próbne wiercenia w celu potwierdzenia złóż gazu łubkowego na mojej działce geodezyjnej, jako współwłaściciel tej działki i jako Prezes Fundacji Dęby Klewińskie, która ma w swoim programie zachowanie dziedzictwa kulturowego Mazur na zniszczenie tego krajobrazu. Pozdrawiam Oszmiański.

Gość

#2191 Re: O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

2013-11-03 08:38

Nowy Porządek Świata coraz bliżej... nie pozwólmy na to! Transmisja

http://youtu.be/d3vEg0xKaZc

 

LOWOBYWATEL
Gość

#2192 Re: Re: O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

2013-11-06 09:35

#2191: - Re: O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

http://gazetabaltycka.pl/promowane/john-kerry-w-polsce-wazne-tematy-wiezienia-cia-i-system-echelon

John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon

John Kerry przyleciał wczoraj do Polski. Przy okazji wizyty sekretarza stanu USA pojawiają się pytania o tajne więzienia CIA w Polsce oraz o elementy globalnego systemu nasłuchowego Echelon, znajdujące się na terenie naszego kraju.

http://gazetabaltycka.pl/wp-content/uploads/2013/01/polska_na_podsluchu1.jpg...

Obiekty wojskowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego są ściśle tajne.

Kerry będzie rozmawiał z ministrami Sikorskim i Siemoniakiem, spotka się także z premierem Tuskiem. Odwiedzi m.in. 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotka się z żołnierzami polskimi i amerykańskimi.

Jak informuje strona amerykańska, rozmowy będą dotyczyły „ścisłego sojuszu obronnego i partnerstwa z Polską w zakresie szeregu globalnych kwestii” oraz „kluczowego wkładu Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO”.

Wizyta amerykańskiego polityka może być jednak taktycznym działaniem wyprzedzającym w związku z potencjalną możliwością ujawnienia nieznanych dotąd informacji na temat tajnych więzień CIA na terenie Polski.

Przede wszystkim jednak to głośna afera podsłuchowa, do ujawnienia której przyczynił się w dużej mierze Edward Snowden, ujawniając szereg amerykańskich tajemnic, jest przyczyną intensywnych działań dyplomatycznych ze strony USA, których wizerunek w sposób istotny został przez to nadszarpnięty.

http://gazetabaltycka.pl/wp-content/uploads/2013/01/polska_na_podsluchu2.jpg...

Mieszkańcom miejscowości Świadki Iławeckie wojsko zabroniło wypowiadania się na temat obiektów.

Wszystko wskazuje na to, że wspomniane „globalne kwestie”, o których chce rozmawiać Kerry to kwestie dotyczące elementów ogólnoświatowego, amerykańskiego systemu nasłuchowego Echelon, które znajdują się na terenie Polski. Infrastruktura systemu, według wielu doniesień znajduje się w miejscowości Świadki Iławeckie (woj. warmińsko-mazurskie), na terenie Jednostki Wojskowej 3042. Wszelkie informacje w tej sprawie są jednak tajne i nie ma możliwości ich oficjalnego potwierdzenia, choć wydają się bardzo prawdopodobne.

http://gazetabaltycka.pl/wp-content/uploads/2013/01/Echelon_polska.jpg...

Tajna, wojskowa baza, mogąca być elementem globalnego systemu szpiegowskiego Echelon – widziana z satelity. (Fot. Maps Google)

Z kolei „kluczowy wkład Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO” to nic innego jak działania skierowane przeciw Rosji. Nie przez przypadek elementy systemu Echelon zlokalizowane są tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim…

LOWOBYWATEL
Gość

#2193 O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

2013-11-06 09:43

 

http://idb.neon24.pl/post/60850,o-telewizji-cyfrowej-i-o-programie-indect

Indect
"INDECT" -to inteligentny system informacyjny, wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję przestępstw i anormalnych zachowań, mający zapewnić "wysoki poziom bezpieczeństwa" ludności w środowisku miejskim. [5]
Koordynatorem projektu jest:
Prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech - Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica
Główne Instytucje realizujące projekt:
1.          Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH), Kraków – Polska
2.         Politechnika Gdańska, Gdańsk – Polska
3.         Politechnika Poznańska, Poznań – Polska
4.         Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań – Polska
5.         Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań – Polska
6.         Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Poznań – Polska
7.         Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe, Poznań – Polska
8.         Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa – Polska
9.         Komenda Główna Policji, Warszawa – Polska
10.        Komenda Główna Straży Granicznej, Warszawa – Polska
11.        Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Warszawa – Polska
12.        Sąd Najwyższy, Warszawa – Polska
13.        Ministerstwo Sprawiedliwości, Warszawa – Polska
14.        Uniwersytet, Białymstok – Polska
15.        Technical University of Sofia – Bułgaria
16.        Universidad Carlos III de Madrid – Hiszpania
17.        APIF Moviquity S.A. – Hiszpania
18.        University of York – Wielka Brytania
19.        Police Service of Northern Ireland – Wielka Brytania
20.       VSB-Technical University of Ostrava – Czechy.
21.        Politechnika Košice – Słowacja
22.       Fachhochschule Technikum Wien – Austria
23.       Fachhochschule St. Pölten GmbH – Austria
24.       Bergische Universität Wuppertal – Niemcy
25.       Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Policji Kryminalnej) – Niemcy
26.       Innotec Data GmbH & Co – Niemcy
27.       X-Art ProDivision G.m.b.H – Niemcy
28.       PSI AG (Berlin, Poznań) – Niemcy
29.       IP Grenoble, Ensimag – Francja
Celem projektu INDECT jest taki stopień integracji oprogramowania i sprzętu z różnych technologii kontroli i nadzoru by obywatele nie komunikowali się ze sobą, by nie dochodziło do tworzenia się niekontrolowanych grup współdziałających, by ludzie akceptowali im podsuwane przez Unię Europejską reżimy bez skutecznego oporu.
Analiza ryzyka wykroczeń i przepowiadanie przestępstw ma następować przy pomocy automatycznych prognoz z oceny związków semantycznych ukrytych („Predictive Analytics“ i „Relationship mining")
Dla nadzoru (monitoringu) Internetu przy pomocy wyszukiwarek, jest rozwijany system oznakowania zdjęć i wideo przez cyfrowe znaki wodne. Mają być zastosowane inteligentne, szybkie rutyny do wyszukiwania na przykład, "przemocy" lub "niecodziennego zachowania" w sieciach World Wide Web, Usenet, oraz Peer to Peer (P2P).
Silnie rozwijany w ramach projektu INDECT dział lingwistyki komputerowej ma umożliwić rutynom poszukiwawczym przy rozpoznawaniu prawidłowej interpretacji mowy ludzkiej uwzględnienie związków między rozmawiającymi osobami oraz kontekstu rozmowy np.: podczas czatu, rozmowy wideo lub telefonicznej przez Internet.

http://m.nowyekran.net/600f73211a580fd5390b3de346cd5479,0,0.jpg...

INDECT ma umożliwić policji obserwację w ruchu przy pomocy bezzałogowych obiektów latających- dron.
Obecnie przenoszone do pracy policyjnej są wojskowe rozwiązania latające, pracujące np. w Afganistanie oraz tzw. minidrony – np. quadrocoptery - helikoptery z czterema śmigłami.
Drony bojowe mają przenosić materiał wybuchowy, rozpylać gaz paraliżujący w atakowanych mieszkaniach, no i jak wiadomo z Afganistanu strzelać do ludzi.
Drony nieuzbrojone mają dostarczać dane śledcze z podsłuchu komórek, z analiz wizualnych. System ma się nazywać mobilnym systemem monitoringu miejskiego.
Ma powstać sieć inteligentnie i autonomicznie współpracujących ze sobą dron w celu identyfikacji i pościgu podejrzanych obiektów ruchomych. Szybko biegnące osoby, czy ścigające się auta mają być kwalifikowane przez sieć latających dron, jako akcje podejrzane.

http://m.nowyekran.net/02c583afe1760e7a9ac990610ecc3930,0,0.jpg...

Pozyskiwane dane osobowe mają być dodawane i przetwarzane z już istniejącymi w bazie danych informacjami.
Należą do nich między innymi dane zachowań telekomunikacyjnych (śledzenie rozmów telefonicznych w aspekcie kontekstów), dane z kamer monitoringu, rozpoznawanie twarzy z danych biometrycznych, dane z przechwytywania przekazów telekomunikacyjnych, także w Internecie.

Za pośrednictwem sieci tych wszystkich źródeł informacji, ludzie mają być kwalifikowani na podejrzanych lub nie. Osoby zwracające uwagę swoim nieprawidłowym zachowaniem mają być automatycznie kwalifikowane do całodobowego monitoringu.
W celu identyfikacji policyjnych zagrożeń, automatyczne procedury wyszukiwania mają monitorować Internet na bieżąco (on-line).
Zdjęcia z dowodu osobistego, w połączeniu z kamerami, wspomagającymi biometryczne rozpoznawanie twarzy, mogą być użyte, do wskazania poszukiwanej osoby. Dodatkowo następuje podsłuch telefonu komórkowego, ipoda, osoby docelowej, jego lokalizacji przy pomocy technik GSM, UMTS i GPS. Osoby w systemie mają być nadzorowane i monitorowane przez całą dobę. Np. podejrzany osobnik kupuje sobie spodnie w domu towarowym. Spodnie są chronione przed kradzieżą przy pomocy pasywnej niepromieniującej samoczynnie wkładki RFID (wygląda jak papierowa etykietka) zaszytej w nogawce lub w kieszeni spodni. Osobnik płaci kartą bankową, przez co się identyfikuje, jeżeli obserwowany osobnik nie płaci kartą, ale jego twarz została rozpoznana przez kamery monitoringu sklepowego, następuje wyczytanie danych chipa RFID z kupionych spodni. Dane z chipa mogą teraz być śledzone przez wszystkie anteny WLAN, GSM, UMTS oraz przez komórkę, ipad, czy ipod osobnika, jeśli takie posiada. Z reguły osobnik nie ma pojęcia, że został rozpoznany przez etykietkę w legalnie kupionych spodniach. Jeszcze gorzej, jak nosi przy sobie swój nowy paszport, kartę zdrowia z chipem, czy kartę bankową z chipem RFID. Wtedy w połączeniu z rozpoznaniem biometrycznym może być śledzony non stop.
Nie mam żadnych wątpliwości- skanalizowanie energii społecznych w tematach, które tylko powierzchownie wydają się ważne, służy odwróceniu uwagi od głównych przestępstw na Polsce i jej obywatelach związanych z ubezwłasnowolnieniem obywateli, z polityką energetyczną i gospodarczą, z jej rabunkiem przez obce koncerny.
Tania energia to nie tylko ciepło w domach, to też tanie wyroby przemysłowe, to wasze renty, to wasze samochody, to wasze jedzenie, to wasze zdrowie. Tania wystarczająca energia własna gwarantuje niezależność polityczną, rozwój gospodarczy oraz podstawy zdrowego, zadowolonego społeczeństwa. Zdrajcy mówią jak Senator Paweł Michalak 27 października 2006 r: "...Cieszy natomiast to spotkanie z naukowcami.. Oczywiście, nie jest naszym celem zapewnienie jakiejś samowystarczalności energetycznej."[6]
O co powinni się Polacy głównie starać?
Według mojego oszacowania Patrioci powinni walczyć
 1. o kontrolę społeczną nad zasobami wód pitnych,
 2. o przestrzeń wolną od elektroskażeń
 3. o własne rozwiązania energetyczne jak głęboką geotermię i spalanie węgla w złożach, atomowi mówimy NIE!
 4. o nacjonalizację energetyki w Polsce,
 5. o publiczną kontrolę programu INDECT,
 6. o poszanowanie wyników referendów lokalnych w gminach Lubin, Miłkowice, Kunice, Ruja Ścinawa, Prochowice, Brody i Gubin przez władze centralne.
 7. o własne, bezpośrednie i decydujące prawa wpływu na gospodarkę i politykę państwa poprzez prawo do zobowiązujących referendów, jasno sformułowane w konstytucji RP nowego ustroju demokracji bezpośredniej w Polsce.
Nie ACTA są problemem, ale zamaskowany policyjny projekt INDECT, nie dostęp do MUX1 jest problemem, ale kłamstwa Instytucji Lux wobec własnej rodziny Radia Maryja. Niech pokaże Instytucja Lux swoje źródła finansowania, niech uczciwie poinformuje, że TV Trwam ma miejsce na satelicie i nikt jej satelitarnej koncesji nie odbiera!
Niech informuje, nie kłamiąc o projekcie Indect. Podstaw prawnych do pogwałcenia praw obywatelskich i zniewolenia Polaków, jakie są potrzebne by Indect funkcjonował, jeszcze nie ma. Ale Ojciec Rydzyk już popiera kandydata do tej brudnej roboty: doktora nauk prawnych Jarosława Kaczyńskiego.
Zniesienie praw obywatelskich na potrzeby Indect na pewno będzie przygotowane wg wzoru niemieckiego. Politycy niemieccy wiedząc, jak u nich przygotowywano zaostrzenia przepisów, nie przyjadą obawiając się, że mogą należeć do ofiar, szczególnie, że to oni rządają przyśpieszenia projektu Indect.
Prostą myśl zakomunikować innym nie leży w dwulicowej naturze polityków. Dlatego sobie wymyślili "współczucie" z ukaraną za korupcję Timoszenko by politycznie poprawnie ogłosić bojkot Mistrzostw Europy i nie przyjechać.
Zapewne służby specjalne zorganizują odpowiednie zamachy bombowe z wieloma ofiarami. Może to nastąpić już podczas EURO 2012. Pierwsze artykuły na ten temat już są.[7] Jest przecież zapotrzebowanie przemysłu niemieckiego i amerykańskiego. Oni chcą wreszcie sprzedawać swoje drony i całe osprzętowanie. Zależy to z pewnością od postępu projektu. Musi już być bardzo zaawansowany, gdyż mass media nic nie napisały o ostatniej konferencji Indect 13-15.04.2011 w Warszawie[8]
Dla wprowadzenia nadzwyczajnych przepisów antyterrorystycznych Tusk będzie potrzebował  prawdziwego specjalistę od ubezwłasnowolniania obywateli prawem: prawnika dr Jarosława Kaczyńskiego. To będzie jego rola, by po następnych wyborach wprowadzić paragrafy antyterrorystyczne. Tutaj Instytucja Rydzyka znajduje się jednocześnie na linii PiS i PO.
Nic dziwnego, że INDECT nie będzie oficjalnie wypróbowany podczas EURO 2012 – najpierw musi nastąpić atak z ofiarami, by ludzie się prosili o własne ubezwłasnowolnienie. By szeryf Kaczyński miał robotę na swoim polu prawa i nie przeszkadzał koncernom w łupieniu Polski. Jest sprawą oczywistą, że po takiej zmianie paradygmatów prawa, chłopi w obronie własnych ziem i wody pitnej będą bezbronni, nie będą w stanie ani się zorganizować ani walczyć z policją wyposażoną w strzelające do ludzi z powietrza drony.

Gość

#2194 O usunięcie przekazników telefonii bezprzewodowej z siedlisk ludzkich

2013-11-06 11:31
Aplikacje technologii mowy w systemach bezpieczeństwa publicznego

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w KrakowieGość

#2195

2013-11-08 15:27

Nienie nie nie pozwolcie na chewron albo nie wazne kto na gaz lupkowy .
Teresa Wojda
Autor petycji

#2196 Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

2013-11-09 13:08

#2195: -

Łowicz, 06.11.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012

 

Łowicz, 06.11.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012


Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

Herman Van Rompuy

Przewodniczący Rady Europejskiej

Szanowni Panowie,

 

jako autorki petycji w Parlamencie Europejskim 0578/2012  w obronie obywateli Europy w tym również  wszystkich mieszkańców terenów Polski dotkniętych przez wykonanie w Polsce ponad kilkunastu tysięcy odwiertów geologicznych w poszukiwaniu węglowodorów, gdzie zastosowano niszczącą, agresywną technikę hydraulicznego szczelinowania połączoną z użyciem materiałów wybuchowych występujemy ponownie o :

 

 • pokojowe odsunięcie od władzy elit politycznych  sprawujących urzędy od 1989r, z tzw. układu zdrady Magdalenkowej i postawienie ich przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości

 • zlikwidowanie systemów kontroli i zniewalania społeczeństw (INDECT, ECHELON,i inne)

 • zlikwidowanie sieci Agenda 21, która czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata

 • unieważnienie koncesji wydobywczych

 • wprowadzenie zakazu wykonywania badań geologicznych

 • wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów

 • wycofanie się z technologi CCS i handlu emisjami CO2

 • zakaz rozsiewania toksycznych chmur (chemtrails)

 

To jest nasze kolejne wołanie SOS dla Europy i  terenów rolniczych w Polsce, dla mieszkańców rolniczego terenu między Kutnem a Łowiczem, dla 30 tysięcznego miasta Łowicza, położonego w centrum Polski jak też całego gęsto zaludnionego terytorium Polski i Europy. Zamiana urodzajnych pól na pola wydobywcze będzie skutkować zniszczeniem rolnictwa oraz grozi katastrofą ekologiczną i humanitarną.

Już w Łowiczu i okolicy jest zatruta woda, a władze w Polsce jak i wymiar sprawiedliwości ignorują nasze prawa do życia w bezpiecznym środowisku z dostępem do zdrowej i czystej wody pitnej.

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu uznała nas jak i 30 tys. mieszkańców za pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania w Łowiczu, jednak ze względu na zapewnienia Burmistrza Miasta Łowicza, że w Łowiczu nie powstanie wiertnia śledztwo zostało umorzone.

Już powstanie nawet tylko bazy na osiedlu mieszkaniowym jest zamachem na życie Polaków w Polsce, bowiem nic nie jest w stanie zapobiec degradacji środowiska życia człowieka i niszczenia nieodwracalnie zasobów wody pitnej i gruntowej przy zastosowaniu do odwiertów tak ogromnej ilości toksyn.Szanowni Panowie,

 

Z jednej strony ustanawiacie dyrektywy ochrony siedlisk i gatunków ptaków oraz innych zwierząt, a z drugiej strony pozwalacie na ich niszczenie a przede wszystkim na degradację środowiska życia człowieka, co skutkować będzie stopniową depopulacją ludzkości, na którą nie ma i nie może być żadnego przyzwolenia.

Nieetyczne i niemoralne  jest by zamiast zapewnienia należnego każdemu człowiekowi bezpieczeństwa życia poddawać to niezbywalne prawo pod rygory głosowań, referendów czy miliona podpisów pod petycjami. Taka demokracja to droga do samozagłady!

Szanowni Panowie to wy decydujecie czy wziąć pod uwagę  czy zlekceważyć wyniki głosowań w Parlamencie Europejskim  jak  też opinie i wnioski  obywateli unii zawarte w petycjach. Tak więc cała władza jest w Waszych rękach, chociaż przez obywateli EU nie zostaliście wybrani.

W związku brakiem reakcji na nasze wystąpienie z 03.07.2013 r. (wysłane pocztą 04.07.2013r.) jak też wiele innych, wysyłanych regularnie drogą emaliową, oczekujemy odpowiedzi na następujące pytania:


1. dlaczego do dziś nie mamy odpowiedzi na naszą prośbę (korespondencja wysłana drogą emailową i pocztową 4.07.2013r.) o pomoc w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów wyłonionych  w wyniku sfałszowanych wyborów, doskonale udokumentowanych przez K.Puzynę www.umstno.blogspot, iddd.de/StrasbourgOnline.pdf oraz  udowodnionego przez T.Cichockiego zamachu stanu w Polsce; www.tcichocki.pl , którzy zamierzają  zamienić 2/3 terytorium Polski na pola wiertnicze, co oznacza zniszczenie polskiego rolnictwa a tym samym bezpieczeństwa żywnościowego Narodu Polskiego?


2. czy odpowiedzią instytucji unijnych, zamiast pomocy w pokojowym odsunięciu uzurpatorskich, wrogich Narodowi Polskiemu sił, jest  podjęcie szeroko zakrojonych działań zastraszających, wskazujących na gotowość podjęcia walki z bezbronnym Narodem Polskim? Czy odbywa się to za Waszą wiedzą i poparciem, co byłoby  niebywałym skandalem i  stałoby w wielkiej sprzeczności z wyróżnieniem instytucji unijnych Pokojową Nagrodą Nobla?

3. czy odpowiedzią na nasze wystąpienie o udokumentowanym zamachu stanu w Polsce ma być demonstracja siły przeciw narodom Europy poprzez manewry wojskowe na terytorium Polski?

Link: 1)” Steadfast Jazz 2013” / ruszyły manewry NATO “ wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Steadfast-Jazz-2013-ruszyly-manewry-NATO,wid,16136427,wiadomosc.html?ticaid=1119dc

4. czy zaostrzenia przepisów o zgromadzeniach jak też zwiększenie uprawnień dla wszelkich służb w tym także obcych służb na terenie Polski jest wypełnianiem dyrektyw unijnych? Jeśli tak, to prosimy o wykładnię prawną; do jakich dyrektyw unijnych się to odnosi?

Link: 1) “El Mundo: Polska wśród krajów współpracujących z NSA” ; konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,El-Mundo-Polska-wsrod-krajow-wspolpracujacych-z-NSA,wid,16125559,wiadomosc.html?ticaid=1119fb


5. czy zmasowane wprowadzenie systemów kontroli polskiego społeczeństwa i  wspieranie obecnego reźimu w Polsce przez instytucje unijne jest zgodne z  wolą suwerennych narodów Europy, które zostały wciągnięte do Unii   Europejskiej pod złudnymi  hasłami demokracji i respektowania praw obywatelskich a faktycznie zostały ubezwłasnowolnione?


6. kiedy władze  unijne  wycofają się z projektów dotyczących  kontroli społeczeństw a  wprowadzonych pod pretekstem walki z terroryzmem i przestępczością,  zwłaszcza w kontekście skandalu z podsłuchiwaniem

Angeli Merkel i innych polityków oraz pozostałych obywateli Unii Europejskiej przez tajne służby USA, których obiekty znajdują się m.in. na terytorium Polski?

Linki:

1) “INDECT” ; www.indect-project.eu/

2)Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego”; www.ppbw.pl/ppbw/projekty.html

3)“John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon” ;

gazetabaltycka.pl/promowane/john-kerry-w-polsce-wazne-tematy-wiezienia-cia-i-system-echelon


7. dlaczego nie wydano zakazu wstępu dla przedstawicieli koncernów wydobywczych do gmachów unijnych? O tym czym pisaliśmy w wystąpieniu z 28.11.2012r. pt:“SOS dla Polski i Polaków do Komisji Europejskiej”(w zał. do emaila)

Link: 1) “Branża gazu łupkowego wiąże się z Polską w walce z europejskimi przepisami.”

Corporate Europe Observatory - Komunikat prasowy, środa, 7 listopada 2012, w Brukseli ;

mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=25feb8f9b6&view=att&th=13b58a0cb2019af6&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h9bxgum10&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9SYKAIxTpSH5t_NOSg_Jo2&sadet=1354406525007&sads=uz17aMhGlvaxMLSdrJOHV7-C84Y

Według raportu Laury Weis, cytat:

Foot on the gas, lobbyists push for unregulated shale gas, Corporate Europe Observatory,

November 2012. http://corporateeurope.org/sites/default/files/publications/Article_Shale%20Gas%20Lobby_final.pdf

"Główni gracze w sektorze ropy i gazu próbują propagować cudowny obraz gazu łupkowego jako przyjazne dla środowiska  źródło paliwa. W tym celu zorganizowali już wiele bankietów i koktajli w różnych kręgach Europosłów. Przy okazji tych imprez o charakterze integracyjnym parlamentarzyści ci mogli delektować się pysznymi potrawami  i  jednocześnie  przekonać się o zaletach gazu łupkowego. Organizatorzy  usiłowali w ten sposób wprowadzić publicznych decydentów w błąd i jednocześnie walczyć z wszystkimi formami regulacji  prawnej, które mogłyby  się okazać bezcenne w przyszłości w walce o ochronę środowiska i ludzkie zdrowie. Aby osiągnąć ten cel - zainwestowali już miliony dolarów w działania lobbingowe w Brukseli”.

Raport udowadnia, że koncerny naftowe Exxon Mobil, Chevron, Statoil, Total i PGNiG Polska ściśle współpracują z firmami wyspecjalizowanymi w publics relations przy  organizowaniu w parlamencie różnych wydarzeń na rzecz obrony dobrego imienia przemysłu gazu  łupkowego. Działania wspierali Polscy posłowie razem z rządem polskim, który wykorzystał polską prezydenturę na czele  UE w 2011 r., aby promować swoją nową politykę energetyczną opartą na rozwoju gazu łupkowego. Podczas wyżej wymienionych wydarzeń niepokojące aspekty środowiskowe i zdrowotne związane z rozwojem przemysłu gazu łupkowego były całkowicie pominięte.”


8. czy wyciągnięto konsekwencje w stosunku do europosłów lobbujących na rzecz ludobójczych koncernów wydobywczych, o których pisałyśmy m.in. w naszym  wystąpieniu z 18.10.2012r. pt.:

O wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów, stosowania hydraulicznego szczelinowania i technologii CCS na terenie Unii Europejskiej” (w załączeniu)?

cytat: “Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski  od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy. (..)Podczas warsztatów o gazie łupkowym 9.10.2012r. żaden z europosłów z Polski nie wsparł naszej petycji - listu otwartego do Prezydenta RP wystosowanego w obronie milionów  Polaków  w Polsce. List ten wystosowałyśmy w imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, Obywatelskiego Ruchu Oporu a także z całego świata sygnatariuszy petycji przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze”

 

9. kiedy  władze unijne wystąpią o  list gończy za  koncernami i firmami  przez nich utworzonymi, na których ciążą wyroki sądowe w innych częściach świata za niszczenie środowiska i praw człowieka takich jak np. Chevron?

Linki: 1) Gaz łupkowy: Chevron w Polsce pomimo łamania praw  człowieka”,damzuchowski.salon24.pl/376494,gaz-lupkowy-chevron-w-polsce-pomimo-lamania-praw-czlowieka, 2) “Brazylia wyrzuci Chevron ze swego kraju; ebe.org.pl/energetyka-w-mainstreamie/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html

10. czy Unia Europejska wspiera w jakikolwiek sposób działania  Agendy 21, która pod przykrywką zasad zrównoważonego rozwoju czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata, nawet na poziomach lokalnych?

Linki:

1) Agenda 21-Czarny Dekalog NWO” , www.eioba.pl/a/479a/agenda-21-czarny-dekalog-nwo#ixzz2TBAb61Xm

cytat: “To jest właśnie nowy system “Nowy Porządek Świata” aka “New World Order” aka “Nowy Socjalistyczny Porządek”, gdzie nie ma już żadnych przeciwstawnych tendencji. Nie ma ich ponieważ nie ma sprzeciwu. Pokój wg ludzi, którzy planują przyszłość tj rewolucjonistów i multimiliarderów, jest brakiem świadomości, jest wojną przeciwko świadomości, przeciwko wolnym umysłom. Pokój nastanie gdy wszelki opór będzie pokonany, nie tylko militarny, religijny czy ekonomiczny, ale przede wszystkim opór świadomości.”

2)Agenda 21. Plan wdrożenia światowego socjalizmu.”

www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_21_plan_wdrozenia,p862306749

3) “ONZ i Bank Światowy naciskają suwerenne kraje do przyjęcia dyktatu globalnej redukcji populacji.” ,www.prisonplanet.pl/ekonomia/onz_i_bank_swiatowy,p389735919

cytat: Bank Światowy używa narzędzi finansowych by sprowadzić kraje narodowe na kolana, domagając się by te zmniejszyły liczbę swoich obywateli; ONZ gwarantuje polityczną legitymizację tych polityk wyludnienia (w ramach Agendy 21); Fundacje opracowują szczepionki przeciw płodności i genetycznie zmodyfikowaną żywność; Światowa Organizacja Zdrowia dba o "standardy” zdrowia i ich dystrybucję. Dzięki temu globalnemu konstruktowi, starannie skoordynowanej odgórnej strukturze, naukowa dyktatura usidliła całą wolną ludzkość.”

explosivereports.com/2012/05/14/un-world-bank-strangle-sovereign-nations-into-accepting-global-population-reduction-dictates/


11. jakie sankcje zastosowano w związku z powszechnym stosowaniem w Polsce nielegalnych trucizn przy odwiertach, bez rejestracji związków chemicznych w REACH ? Czy firmy stosujące nielegalne chemikalia pozbawione zostały prawa prowadzenia działalności na terenie UE?

Linki: 1) “REACH,dokumenty podstawowe”, www.theta-doradztwo.pl/theta/6/14/32/ , 2)Obowiązki producentów i importerów zgodnie z rozporządzeniem REACH”www.theta-doradztwo.pl/theta/5/9/60/


12. czy jedyna  metoda stosowana przy odwiertach, hydroszczelinowanie ma certyfikat Unii Europejskiej?


13. czy unijna dyrektywa w sprawie geologicznego składowania CO2 zostanie zniesiona, ze względu na niebezpieczne  konsekwencje dla życia na Ziemi? Czy ta zabójcza technologia ma certyfikat UE ? Dlaczego Komisja Europejska forsuje w Polsce technologię CCS i dopuszcza składowanie skroplonego CO2 z Niemiec i innych państw na naszym terytorium  a tym samym stawia nas Polaków przed śmiertelnym zagrożeniem? Dlaczego za niedostosowanie prawa do  śmiercionośnej dyrektywy CCS Naród Polski będzie  musiał zapłacić 200 mln zł kary za każdy rok opóźnień?

Skoro inne kraje jak np. Austria wprowadziła zakaz technologii CCS i nie ponosi za to kary to dlaczego wymusza się na Polsce wprowadzenie tej technologii  i do tego narzuca kary za opóźnienia? Jest to rażąco niesprawiedliwym  traktowaniem Polski. Jest  karygodnym skazywaniem  jej terytorium na składowisko niebezpiecznych odpadów i  wymuszaniem  niebezpiecznych technologii.

Link: 1)“Co dalej z przepisami o CCS”; www.ekonomia.rp.pl/artykul/1053047.html

cytat: “Polska nie jest jedynym krajem, który ma poważne zastrzeżenia do CCS. Składowania CO2 na swoim terytorium zabroniła Austria, przeciwko tej technologii opowiedziała się również większość niemieckich landów.”


14. jakie sankcje zastosowano wobec firm prowadzących odwierty i badania sejsmiczne na terenach “Natury 2000 “? Ile koncesji zostało unieważnionych z powodu złamania zapisów koncesji w tym zakresie jak też z powodu naruszenia dyrektywy ptasiej i siedliskowej?


15. jakie działania naprawcze podjęły władze unijne wobec starych, pękających, rdzewiejących,  porzuconych na pastwę losu odwiertów na terenie Polski i UE?


16. w jaki sposób władze unijne zamierzają kontrolować na bieżąco przebieg prac wiertniczych by były spełniane warunki zapisane w raportach środowiskowych?


17. dlaczego mieszkańcy nie mają prawa sprzeciwiania się odwiertom, które pozbawiają ich dostępu do zdrowej czystej wody i  bezpiecznego środowiska? Czy to jest zgodne z dyrektywami unijnymi i prawami człowieka?


18. dlaczego kontrole odwiertów prowadzone są w tajemnicy przed mieszkańcami a przepisy zabraniają udziału przedstawicieli mieszkańców w takiej kontroli?


19. dlaczego prawo do zaskarżania decyzji środowiskowych i  pozwoleń na inwestycje zagrażające

środowisku mają tylko organizacje ekologiczne ( finansowane przez lobby wydobywcze ) a innym obywatelom odebrano to prawo, co jest naruszeniem konwencji z Aarhus?


20. jakie działania podjęły władze unijne aby koncerny wydobywcze ponosiły odpowiedzialność karną i finansową za  wyrządzane szkody i krzywdy mieszkańcom terenów dotkniętych ich niszczycielską działalnością?


21. kto ponosi i ponosić będzie odpowiedzialność za stan odwiertów po ich zamknięciu?


22. czy władze unijne podjęły działania aby nie powtórzyły się przypadki składowania niebezpiecznych odpadów wiertniczych na wysypiskach śmieci, w pobliżu zbiorników  wodnych?


23. czy władze unijne opracowały skuteczną metodę utylizacji odpadów wiertniczych czy  metodę powstrzymania emisji toksycznych gazów cieplarnianych wydobywających się nieustannie z każdego odwiertu, czy też  skuteczną metodę zabezpieczania starych, porzuconych odwiertów?


24. czy logiczne jest mnożenie przepisów ochrony środowiska łącznie z powielaniem raportu środowiskowego na podstawie wirtualnego wzorca opracowanego przez instytut geologiczny, nie mającego odniesienia do rzeczywistości a jedynie będącego “koncertem życzeń” na zamówienie firm wydobywczych, skoro nie ma metody utylizacji odpadów a stosowane chemikalia są nielegalne bo nie  zarejestrowane w REACH?


25. czy władze unijne zdają sobie sprawę, że skoro:

 • nie ma żadnej metody utylizacji odpadów

 • nie ma  żadnej metody powstrzymywania emisji metanu i innych toksycznych gazów do atmosfery

 • nie ma  żadnej metody powstrzymywania trzęsień ziemi

 • nie ma  żadnej metody zapobiegania powstawaniu lejów czy zapadlisk terenów

 • ogromne ilości stosowanych chemikaliów są nielegalne bo niezarejestrowane w REACH

 • zasoby wodne już zostały zubożone i skażone na wskutek odwiertów

to  jakiekolwiek tworzenie i wprowadzanie nowych, nawet bardzo szczegółowych przepisów

zamiast stanowczych zakazów kompromituje  te władze jak też  wszystkich urzędników unijnych uczestniczących w tym procederze a więc  stawia ich, niestety,  po stronie ludobójczych koncernów wydobywczych?


Wobec namnażania się, często absurdalnych, unijnych przepisów nasuwa się zasadnicze pytanie:

czy jakiekolwiek przepisy są  w stanie zastąpić  w praktyce życiodajną wodę?


26. dlaczego w przestrzeni  powietrznej  UE rozsiewa się z samolotów zabójcze chmury?

Linki: 1) Dokumenty NASA ujawniają szkodliwe działania: chemtrails, mikrofale, mikropyły”

kefir2010.wordpress.com/2013/09/01/dokumenty-nasa-ujawniaja-szkodliwe-dzialania-chemtrails-mikrofale-mikropyly/

2) “Ostateczna odpowiedź MON na nasz List otwarty w sprawie Chemtrails”

 

LOWOBYWATEL
Gość

#2197 Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

2013-11-09 18:45

 

27.czy Przewodniczący Barosso wycofał się z realizacji prośby D.Tuska aby strzegł projektu gazu łupkowego przed jego przeciwnikami? O tym  pisaliśmy w naszym wystąpieniu; “SOS dla Polski i Polaków do Komisji Europejskiej” z 28.11.2012r.(w załączeniu do emaila) cytat:

“Skandalem i jednocześnie złamaniem Konwencji z Aarhus  jest stwierdzenie Premiera Rządu D. Tuska:

(cyt. za “Gazeta.pl”): Będziemy konsekwentnie przekonywać Europę do sensu wydobywania i eksploatowania złóż gazu łupkowego. Rozmawiałem o tym ostatnio (...) z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, zwracając uwagę, by Komisja strzegła projektu gazu łupkowego przed lobbingiem tych, którzy z różnych powodów nie chcieliby, aby gaz łupkowy stał się alternatywnym źródłem energii" - powiedział Tusk podczas briefingu prasowego w Elektrowni Kozienice.”wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/2029020,114877,12900119.html

Niestety, link ten jest teraz zablokowany, ale przecież Pan Przewodniczący Barosso wie najlepiej że tak było.

W załączeniu: pełny tekst artykułu z Gazeta.pl, pt.: PE odrzucił apel o zakaz wydobywania gazu z łupków” zapisany w komentarzu nr. 1944, pod naszą petycją przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu.www.petycjeonline.com/forum/19081/start/1925


Czy Panowie  Przewodniczący  bierzecie na siebie całkowitą odpowiedzialność za stan odwiertów starych i  powstających obecnie na terenie UE?

Skoro tak trudno jest Szanownym Panom wprowadzić zakaz odwiertów, wycofać się z technologii CCS, z rozsiewania toksycznych chmur czy innych zagrożeń dla zdrowia i życia narodów Europy, to czy jesteście  gotowi przejąć na siebie cały ciężar odpowiedzialności i zadośćuczynienia za katastrofę humanitarną i ekologiczną, która grozi jeśli nie wycofacie się z Waszych zamiarów?

Link: “Prezydent, który powiedział prawdę”; www.youtube.com/watch?v=2yC62lLbR3U&feature=em-subs_digest-vrecs


My Polacy, płatnicy składki do budżetu unijnego, mamy bezwzględne prawo, w zaistniałej sytuacji wymagać od władz unijnych  pomocy w odsunięciu uzurpatorskich władz w celu powstrzymania działań polityków w Polsce na szkodę Narodu Polskiego. Na  rządzących Polską po 1989 r. jak też na władze unijne  spada odpowiedzialność za doprowadzenie na skraj ubóstwa znacznej części społeczeństwa polskiego.

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków unijnych, wobec faktu grabieży majątku narodowego Polaków jest jak na ironię. Ze względu na toksyczne dodatki zmierza do podtruwania w celu  fizycznego wyniszczenia biednych obywateli Polski. Wnioskujemy o zbadanie jakości żywności rozdawanej biednym obywatelom, ponieważ jej jakość jest tak zła że psy omijają takie jedzenie z daleka, o czym m.in. przekonał się Krzysztof Szczurko z Podkarpacia , co opisał w wierszu pt.:

" POMOC UE "

Pomoc  z  UE nam tu dają,

- niech Biedacy wyzdychają.


Mój pies bardzo głodny był,

- nawet i opadał z sił.

A, że karmy ja nie miałem,

- to z POMOCY  UE dałem.


To mielonka jest wieprzowa,

- z dodatkami ,,E” ,..czy zdrowa?

Dzień i noc przy budzie stała,

- i choć ,,ślinka” mu leciała.

I choć pies opadał z sił,

- to wykręcił do niej tył.


Wreszcie grosze ja zdobyłem,

- karmę dla psa i kupiłem.

Głodny pies się i ucieszył,

- i do karmy się pośpieszył.

Tu na koniec jest pytanie,

- jakie z UE pomaganie?


26 październik  2013

Autor: KYSY


Zamiast takiej toksycznej żywności  Polakom należą się godziwe zasiłki pieniężne, tak jak to ma miejsce w innych krajach UE np. w Niemczech, gdzie zasiłek na przeżycie wynosi od 306 do 382 Euro na 1 osobę bezrobotną a 184 Euro na 1 dziecko, przy cenach żywności prawie takich samych jak w Polsce.

Linki:1) “Mehr Geld für Arbeitsuchende und Sozialhilfeempfänger “ ( “Więcej pieniędzy dla  osób poszukujących pracy  i  osób występujących o pomoc socjalną “) ; www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2012/09/2012-09-19-regelbedarf-erhoeht-mehr-geld-fuer-arbeitsuchende.html 2)”Kindergeld, Entwicklung des Kindergeldes”(“Zasiłek dla dzieci, rozwój tego zasiłku”, tabela 1996-2013); www.guckmal.de/kindergeld-hoehe.htm.


W imieniu obywateli Europy stanowczo protestujemy przeciwko dopuszczaniu do jakiegokolwiek lobbingu siejącego śmierć i spustoszenie. Żądamy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych wprowadzania lobbingu koncernów wydobywczych. Domagamy się również wydalenia z terenu EU koncernów wydobywczych jak też spółek powiązanych z tymi koncernami, na  których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i niszczenie środowiska w innych częściach świata.

Niedopuszczalnym błędem jest mówienie o hydraulicznym szczelinowaniu w odniesieniu tylko do gazu łupkowego, gdyż ta technologia stosowana jest we wszystkich odwiertach geologicznych, każdego rodzaju, nawet gazu konwencjonalnego.


Jeżeli Unia Europejska i życie na terenie Unii ma przetrwać to konieczne są odważne, niezwłoczne i radykalne działania.


DLA WODY NIE MA ALTERNATYWY !  DLA WĘGLOWODORÓW SĄ ALTERNATYWY !

ZIEMIA JEST WŁASNOŚCIĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, WIĘC OBECNE POKOLENIA  POWINNY Z POKORĄ I SZACUNKIEM ZARZĄDZAĆ JEJ ZASOBAMI, Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH .


Prosimy Szanownych Panów  o odpowiedź  drogą emailową w ustawowym terminie.


Z poważaniem


Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze ”Łowiczanie”

OBYWATELSKI RUCH OPORU

LOWOBYWATEL

#2198 Re: Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

2013-11-09 18:51

Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski  od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy.

7. dlaczego nie wydano zakazu wstępu dla przedstawicieli koncernów wydobywczych do gmachów unijnych? O tym czym pisaliśmy w wystąpieniu z 28.11.2012r. pt:“SOS dla Polski i Polaków do Komisji Europejskiej”(w zał. do emaila)

Link: 1) “Branża gazu łupkowego wiąże się z Polską w walce z europejskimi przepisami.”

Corporate Europe Observatory - Komunikat prasowy, środa, 7 listopada 2012, w Brukseli ;

mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=25feb8f9b6&view=att&th=13b58a0cb2019af6&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h9bxgum10&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9SYKAIxTpSH5t_NOSg_Jo2&sadet=1354406525007&sads=uz17aMhGlvaxMLSdrJOHV7-C84Y

Według raportu Laury Weis, cytat:

Foot on the gas, lobbyists push for unregulated shale gas, Corporate Europe Observatory,

November 2012. http://corporateeurope.org/sites/default/files/publications/Article_Shale%20Gas%20Lobby_final.pdf

"Główni gracze w sektorze ropy i gazu próbują propagować cudowny obraz gazu łupkowego jako przyjazne dla środowiska  źródło paliwa. W tym celu zorganizowali już wiele bankietów i koktajli w różnych kręgach Europosłów. Przy okazji tych imprez o charakterze integracyjnym parlamentarzyści ci mogli delektować się pysznymi potrawami  i  jednocześnie  przekonać się o zaletach gazu łupkowego. Organizatorzy  usiłowali w ten sposób wprowadzić publicznych decydentów w błąd i jednocześnie walczyć z wszystkimi formami regulacji  prawnej, które mogłyby  się okazać bezcenne w przyszłości w walce o ochronę środowiska i ludzkie zdrowie. Aby osiągnąć ten cel - zainwestowali już miliony dolarów w działania lobbingowe w Brukseli”.


Raport udowadnia, że koncerny naftowe Exxon Mobil, Chevron, Statoil, Total i PGNiG Polska ściśle współpracują z firmami wyspecjalizowanymi w publics relations przy  organizowaniu w parlamencie różnych wydarzeń na rzecz obrony dobrego imienia przemysłu gazu  łupkowego. Działania wspierali Polscy posłowie razem z rządem polskim, który wykorzystał polską prezydenturę na czele  UE w 2011 r., aby promować swoją nową politykę energetyczną opartą na rozwoju gazu łupkowego. Podczas wyżej wymienionych wydarzeń niepokojące aspekty środowiskowe i zdrowotne związane z rozwojem przemysłu gazu łupkowego były całkowicie pominięte.”


8. czy wyciągnięto konsekwencje w stosunku do europosłów lobbujących na rzecz ludobójczych koncernów wydobywczych, o których pisałyśmy m.in. w naszym  wystąpieniu z 18.10.2012r. pt.:

O wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów, stosowania hydraulicznego szczelinowania i technologii CCS na terenie Unii Europejskiej” (w załączeniu)?

cytat: Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski  od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy. (..)Podczas warsztatów o gazie łupkowym 9.10.2012r. żaden z europosłów z Polski nie wsparł naszej petycji - listu otwartego do Prezydenta RP wystosowanego w obronie milionów  Polaków  w Polsce. List ten wystosowałyśmy w imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, Obywatelskiego Ruchu Oporu a także z całego świata sygnatariuszy petycji przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze”

LOWOBYWATEL

#2199 Re: Re: Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

2013-11-09 18:54

#2198: LOWOBYWATEL - Re: Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

9. kiedy  władze unijne wystąpią o  list gończy za  koncernami i firmami  przez nich utworzonymi, na których ciążą wyroki sądowe w innych częściach świata za niszczenie środowiska i praw człowieka takich jak np. Chevron?

Linki: 1) Gaz łupkowy: Chevron w Polsce pomimo łamania praw  człowieka”,damzuchowski.salon24.pl/376494,gaz-lupkowy-chevron-w-polsce-pomimo-lamania-praw-czlowieka, 2) “Brazylia wyrzuci Chevron ze swego kraju; ebe.org.pl/energetyka-w-mainstreamie/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html

10. czy Unia Europejska wspiera w jakikolwiek sposób działania  Agendy 21, która pod przykrywką zasad zrównoważonego rozwoju czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata, nawet na poziomach lokalnych?

Linki:

1) Agenda 21-Czarny Dekalog NWO” , www.eioba.pl/a/479a/agenda-21-czarny-dekalog-nwo#ixzz2TBAb61Xm

cytat: “To jest właśnie nowy system “Nowy Porządek Świata” aka “New World Order” aka “Nowy Socjalistyczny Porządek”, gdzie nie ma już żadnych przeciwstawnych tendencji. Nie ma ich ponieważ nie ma sprzeciwu. Pokój wg ludzi, którzy planują przyszłość tj rewolucjonistów i multimiliarderów, jest brakiem świadomości, jest wojną przeciwko świadomości, przeciwko wolnym umysłom. Pokój nastanie gdy wszelki opór będzie pokonany, nie tylko militarny, religijny czy ekonomiczny, ale przede wszystkim opór świadomości.”

2)Agenda 21. Plan wdrożenia światowego socjalizmu.”

www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_21_plan_wdrozenia,p862306749

3) “ONZ i Bank Światowy naciskają suwerenne kraje do przyjęcia dyktatu globalnej redukcji populacji.” ,www.prisonplanet.pl/ekonomia/onz_i_bank_swiatowy,p389735919

cytat: Bank Światowy używa narzędzi finansowych by sprowadzić kraje narodowe na kolana, domagając się by te zmniejszyły liczbę swoich obywateli; ONZ gwarantuje polityczną legitymizację tych polityk wyludnienia (w ramach Agendy 21); Fundacje opracowują szczepionki przeciw płodności i genetycznie zmodyfikowaną żywność; Światowa Organizacja Zdrowia dba o "standardy” zdrowia i ich dystrybucję. Dzięki temu globalnemu konstruktowi, starannie skoordynowanej odgórnej strukturze, naukowa dyktatura usidliła całą wolną ludzkość.”

explosivereports.com/2012/05/14/un-world-bank-strangle-sovereign-nations-into-accepting-global-population-reduction-dictates/


11. jakie sankcje zastosowano w związku z powszechnym stosowaniem w Polsce nielegalnych trucizn przy odwiertach, bez rejestracji związków chemicznych w REACH ? Czy firmy stosujące nielegalne chemikalia pozbawione zostały prawa prowadzenia działalności na terenie UE?

Linki: 1) “REACH,dokumenty podstawowe”, www.theta-doradztwo.pl/theta/6/14/32/ , 2)Obowiązki producentów i importerów zgodnie z rozporządzeniem REACH”www.theta-doradztwo.pl/theta/5/9/60/

LOWOBYWATEL
Gość

#2200 Re: Re: Re: Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

2013-11-09 18:55

#2199: LOWOBYWATEL - Re: Re: Dlaczego władze unijne sprzyjają uzur..... władzom w Polsce?

12. czy jedyna  metoda stosowana przy odwiertach, hydroszczelinowanie ma certyfikat Unii Europejskiej?


13. czy unijna dyrektywa w sprawie geologicznego składowania CO2 zostanie zniesiona, ze względu na niebezpieczne  konsekwencje dla życia na Ziemi? Czy ta zabójcza technologia ma certyfikat UE ? Dlaczego Komisja Europejska forsuje w Polsce technologię CCS i dopuszcza składowanie skroplonego CO2 z Niemiec i innych państw na naszym terytorium  a tym samym stawia nas Polaków przed śmiertelnym zagrożeniem? Dlaczego za niedostosowanie prawa do  śmiercionośnej dyrektywy CCS Naród Polski będzie  musiał zapłacić 200 mln zł kary za każdy rok opóźnień?

Skoro inne kraje jak np. Austria wprowadziła zakaz technologii CCS i nie ponosi za to kary to dlaczego wymusza się na Polsce wprowadzenie tej technologii  i do tego narzuca kary za opóźnienia? Jest to rażąco niesprawiedliwym  traktowaniem Polski. Jest  karygodnym skazywaniem  jej terytorium na składowisko niebezpiecznych odpadów i  wymuszaniem  niebezpiecznych technologii.

Link: 1)“Co dalej z przepisami o CCS”; www.ekonomia.rp.pl/artykul/1053047.html

cytat: “Polska nie jest jedynym krajem, który ma poważne zastrzeżenia do CCS. Składowania CO2 na swoim terytorium zabroniła Austria, przeciwko tej technologii opowiedziała się również większość niemieckich landów.”


14. jakie sankcje zastosowano wobec firm prowadzących odwierty i badania sejsmiczne na terenach “Natury 2000 “? Ile koncesji zostało unieważnionych z powodu złamania zapisów koncesji w tym zakresie jak też z powodu naruszenia dyrektywy ptasiej i siedliskowej?


15. jakie działania naprawcze podjęły władze unijne wobec starych, pękających, rdzewiejących,  porzuconych na pastwę losu odwiertów na terenie Polski i UE?


16. w jaki sposób władze unijne zamierzają kontrolować na bieżąco przebieg prac wiertniczych by były spełniane warunki zapisane w raportach środowiskowych?


17. dlaczego mieszkańcy nie mają prawa sprzeciwiania się odwiertom, które pozbawiają ich dostępu do zdrowej czystej wody i  bezpiecznego środowiska? Czy to jest zgodne z dyrektywami unijnymi i prawami człowieka?


18. dlaczego kontrole odwiertów prowadzone są w tajemnicy przed mieszkańcami a przepisy zabraniają udziału przedstawicieli mieszkańców w takiej kontroli?


19. dlaczego prawo do zaskarżania decyzji środowiskowych i  pozwoleń na inwestycje zagrażające środowisku mają tylko organizacje ekologiczne ( finansowane przez lobby wydobywcze ) a innym obywatelom odebrano to prawo, co jest naruszeniem konwencji z Aarhus?


20. jakie działania podjęły władze unijne aby koncerny wydobywcze ponosiły odpowiedzialność karną i finansową za  wyrządzane szkody i krzywdy mieszkańcom terenów dotkniętych ich niszczycielską działalnością?


21. kto ponosi i ponosić będzie odpowiedzialność za stan odwiertów po ich zamknięciu?


22. czy władze unijne podjęły działania aby nie powtórzyły się przypadki składowania niebezpiecznych odpadów wiertniczych na wysypiskach śmieci, w pobliżu zbiorników  wodnych?


23. czy władze unijne opracowały skuteczną metodę utylizacji odpadów wiertniczych czy  metodę powstrzymania emisji toksycznych gazów cieplarnianych wydobywających się nieustannie z każdego odwiertu, czy też  skuteczną metodę zabezpieczania starych, porzuconych odwiertów?


24. czy logiczne jest mnożenie przepisów ochrony środowiska łącznie z powielaniem raportu środowiskowego na podstawie wirtualnego wzorca opracowanego przez instytut geologiczny, nie mającego odniesienia do rzeczywistości a jedynie będącego “koncertem życzeń” na zamówienie firm wydobywczych, skoro nie ma metody utylizacji odpadów a stosowane chemikalia są nielegalne bo nie  zarejestrowane w REACH?